A közkedveltnek G2 szériás AOC monitorok új, 165Hz-es modellekkel egészülnek ki
Mindig igyekszünk beszámolni az AOC újdonságairól, hiszen az amerikai gyökerû vállalat esetében jelenleg is az egyik legnépszerûbb monitorgyártóról van szó. A játékosokat célzó termékeikkel hosszú ideje kiemelt szerepet töltenek be a piacon, melyet többek között az erõs középkategóriás G2, illetve az egyre szélesebb választékot nyújtó AGON szériáknak köszönhetnek, utóbbi pont nem olyan rég bõvült egy különleges, League of Legends tematikájú modellel. Ezúttal a G2 vonulat esik át egy kellemes frissítésen, mely konkrétan a képfrissítésben hozza a legnagyobb változást.
Az AOC jól ismert a korrektül árazott gamer kijelzõirõl, melyek többsége 24-tõl 32 hüvelykes képátlóig kínál, minimum 144Hz-es képfrissítésre képes modelleket. Az cég aktuális bejelentése szerint hamarosan négy új elem kerül be a vérkeringésbe a 24G2SPU, 27G2SPU, 24G2SPAE és 27G2SPAE termékek képében, melyek mindegyike 165Hz-es képfrissítésre lesz képes, ráadásul egytõl egyig IPS panellel érkeznek. Ez lényegében a termékvonal megújítását jelenti, mivel ezek már meglévõ, viszonylag nagy népszerûségnek örvendõ kijelzõk helyére érkeznek, hogy kategóriájukon belül még többet kínáljanak a játékosoknak. Az esetek többségében a nagyjából egységes dizájnt követõ G2 széria megoldásai jól megkülönböztethetõk, hiszen a sík panelek többnyire IPS, az ívelt panelek pedig VA technológiát alkalmaznak, ezen túl csak a felbontásra kell odafigyelnünk.
A március végén, illetve április elején érkezõ újdonságok ezúttal a kedvezõbb árú, cserébe 1920x1080-as felbontásban megegyezõ modelleket váltják, ám az extra képfrissítés távolról sem az egyetlen szempont, amire érdemes lesz figyelni. A 24G2U és 27G2U monitorokat váltó 24G2SPU és 27G2SPU ugyanis a G2 széria legjobban felszerelt modelljei, a stabilitást biztosító talp például megfelelõ ergonómiát kínáló nyakban végzõdik, mely a billenthetõség és dönthetõség mellett állítható magasságot is biztosít. A fontos kényelmi opción túl ezek a típusok USB elosztót is kaptak, egyenként 4 db 3.2-es csatlakozóval, melyekhez a beviteli perifériáink vagy telefonunk egyaránt csatlakoztathatók, szükség esetén pedig a 2 x 2 wattos hangszórópár is bevethetõ.
Aki az olcsóbb modellekre hajt, azok számára a 24G2SPAE és 27G2SPAE megoldások lehetnek érdekesek, melyek szokás szerint korlátozottabb, csak dönthetõséget adó talpazattal és sajnos USB elosztó nélkül érkeznek, a 23G2AE és 27G2AE modellek helyére. Cserébe ezek is 165Hz-es IPS panelt kaptak, továbbá adott az 1 ms MPRT válaszidõ és a szakadozásmentes képet elõsegítõ Adaptive-Sync támogatás is. Említésre érdemes még, hogy jól látható, kiugró keretet csak az alsó sávnál láthatunk, mely leginkább egy kis optikai finomságnak tekinthetõ, ám játék közben segítheti a nagyobb elmélyülést, és jobban mutat több minitoros összeállítások esetén is, melyhez szintén az olcsóbb modellek tûnnek a jobb választásnak. A játékosok amúgy minden esetben megkapják az elõre beállított FPS, RTS, Racing és egyéb színprofilokat, a melyeket a LowBlue szemkímélõ üzemmód hosszútávú irodai munkára is ideálissá varázsol. Fontos, hogy a prémium kategória népszerû kis távirányítóját itt hiába keresnénk, ám a kissé körülményes elhelyezkedésû gombokat bármikor lecserélhetjük a G-Menu OSD szoftverre, melyben a kurzor segítségével könnyedén igényeinkhez igazíthatjuk a beállításokat.
Az AOC GAMING 24G2SPU és 27G2SPU 2022 március végétõl, illetve áprilistól kapható 249 és 299 eurós ajánlott fogyasztói áron, mely jelenlegi árfolyamon 93 ezer és 111 ezer forintnak felel meg. Az egyszerûbb AOC GAMING 24G2SPAE és 27G2SPAE 2022 júliusától lesz kapható, 229 és 279 eurós ajánlott áron, mely nagyjából 85 ezer és 104 ezer forint. Aki esetleg inkább 1440ps felbontást szeretne 165Hz-en, annak az állítható magasságú AGON CQ32G3SU ajánlható 123 ezer forinttól, vagy a AOC CQ27G3SU, mely kicsivel kisebb és a nyaka sem olyan rugalmas, cserébe 119 ezer forinttól kapható.