Annál "gamerebb" már nem is lehet egy monitor, mint amikor egy ismert játék dizájnját ölti magára
Az AOC mára megszokott és elismert szereplõvé vált a gamer kijelzõk kategóriájában, hiszen a veterán amerikai cég 2020-ban simán behúzta a legnépszerûbbnek járó címet, természetesen a játékra szánt megjelenítõk piacán. A vásárlókat termékfrissítésekkel és új modellekkel egyaránt ellátják, és ugyan a tavaly bemutatott 4K-s AGON PRO modellhez hasonló talán túl szép meglepetés lenne, biztosan lesznek egy páran, akik vonzónak találják majd a mobás köntösbe bújtatott AGON PRO AG275QXL modellt.
A hardvercégek és szoftverkiadók közötti kollaboráció nem egyedi jelenség, hiszen az évek alatt bõségesen láthattunk Call of Duty, PUBG, World of Warcraft, vagy akár Diablo stílusvilággal tarkított perifériákat. Az amerikai illetõségû AOC pedig úgy utazott a távolkeletre, hogy valójában nem is mozdult ki az országhatárról, ugyanis a kínai Tencent markai közt dolgozó, de eredetileg kaliforniai Riot Games-t választották partnernek. Élünk a gyanúval, hogy a League of Legends által nyújtott marketingérték többet nyom majd a latban, mint az amúgy pofásra sikerült kijelzõ alapspecifikációi, de tény, hogy az egyedi körítés nem áll rosszul neki. Amúgy a jól teljesítõ Agon Pro szériát bõvítõ AG275QXL igazából a korszak tipikus képviselõjének is mondható, hiszen ahogyan egykor a 1080p, most az 1440p felbontás tekinthetõ az optimális középútnak, melyet többnyire 144Hz-es, vagy azt valamelyest meghaladó képfrissítéssel igyekeznek felturbózni.
Nincs ez másként most sem, az extravagáns sárga csíkokkal tarkított keretben egy 2560x1440 képpontot kínáló IPS panel dolgozik, mely 27 colon továbbra is ideális képminõséget biztosít, a játékosok pedig a 170Hz-es képfrissítési rátának örvendhetnek. Ehhez 1000:1 statikus kontrasztarány és 1 milliszekundumos GtG (szürkébõl szürkébe) reakcióidõ jár, ami rendben is van, ám az Agon Pro brandhez ennél gyengébb értékekkel nem is igen illene hozzáállni. A korrektség komfortzónáját sajnos egyéb tekintetben sem feszegetik, hiszen a 400 cd/m²-nél megtorpanó fénysûrûség csak annyival jobb az átlagnál, hogy kiérdemeljék vele a VESA DisplayHDR 400 plecsnit, mely a fekete részletek mélyebb megjelenítéséhez a belépõszintet teljesíti. Ez persze nem panasz akar lenni, hiszen a 98 százalékos sRGB, és a 94 százalékos DCI-P3 színtérlefedettség egy gamer monitortól kellemes értékek. Bár a panelt azért meg kellett kínálni az FRC (Frame Rate Control) technológiával is, hogy a papíron jól hangzó, 1.07 milliárd szín megjeleníthetõ, az árnyalatok pedig valamelyest mélyebbek legyenek.
Az NVIDIA G-Sync és az AMD FreeSync Premium feliratokat keresnünk sem kell, a VESA Adaptive-Sync technológia ezeket egyaránt biztosítani fogja. Ami viszont ismét említésre érdemes, az a széria két visszatérõ eleme, a kihajtható fejhallgató tartó, illetve a fizikai távirányító panel, mely ezúttal is megkönnyíti az OSD menüben történõ navigációt, és az elõre beállított színprofilok közötti válogatást. Említésre érdemes, hogy a külcsín mellett konkrét funkciók is építkeznek a választott játékra, vagyis a League of Legendsre. Elõször is a megnyerõen kompaktra formált talpba és a kijelzõ hátoldalára is került a Light FX Sync fényforrásaiból, melyek a Philips Ambilight megoldásához hasonlóan igyekeznek visszaadni a játékban látható színeket, így növelve az élményt. Ennél egy fokkal nagyobb vakításnak hangzik a beépített "LoL üzemmód", ami valószínûleg egy elõre konfigurált színprofil a Summoner’s Rift csataterének tökéletesen tiszta megjelenítéséhez. Utóbbi az amúgy a szintén LoL stílusúra fazonírozott menübõl aktiválható, vagy a távkapcsoló 1-es gombjával azonnal is átválthatunk rá. A fanszervíz ráadásul még nem ér véget, hiszen be- és kikapcsoláskor exkluzív hangokat hallhatunk.
Az emeléssel és döntéssel szerencsére nem lesz gond, sõt, a teljesértékû PIVOT mód is adott, de összességében a csatlakozókínálat is a pozitívumok listáján helyezkedik el. DisplayPort 1.4-bõl a szokásostól eltérõen ugyanúgy kettõ jár, ahogy a HDMI 2.0-ból és USB 3.0-ból. A kettes szám bûvöletét a három darab jack audio port töri meg, bár azért még így is túlsúly van, hiszen van két darab 5 wattos hangszórócska is, ami DTS minõséget ígér. A burkolat festése ízlés kérdése, de mint gamer kijelzõ, kifejezetten igényes darab, és a felsorakoztatott extrákkal együtt a 479.99 dolláros, avagy 155 ezer forintos ár nem is tûnik túlzásnak érte. Az AGON PRO AG275QXL forgalmazása márciusban kezdõdik.