2020. 01. 20

Olcsó? Akkor futás! - Xiaomi Mi AirDots bluetooth fülhallgató

A piacot elárasztották a valóban zsinórmentes fülhallgatók, melyek apró méretük ellenére vállalható hangminõséget, és korrekt üzemidõt produkálnak, mindezt megfizethetõ áron.

Emlékszünk még, amikor nem bíztunk benne, hogy a vezeték nélküli fejhallgatók egyhamar megbízhatók lesznek?

Mi lesz ha játék közben lemerül? A hangminõség sosem lesz az igazi! Ezeket a méretes fejhallgatókat cipelje magával valaki más! Vezetékeset sokkal olcsóbban találok, és még jobban is szól!

Ilyen, és ehhez hasonló, sok esetben jogos kételyek övezték, a vezeték nélküli fej-, illetve fülhallgatók érkezését. Ma viszont ott tartunk, hogy a teljesítményre igen kényes gamer közönség is, egyre gyakrabban választ otthonra wireless fejhallgatót. Sõt, hordozható formában is rengeteg opciónk van, az olcsó kínai megoldásoktól, egészen a Bluetooth határait feszegetõ audiofil megoldásokig. De mit tegyen az, aki apró és praktikus hangkeltõre vágyik, de nem szeretne vagyonokat költeni? Mit vegyen az a felhasználó, aki nem vágyik a felsõ kategória luxusára, egyszerûen csak elege van a kényelmetlen, és elõbb-utóbb megtöredezõ vezetékekbõl, és edzéshez, vagy a napi néhány órás utazásához szeretne megbízható, de ami legalább ennyire fontos, megfizethetõ eszközt?

Vakítóan fehér

Mondjuk a Xiaomi Mi AirDots Bluetooth fülhallgatóját. A köznyelvben csak "agybadugós" fülhallgatónak csúfolt eszköz, az utóbbi években feltört kínai gyártó újabb finomsága. A Xiaomi az igényes, de megfizethetõ mobiljaival hódította meg a fél világot, és egyre újabb kategóriákban próbálta ki magát, tovább erõsítve a felhasználók bizalmát. Ahogy korábban a vezetékmentes fülesek, úgy a Xiaomi is elérte az ajánlható státuszt, lássuk hát mit tud ez a hófehér apróság, nagyjából 11 000 Ft-ért.

Eltörpül a tenyeredben

Az AirDots, a vállalatra jellemzõ letisztultság mintadarabja. Az aprócska dobozka, és a két kis fülhallgató is egyszerû, visszafogott dizájnt kapott, amivel már elsõre megnyeri az embert. A doboz azonban logikus módon nem csak a hordozhatóság kényelmét szolgálja, hiszen ez rejti a fejhallgató töltéséhez szükséges akkumulátort, és töltõcsatlakozókat is. A microUSB csatlakozóval ellátott telep, teljes 300mAh kapacitását, két és fél óra alatt éri el. Ezzel háromszor képes a bogyókban megbúvó 40mAh kapacitású akksik megetetésére, ami alkalmanként másfél órát igényel. Teli tankkal amúgy négy teljes óra zenehallgatást ígér a gyártó, ez persze maximális hangerõ mellett csökkenhet, de ez csak akkor jelenthet gondot, ha valaki jobban szereti a halláskárosodást, mint a jól kivehetõ hangokat. Ha teljesen lemerülnének, vagy közelednének hozzá, a mágneses mélyedésekbe ültetve azonnal tölteni kezdenek, melyet egy-egy LED fény is jelez. Ha kivesszük õket, a Bluetooth kapcsolat szinte azonnal helyreáll majd.

A teljes csomag töltõkábellel együtt

Érthetõnek tûnik, ha bizalmatlansággal tekintünk erre a két kis bogyóra, hiszen az elsõ gondolatunk az lehet, hogy biztos kiszalad a fülünkbõl, és majd jól elveszítjük, eltörjük, elszalad vele a cica. Utóbbira persze megvan az esély, viszont a mérnökök odafigyeltek rá, hogy a Mi AirDots akár futás közben is tökéletesen a fülünkben maradjon. Hogy biztosak legyünk a kényelmünkben, a csomag 3 különbözõ méretû gumiharangot rejt, így valószínûleg megtaláljuk az ideális kialakítást. Szépséghibának talán az érintésérzékeny felületet nevezhetnénk, de ez teljesen szubjektív. Annyi biztos, hogy a letisztultság érdekében feláldoztak mindenfajta nyomógombot, így semmi sem töri meg a sima felületeket, és egész biztos nem fogjuk fájdalomküszöbünkig préselni az eszközt használat közben. Az eszközök párosításához, vagy a zene elindításához és megállításához csak érintésre lesz szükség, ezt viszont egyes felhasználóknak talán majd meg kell szoknia, mielõtt természetessé válna. A hasonló árkategóriás Redmi modell amúgy kattintós, vagyis nyomógombos megoldást használ.

Jól mutat, és egészen jól is szól!

A csatlakozáshoz Bluetooth 5.0 szabványt használ, mely továbbra is együttmûködik a korábbi verziókkal, így nem lesz gond a kompatibilitással. A bal és jobb csatorna közé ékelõdõ vezetéket, a True Wireless Stereo technológia váltja ki, így késleltetés nélkül, stabilan képes kiszolgálni a sztereo felvételeket. A két rész párosításához szükség lesz úgy 10 másodpercre, ám amint a kapcsolat létrejött, a páros a továbbiakban nem igényel több vacakolást. Sõt, az egyes oldalak akár mono módban, amolyan klasszikus headsetként is használhatók. Igen, természetesen a mikrofon sem maradt ki, így aki pl. vezetés közben fogadna halaszthatatlan hívást, az megteheti. A tapasztalatok szerint a hangminõség jó, de nem helyettesíti a zajszûrõs megoldásokat, így forgalmas helyeken, vagy a zajos metróban, érdemes lesz fülünkhöz emelni telefonunkat.

Apró LED-ekkel is kommunikál velünk

Mi mondható el a hangminõségrõl? Az, hogy nyilván nem vetekszik a drága megoldások kifinomult hangzásvilágával, de árához képest  kellemes csalódást nyújt. Van magas, van közép, van mély, és az énekhangok is tiszták, mindezt akár négy órán át, egyetlen feltöltéssel. Maximális hangerõn számíthatunk rá, hogy kötelezõ módon torzítani fog, de ha ezt elnézzük neki, akkor akár kocognánk, akár utazáshoz használt bumszli fejhallgatónkat cserélnénk le, egy visszafogottabb, könnyebb, kényelmesen hordozható darabra, a Xiaomi megérdemli a figyelmet. Aki mostanáig hasonló darabra várt, esetleg ismeri a márkát, de nem tudta, hogy már ilyen terméket is kínálnak, megtalálja áruházunkban, barátságosnak nevezhetõ 11 000 Ft-os áron.

KD - PCX

2020. 01. 20

AMD vagy Intel processzor: Melyik éri meg jobban

AMD vagy Intel processzor: Melyik éri meg jobban?
Ha most állsz egy új számítógép vagy laptop vásárlás előtt, biztosan te is elakadtál már azon a kérdésen, hogy vajon az AMD vagy Intel processzor közül melyik éri meg jobban. Ez az örök vita, ami talán sosem fog teljesen eldőlni, hiszen mindkét gyártó rendelkezik erős előnyökkel és bizonyos kompromisszumokkal.
Ahhoz, hogy igazán jól tudj dönteni, fontos, hogy átfogó képet kapj a különbségekről, a technológiákról és arról, hogy milyen igényekhez melyik processzor passzol leginkább.
Ebben a cikkben olyan tapasztalatokra és szakmai ismeretekre támaszkodva segítek neked eligazodni az AMD vagy Intel processzor kérdésében, hogy ne csak a marketing szlogenekre, hanem a valódi teljesítményre és felhasználói élményre alapozd a választásodat.
A processzorok fejlődése és az iparági verseny
Teljesítmény: nem csak az órajel számít
Energiahatékonyság és hőtermelés
Ár-érték arány: hol kapsz többet a pénzedért?
Kompatibilitás és platform támogatás
Milyen felhasználóknak melyik processzor ajánlott?
Jövőállóság és technológiai újítások
Gyakran ismételt kérdések
Összegzés
A processzorok fejlődése és az iparági verseny
Az AMD és az Intel története több évtizedre nyúlik vissza, és mindkét cég rengeteget fejlődött az elmúlt években. Az Intel hosszú ideig szinte egyeduralkodó volt a processzorgyártásban, de az AMD az ut

Processzor típusok: 5 különbség az Intel és AMD között

Processzor típusok: 5 különbség az Intel és AMD között
Ha érdekelnek a processzor típusok, akkor biztosan találkoztál már az Intel és az AMD nevekkel. Ezek a két nagy óriás gyakorlatilag uralja a piacot, és bármilyen számítógép összerakásánál vagy vásárlásánál alapvető kérdés, hogy melyik gyártó termékét válaszd. A különbségek sokszor nemcsak technikai részletekben rejlenek, hanem abban is, hogyan működnek, milyen felhasználói élményt nyújtanak, vagy mennyire passzolnak az igényeidhez.
Ebben a cikkben átvezetlek a legfontosabb tudnivalókon az Intel és az AMD processzor típusok között, hogy könnyebben eligazodj a világukban.
A processzorok alapvető szerepe és fejlődése
Intel és AMD: eltérő megközelítés a processzor típusok terén
Architektúra és technológiai újítások
Energiahatékonyság és hőtermelés
Ár-érték arány: melyik a jobb választás?
Kompatibilitás és platformok
Overclocking és tuning lehetőségek
Piaci pozíció és innovációk
Gyakran ismételt kérdések
Összegzés
A processzorok alapvető szerepe és fejlődése
Mielőtt belemennénk az Intel és AMD közti különbségekbe, érdemes megérteni, hogy mit is jelent egy processzor. A processzor, vagy más néven CPU (Central Processing Unit), az a számítógép agya, amely elvégzi az utasításokat, futtatja a programokat, és koordinálja a gép működését. Az elmúlt évtizedekben mindkét gyártó hatalmas fejlőd�

Processzor sebesség: 5 tényező, ami valóban befolyásolja a teljesítményt

Processzor sebesség: 5 tényező, ami valóban befolyásolja a teljesítményt
A processzor sebesség az egyik legfontosabb mérőszám, amit akkor nézünk, amikor új számítógépet vagy laptopot választunk. De ha őszinték vagyunk, nem mindig olyan egyszerű, mint azt elsőre gondolnánk. Sokszor hallod, hogy minél magasabb a GHz, annál gyorsabb a gép, pedig ennél sokkal több minden befolyásolja a valós teljesítményt.
Ha tényleg meg szeretnéd érteni, mitől gyors vagy lassú a processzorod, akkor ebben a cikkben szeretnék neked segíteni egy igazán átfogó képet adni.
Mi is pontosan a processzor sebesség?
Az architektúra jelentősége
Magok száma és párhuzamos feldolgozás
Cache memória szerepe a sebességben
Az órajel és a teljesítmény kapcsolata
Hőmérséklet és hűtés hatása
RAM és egyéb komponensek szerepe
Szoftveres tényezők és optimalizáció
Gyakran ismételt kérdések
Összegzés
Mi is pontosan a processzor sebesség?
A processzor sebesség általában a CPU órajelét jelenti, amit gigahertzekben (GHz) mérnek. Ez az érték azt mutatja meg, hogy a processzor másodpercenként hány ciklust tud végrehajtani. Minél magasabb ez a szám, elvileg annál több műveletet képes elvégezni egy másodperc alatt. Viszont ez az egyszerű magyarázat nem fedi le a teljes valóságot, hiszen a modern processzorokban sokkal több tényező is közrejátszik a teljesítményben, mint pusztán az órajel.
Emellett fontos megérte
Értékelések
Az értékeléshez be kell jelentkezned. Belépés
PCX 2006-2025.
Kapcsolat: [email protected]
Cookie / süti kezelés Az oldalon cookie-kat használunk, melynek részleteit itt találod.