2019. 09. 13

Pulzus rendben - Sapphire PULSE RX 5700 és RTX 2060 SUPER OC teszt

Elkezdõdött? Úgy néz ki, hogy szép lassan mindegyik releváns gyártó megjelenteti az új AMD Navi kártyák saját, egyedi hûtéssel ellátott változatait. Legutóbb egy MECH szériás darabot tesztelhettünk, mely az MSI megoldása, ezúttal pedig a szintén régi piaci szereplõ, a Sapphire custom hûtõs kiadását, a Pulse-t vihettük el egy körre. A teszt egy alapvetõen Intel és Nvidia párosítást rejtõ konfiguráció segítségével zajlott, így nem csak azt láthatjuk, hogy mire képes a kisebbik Navi a népszerû i5-8400 mellett, de egy RTX 2060 SUPER-hez is hozzámértük, hogy lássuk, mennyi elõnyt nyújt a belépõ RTX erõsített változata.


PHANTEKS ECLIPSE P400 (TG)

Csendes mûködés, letisztult dizájn.


A sort ezúttal is az összeállításnak otthont adó gépházzal kezdjük. A választás egy Phanteks Eclipse P400-ra esett, ami azoknak a vásárlóknak kedvez, akik a letisztult egyszerû megjelenést preferálják, akár a ház formáit, akár a LED megvilágítást vesszük alapul. Az ATX, Micro ATX, Mini ITX, illetve E-ATX alaplapok fogadására képes 210 x 465 x 470 cm-es torony nem csak visszafogott stílusával, de árával is vonzóvá teszi magát, hiszen a belépõ kategóriánál valamivel magasabban foglal helyet, cserébe kellemes tulajdonságokkal rendelkezik. A tetõ mágneses porszûrõt kapott, az elõlap pedig egybefüggõ mûanyag, így a mögötte elhelyezett ventilátor az alul és felül található lélegzõrácsokon szívja be a szoba levegõjét, melyek szintén kivehetõ filtereket kaptak. Rendszerhûtõkbõl hátul egy, felül kettõ, elöl pedig három 120mm-es helyezhetõ be, ebbõl egyet-egyet hátulra és elõre már gyárilag biztosítottak számunkra. Ha a kevesebb de nagyobb légterelõt szeretnénk, elöl is és felül is elférnek 140mm-es darabok is. Az oldallap kissé gyûjti az ujjnyomokat, az edzett üveg viszont ellenálló a karcokkal szemben, ráadásul mindkét oldal csavarjai rögzítettek, így akkor sem gurulnak el, miután teljesen kiforgattuk õket. A tápegységet és a két 3.5” meghajtónak szánt rekeszt teljesen elszeparálták a beltértõl, 2.5” meghajtókat pedig a hátlapon, az alaplap mögé helyezett két levehetõ tálcára szerelhetünk. Ha megvilágításra vágyunk, az elõlap alján látható Phanteks logót megvilágító LED-eket aktiválhatjuk, és tíz szín között válogathatunk. Ha spórolnánk a gyorskötözõkkel, a kábelek elrendezéséhez a három tépõzáras pántot is használhatjuk. Ami a belsõ teret illeti, CPU hûtõnk 160mm magas, VGA-nk maximum 395mm hosszú lehet, tápegységünk pedig akár 270mm. Az edzett üveglappal szerelt közepes miditorony, áruházunkban jelenleg 24 700 Ft-tól elérhetõ.

INTEL CORE i5-8400

Népszerû darab a játékosok között.


A játékosok szemében az egyik legnépszerûbb processzor az elõzõ generációból, a 6 magos 14nm-es Coffe Lake ugyanis minden játék számára ideális teljesítményt biztosít, és többnyire elegendõ az erõsebb vcideokártyák meghajtásához is. A magok órajele 2.8 GHz, a Turbo frekvencia pedig akár 4 GHz is lehet. Ami a fogyasztást illeti, az Intel által megadott TDP elvileg 65 W, ám intenzív terhelés és maximális Turbo érték mellett valószínûleg feljebb is kúszik majd. A processzor mellé jár egy egyszerû gyári hûtõ is, ám míg a játékok alatt még többnyire az Intel bizonyul jobbnak, az AMD már jó ideje sokkal korrektebb hûtési megoldásokat csomagol a CPU-k mellé, így javasoljuk a vásárlónak, hogy ha teheti, idõvel válasszon egy izmosabb, nagyobb teljesítményû típust, hosszú távon kifizetõdõ lesz. A processzor jelenleg 59 800 Ft-tól rendelhetõ.

GIGABYTE GA-Z370P-D3

Nem extrém tuninra tervezték, de azért tud egy-két trükköt


A Gigabyte 8. generációs Intel processzorokhoz tervezett alaplapja nem high-end darab, de szintén valamivel a belépõ szint felett áll. Ahogy a márkától már megszoktuk, alkatrészeinek hála nem kell félnünk az esetleges feszültségingadozástól, a minõségi kondenzátorok pedig régóta a védjegyüknek számítanak, így a stabilitás mellett hosszú élettartamra is számíthatunk. Az ATX lap persze nem egy kifejezett tuning lap, de a választott CPU nem is erre való, a Boost frekvencia pedig természetesen itt sem lehet akadály. A négy memóriafoglalatba maximum 64 GB DDR4 modul kerülhet, amelyek tuningot követõen maximum 4000 MHz-es frekvencián üzemelhetnek. Rendszerhûtõk számára három csatlakozó áll rendelkezésre, ami teljesen korrekt, ennél több több ventilátor esetén elosztót alkalmazhatunk, vagy átalakítóra lehet szükség, amivel a légterelõt egyenesen egy tápkábelre köthetjük. Emellett elfért rajta egy M.2 csatlakozó is, mely SATA és PCI-E 4.0 eszközöket egyaránt támogat, és ez kellemes pozitívum.

Semmi extra, de a hang legalább jól szól!


Oldallapján lévõ csatlakozói közt négy USB 3.1 és két 2.0 kapott helyet, integrált grafikus vezérlõ esetén pedig egy HDMI vehetõ igénybe. A minõségi hangot minõségi Audio kondenzátorok és Audio Noise Guard védelem támogatják, utóbbi az analóg audio összetevõ izolációját jelenti, mely biztosítja, hogy beszûrõdõ zaj, vagy jelveszteség ne rontsa az élményt. Videokártyánk számára egyetlen PCI Express 3.0 x16 csatlakozó biztosított, de két x4-es is használatba vehetõ, így amennyiben több kártyás rendszert szeretnénk, AMD esetén dupla, vagy akár Quad CrossFireX elosztásban is gondolkodhatunk. Az extrák között találunk még megerõsített foglalatokat, RGB támogatást, kén-szennyezõdés elleni védelmet, illetve G Connectort, mely a drágább, AORUS szériából ismert, és gépházunk vezetékeinek könnyebb csatlakoztatását segíti. A Z370-es chipsettel szerelt Gigabyte alaplap 31 200 Ft-tól rendelhetõ.

CORSAIR 650W RM650X

Moduláris kialakítás, 80 PLUS GOLD minõsítés.


A választott tápegység egy teljesen moduláris darab az RMX szériából. 160Mm-es hosszával kompakt méretûnek számít, szereléskor legfeljebb a kissé merev kábelek okozhatnak elhanyagolható mértékû kellemetlenséget. Bár az utóbbi idõben nem a Corsair az elsõ számú választás ha tápegységrõl van szó, mindenesetre a 80 PLUS GOLD minõsítés megfelelõ hatékonyságot biztosít, a 105 °C-os hõségig hitelesített japán kondenzátorok pedig bírni fogják a strapát, ráadásul tíz év gyártói garanciát is kapunk. A 140mm-es ventilátor halkan üzemel, alaocsny terhelés alatt pedig mozdulatlan marad, így nem ez lesz rendszerünk elsõ számú zajforrása. A 650 wattos moduláris tápegységet 38 000 Ft-tól érhetjük el.


SAMSUNG 970 EVO PLUS M.2 és KINGSTON HYPERX FURY 2x8GB DDR4 2666MHz

Gyorsabb még a PRO változatnál is!


A memória és háttértár tekintetében sem rossz a helyzet, a 970 EVO PLUS kifejezetten jó minõségû és közkedvelt az SSD-k között, hiszen a Samsung nem csak minõségi gyártó, de elöl jár a fejlesztésben, így az EVO-hoz képest nõtt a sávszélesség és csökkent a fogyasztás, így végeredményében gyorsabb írási sebességet és takarékosabb mûködést kapunk, az elõzõ modellel közel azonos áron. Az M.2 foglalatos NVMe modell 500GB-os változata 35 500 Ft-ért rendelhetõ. 

Megbízható darabok, a szokásos fekete hûtõbordákkal


Aktuális konfigurációnk legkedvezõbb árú komponense talán a memória, hiszen a CL16-os idõzítésû 2666Mhz-es HyperX Fury modulok ugyan nem LED-sorral felcicomázott tuning memóriák, de a játékhoz tökéletesen elegendõ 16GB, összesen 24 500 Ft-ért elérhetõ.

VGA ZÓNA


Végül jöjjön a két ellenfél. Ellenfelek, hiszen tulajdonképpen egy ligában játszanak, és a SUPER szériáról sem titok, hogy az Nvidia azzal a szándékkal jelentette be õket még a Navi GPU-k megjelenése elõtt, hogy RTX kártyák jobban megállják majd a helyüket az új RX 5700-as sorozattal szemben. A dolgok nagyjából a tervek szerint alakultak, ám az FPS-ben mérhetõ különbség nem az egyetlen érzékelhetõ eltérés, hiszen az ár, a melegedés, és a zajszint is releváns tényezõk. Márpedig a Sapphire mûhelyébõl elõkerült Navi korrekt egyedi hûtést kapott és egy fokkal kedvezõbb árazás jellemzi, így érdemes a figyelmünkre.

SAPPHIRE RX5700 PULSE 8GB GDDR6

Csendes és hatékony hûtés


Lassan, de biztosan érkeznek az egyedi hûtéssel szerelt Navi-k, az MSI EVOKE és MECH kártyák után most a Sapphire PULSE a soron következõ, ami kellemes meglepetést okoz. Elõször kissé gyanakodva méregetjük, hiszen a MECH masszív fém burkolata után furcsának tûnnek a nyomás hatására meghajló mûanyag elemek, ám hamar rájövünk, hogy a Sapphire nem véletlenül híres arról, hogy az év legvonzóbb dizájnja helyett, a hûtés hatékonyságára koncentrál. Nincs ez másképp most sem, a PULSE sem feltétlen a kirakat legszebbje, de valójában egy megfelelõen masszív, backplate-tel ellátott kártya, mely a tesztek alatt többnyire 70°C-os hõhatár alatt tudott maradni, tehát egy jól szellõztetett gépházban hosszabb távon is 70°C környékén tarthatjuk, miközben elmarad a turbinára emlékeztetõ propellerzaj.

A Sapphire nagy gondot fordított arra, hogy a PULSE ne okozzon csalódást


Az MSI ezen a téren nem volt a legütõsebb, a Sapphire azonban hozza a formáját, és a gyári órajel visszafotott megemelése mellett is, halk és hûvös mûködést biztosít. Az alap frekvencia az eredeti 1460 MHz-rõl 1540 MHz-re ugrott, melyet tovább emelhetünk 1700 MHz-es Game, és 1750 Mhz-es Boost órajelekre. A 8GB 256-bites GDDR6 fedélzeti memória és a 14 Gbps-os effektív órajel változatlan, viszont kaptunk Dual UEFI BIOS-t, ami jól jön, ha önálló tuningba fognánk. A 254 x 135 x 46.5mm-es méretek eltérnek a gyáritól, a kártya rövidebb, de szélesebb a blower hûtõs alapváltozatnál. A fogyasztás 187 watt környékén alakul majd, a javasolt tápegység pedig 600W, melyet egy 8 és egy 6 tûs PCI-E csatlakozón keresztül köthetünk rá. A Sapphire korrektül sikerült videokártyája 140 000 Ft-tól rendelhetõ.

GIGABYTE RTX 2060 SUPER GAMING OC 8GB GDDR6 

Minõségi és pofás, ám a három kis méretû ventilátor biztosan hangosabb mint a Sapphire megoldása.


A vásárló klasszikus Intel és Nvidia párosítást választott, a videokártya pedig a Turing architektúrára épülõ RTX kártyák frissített szériájának belépõ darabja, egy RTX 2060 SUPER. A Gigabyte megoldása ismerõs hatást kelt, ami elsõsorban a Windforce 3X hûtésnek köszönhetõ, melyben eltérõ irányban forgó 80mm-es légterelõk segítik a négy kompozit réz hõvezetõ csövet. Az összeszerelés minõségére nem lehet panaszunk, hiszen itt már a hátlap is fém, jelen vannak a gyártóra jellemzõ idõtálló összetevõk és az alacsony hõmérsékleten dolgozó tranzisztorok. A tápegység ajánlott teljesítménye 600W, a 6+8-tûs PCI-E csatlakozókon pedig apró LED-ek jelzik, ha elégtelen az energiaellátás. A referencia kártya 1650 MHz-es órajelét 1815 MHz-ig tolták, a memória azonban továbbra is 8GB GDDR6, 14000 MHz-es órajellel és 256-bites adatbusszal. 280 x 116 x 40mm-res dimenzióival hosszabb a Pulse-nál, azonban keskenyebb és alacsonyabb mint az egyedi hûtõs Navi. A Gigabyte gyárialg tuningolt kártyája webshopunkban 150 000 Ft-tól elérhetõ.

Teszt-tér

Végül jöjjenek az összehasonlítás eredményei, lássuk mire képesek a kártyák a 6 magos i5, és a 2666Mhz-es RAM együttmûködésével. A pontosabb eredmények eléréséhez három olyan játékot is választottunk, melyeknek van beépített Benchmark funkciója, ezeket 2560x1440-es felbontás és maximális beállítások mellett indítottuk el. Végül tettünk egy próbát a Rage 2-vel is, itt WQHD mellett azt is megnéztük megnéztük, hogy alakulnak a számok Full HD alatt.

Metro Exodus

Processzor limitbe futottunk?


A Metro Exodus nagy kedvencünk, hiszen nem csak hangulatával és változatos helyszíneivel lopta be magát a szívünkbe, de az is dícséretére válik, hogy fantasztikus grafikája ellenére is korrektül optimalizált. A posztapokaliptikus kaland izzasztó benchmark tesztje, mindkét kártyán azonos grafikai beállításokkal futott,  az átlag FPS pedig 1 frame híján azonos volt.

Elfogyott volna a 6 mag és a 6 szál?


A 48-49-es érték 1440p-n, Ultra beállítások mellet, bekapcsolt Motion Blur-rel együtt kifejezetten korrekt eredmény, érzékelhetõ eltérés pedig csak a maxmumokban mutatkozott. Az RX 5700 PULSE épphogy nem érte el a 77 FPS-t, a 2060 SUPER pedig 84-ig jutott, ami 7 FPS a Turing javára. Azért felmerül a kérdés, hogy egy erõsebb processzor vajon mennyivel toldaná meg a két VGa erejét.

Assassin's Creed Odyssey

A Benchmark a plafonig tolja a terhelést


A Ubisoft legutóbbi nyílt világú kalandjában az antik görög világ titkait fedezhetjük fel, a szokásos lopakódós és párbajozós játékmenet mellett viszont hajózhatunk is, és némi háborúskodásba is belekóstolhatunk. Az orvgyilkosok társaságának története talán sosem ér véget, ám a fejlesztõk jól láthatóan sokat tanultak az RPG mûfajának egyik legjobban sikerült darabjától, a Witcher 3-tól, így a küldetések is egészen szórakoztatóra sikerültek. Nem ilyen rózsás a helyzet ha az optimalizációra kerül a sor, az Ultra High beállítások mellett lefuttatott Benchmark pedig rendesen kizsigerelte a rendszert.

Ha nem ragaszkodunk az Ultra High beállításokhoz, biztosan nem ér majd kellemetlen meglepetés


Az RTX itt is jobban teljesített, hiszen az átlag 55 FPS már 9 kékocka elõnyt jelent, míg az extrém alacsony 21 FPS is 6 frame-mel jobb, mint az RX által produkált 15. Igazából mindkét érték a diavetítés kategóriáját súrolja, így ha a helyzet úgy kívánja, vegyünk vissza néhány értéket, izzasztó összecsapások alatt szükségünk lesz a stabilitásra.

Shadow of the Tomb Raider

60+ FPS, High beállítások


A harcos régésznõ legutóbbi kalandjával, trilógiává bõvült az újragondolt Tomb Raider széria. A dél-amerikai dzsungelekben és az õsi piramisok árnyékában, generációk óta rejtõzködõ izolált társadalomra, és isteni hatalommal bíró sötét ereklyére találunk. A világ megmentéséhez ismét jó sok barlangot és sziklát meg kell majd másznunk, kár, hogy az akciót nem sikerült kicsit feldobniuk, hiszen valószínûleg ez a széria befejezõ része, az új konzolgeneráció megjelenésével valószínûleg újragondolt formában tér majd vissza.

A Navi god nélkül állta a sarat, sõt.


A képkockaszám mindenesetre egészen kellemes, pedig a High beállításokon lefutott Benchmark itt is igyekszik bevetni az összes trükkjét, a zsúfolt piactértõl egészen a sûrû õserdõig. A képkockaszám fej-fej mellett, az 1-1 FPS eltérés konkrétan elhanyagolható, és ha számítana, az RX 5700 PULSE talán még egy hajszállal jobban is teljesített. 

Rage 2

Állta a sarat a Navi, és közben el sem akart olvadni


Végül egy kis instant akció a Rage 2 õrült világvége utáni világában, ahol minden és mindeki lõ, még az is, akinek nincs keze, hogy fegyvert ragadjon. A kíméletlenül pörgõs akció eszméletlen szórakoztató, nagy sajnálatunkra ehhez nyúlfarknyi hosszú, és kifejezetten semmirekellõ történet párosul, közepesen erõs vizualitással, és hasonló optimalizációval.

Full HD felbontáson az Ultra meg sem kottyan a kártyáknak


A teljesítmény így sem rossz, az 1440p-s teszteken az 5700 átlagban 7 FPS-sel maradt le az RTX mögött, az 59-es érték viszonylag folyamatos játékélményt jelent, így talán megbocsátható. 1080p alatt persze jelentõsen javul az összkép, és nõ az RTX elõnye, konkrétan 16 FPS-sel tud többet mint a Radeon. 

Kell ez nekem?

A tesztek bizonyítják, hogy a Navi-k rendkívül kompetitívek, az RX 5700 bõven megállja a helyét az RTX 2060 SUPER mellett, miközben a bemutatott SAPPHIRE PULSE kereken 10 000 Ft-tal olcsóbb a három ventilátorral szerelt Gigabyte OC kártyánál, emellett halkabb és pár fokkal hûvösebb is annál. Aki WQHD felbontáson szeretné a lehetõ legtöbbet kihozni a teljesítményigényes játékokból, mindkét kártya kiváló szolgálatot tesz, és míg az Nvidia jóvoltából a sugárkövetés is elérhetõvé válik, az AMD folyamatosanbõvülõ szolgáltatásaival javul a képminõség, és csökken az erõforrásigény, így a Navi és az RDNA architektúra kifejezetten jövõbiztosnak bizonyul. A SAPPHIRE RX5700 PULSE 8GB GDDR6 jelenleg 140 000 Ft-tól elérhetõ, ám érdemes sietni, mivel a 150 000 Ft-os áron kapható GIGABYTE RTX 2060 SUPER GAMING OC 8GB GDDR6 idõközben elfogyott, az AMD kártyája pedig jóval felkapottabb termék, ráadásul a készletek is alacsonyabbak. Aki mindenképp RTX SUPER kártyára vágyik, IDE kattintva válogathat az aktuális kínálatunkból.

KD - PCX

2019. 09. 13

A legjobb gamer egér kiválasztása lépésről lépésre: Vásárlási útmutató

A legjobb gamer egér kiválasztása lépésről lépésre: Vásárlási útmutató
A gaming világában a felszerelésed minősége komoly különbséget jelenthet a játékélményben. Az egyik legfontosabb eszköz, amire minden gamernek szüksége van, az a megfelelő egér. De hogyan választhatjuk ki a legjobb gamer egeret a rengeteg lehetőség közül? Ne aggódj, segítek neked!
Ebben a cikkben részletesen bemutatom, mire érdemes figyelned, hogy a legjobb döntést hozd meg, és hogy a vásárlás után biztosan elégedett legyél a választott modellel.
Miért olyan fontos a jó gamer egér?
Hogyan kezdj neki a vásárlásnak?
Az érzékenység (DPI) és a játékstílusod kapcsolata
Kényelem és ergonomikus kialakítás
Súly és testreszabhatóság
A gombok és a testreszabhatóság
Vezetékes vagy vezeték nélküli?
Szoftver és extra funkciók
Az ár-érték arány és a hosszú távú befektetés
Gyakran ismételt kérdések
Összegzés
Miért olyan fontos a jó gamer egér?
Bár sokan talán nem gondolnak bele, az egér nem csupán egy eszköz, amivel mozgatjuk a kurzort vagy kattintunk a képernyőn. A legjobb gamer egér nemcsak kényelmes, hanem jelentősen befolyásolja a reakcióidőt, a precizitást és a teljesítményt is.
Legyen szó egy gyors online shooter játékra vagy egy éjszakai RPG kalandra, a megfelelő egér sokat dobhat a játékmeneten. Képzeld el, hogy egy olyan egered van, amivel minden egyes mozdulatot pontosan és kényelmes

Egér laptophoz: Milyen típust válassz? Részletes útmutató utazóknak és diákoknak

Egér laptophoz: Milyen típust válassz? Részletes útmutató utazóknak és diákoknak
A laptophoz való egér választás nem mindig olyan egyszerű, mint elsőre tűnik. Bár sokan hajlamosak azt hinni, hogy a legjobb választás az, amelyik a legolcsóbb vagy épp a legdivatosabb, valójában a megfelelő egér megtalálása sokkal inkább attól függ, mire van szükséged. Ha rendszeresen utazol vagy diákként tanulsz, az egér használatának kényelme és funkcionalitása kulcsfontosságú lehet.
Ebben a cikkben részletesen végigvezetlek a laptophoz való egér kiválasztásának legfontosabb szempontjain, hogy segítsek megtalálni a legjobbat számodra.
Miért érdemes egy egér laptophoz?
Milyen típusú egér illik hozzám?
Vezetékes vagy vezeték nélküli egér laptophoz?
Kényelmes méret és forma: Miért fontos?
Érzékenység: Mennyire fontos a DPI?
Ergonómia: Hogyan védheted meg a kezed és csuklódat?
Ár és minőség: Hogyan találj megfelelő egyensúlyt?
Mit kell még figyelembe venni?
Gyakran ismételt kérdések
Összefoglalás: A megfelelő egér laptophoz
Miért érdemes egy egér laptophoz?
Az érintőpad sok esetben elegendő a napi feladatok elvégzésére, de ha hosszú órákon át dolgozol, tanulsz vagy játszol, az egér egyértelmű előnyökkel bír. Az egér gyorsabb és kényelmesebb irányítást biztosít, különösen akkor, ha precíz mozdulatokra van szükség, mint például grafikai munkák vagy programozás esetén.

Egér tisztítás: 5 egyszerű módszer, amivel meghosszabbíthatod az élettartamát

Egér tisztítás: 5 egyszerű módszer, amivel meghosszabbíthatod az élettartamát
Bár nem mindig gondolunk rá, az egér a számítógép egyik legfontosabb kiegészítője. Sokan naponta használják órákon keresztül, de a tisztítására és karbantartására gyakran nem fordítanak kellő figyelmet. Pedig az egér tisztítása nemcsak higiéniai szempontból fontos, hanem segíthet abban is, hogy meghosszabbítsd az élettartamát, és még kényelmesebbé tedd a használatát.
Az alábbiakban bemutatom azokat a hatékony és egyszerű módszereket, amelyekkel te is megőrizheted az egér jó állapotát.
Miért fontos az egér tisztítása?
Hogyan készítsük elő az egér tisztítását?
Az alapvető tisztítási lépések
A gombok tisztítása
Az optikai érzékelő tisztítása
A vezetékek és a kábel karbantartása
Miért fontos a rendszeres karbantartás?
Hogyan kerüld el a leggyakoribb tisztítási hibákat?
Gyakran ismételt kérdések
Összegzés
Miért fontos az egér tisztítása?
Mielőtt rátérnék a tisztítási módszerekre, érdemes kicsit elgondolkodni azon, miért is fontos az egér tisztítása. A számítógépes egér nap mint nap érintkezik a kezed bőrével, ami természetesen izzadtságot és szennyeződéseket hagyhat rajta. Ráadásul az egér gyakran kerül az asztalra, ami egy poros felület lehet, így könnyen összegyűlhet rajta kosz, amitől nemcsak piszkos lesz, hanem a működését is befolyásolhatja.
A rendszeres ti
Értékelések
Az értékeléshez be kell jelentkezned. Belépés
PCX 2006-2025.
Kapcsolat: [email protected]
Cookie / süti kezelés Az oldalon cookie-kat használunk, melynek részleteit itt találod.