A Forma 1 versenyek hivatalos játékváltozata most pár napig ingyen beszerezhetõ
Az autósportok egyértelmûen legnépszerûbb alágazata a Forma 1, hiszen a futamok élõ közvetítései világszerte milliókat vonzanak a készülékek elé, és itthon is mindig szépen megtelt a Hungaroring magyar érdeklõdõkkel, még a masszív jegyárak ellenére is. Nem meglepõ hát, hogy létezik belõle hivatalos játékváltozat is, és nehéz is lenne elképzelni, hogy más csapat nyerje el a készítés lehetõségét, mint az autós játékokban veteránnak számító Codemasters, akinek 1987-es negyedik munkája a Grand Prix Simulator volt, többek között Commodere 64-re. Az F1 szériát is már bõ 11 éve hegesztik, és talán nincs is jobb promóciós módszer a júliusban megjelent F1 2020 népszerûsítésére, mint az alig 2 éves F1 2018, mely most bõ két napon át ingyen beszerezhetõ.
Szimulátor vagy könnyed arcade jellegû élmény? Egyik sem egészen, és valószínûleg pont a sportág népszerûsége okán nem mertek egyértelmûen voksolni egyik, vagy másik irány mellett, hiszen ha egy végletekig részletes és aprólékos szimulációt készítenek, a befektetett idõ és pénz valószínûleg csak egy szûk rajongói rétegnél talál otthonra, akiknek az elégedettsége sajnos üzleti szempontból nem igazán mérvadó, míg a nyélgázon is tökéletesen kanyarodó járgányok és az ellenfelek pályáról történõ kipöckölése talán még a kiskorú rajongókat is kiakasztaná. Az F1 tehát inkább a sportág hátterének és körülményeinek változását nyomon követõ darab, mely a szabályokat és technológiai változásokat is mind-mind beépíti az aktuális epizódokba, hogy ezzel mélyítse az élményt. Az F1-et szeretõknek pedig lesz itt minden, a néhány éve bevezetett és sokat kritizált és „Halo” bukókerettõl kezdve, egészen a játékmenetet is érezhetõen befolyásoló interjúkig, melyeknél mi dönthetünk versenyzõnk milyen hangulatban reagáljon a kérdésekre.
Aki a tartalom miatt aggódna, az megnyugodhat, a 2018-as évad minden változtatása a repertoár részét képezi, a versenyek és helyszínek tekintetében is lesz mibõl válogatni, beleértve a bõséges Championship eseményt, vagy a közönségkedvenc karriermódot, ahol ezredmásodperceket üldözve küzdhetünk a befolyásos istállók kegyeiért. Utóbbiban ezúttal is bõven találunk kihívást, hiszen a különbözõ csapatok egyedi elvárásokat támasztanak felénk, és míg a kisebbek olyasmiket kérnek majd tõlünk, minthogy érjünk célba, - ha megoldható akkor dobogós helyen, - azonban a nagyobbak egy idõ után nem érik majd be kevesebbel, mint a világbajnoki cím megszerzésével. Az általunk kreált pilóta útjának egyengetése mellett persze elérhetõk a közismert versenyzõk is a Grand Prix menüpont alatt, a szezon összesen 20 pilótájával és 21 pályájával, de azt mi szabhatjuk meg, hogy a verseny hány helyszínt vonultasson fel, hogy hány kört kelljen teljesíteni, de még a vezetést segítõ opciókat és az idõjárást is testre szabhatjuk.
A Championship speciális versenyekre nevez minket, melynek némelyike az idõjárást, másik a különleges utcai, vagy más területspecifikus futamokat állítja elénk kihívásként, az Event részleg pedig a fejlesztõk saját eseménysorozata, ahol meglepetésszerû kihívások elé állítják a játékosokat. Az egész persze mit sem ér megfelelõ vezetési élmény nélkül, ami ebben az évben is fejlõdött az elõdökhöz képest. A fizika szabályai érzékenyebben, mint valaha, és nem csak a mozdulatainkon, de a környezeten és az autónk felszereltségén is eldõlhet egy futam sorsa, a fejlesztõk pedig igyekeztek minden hivatalos adatot begyûjteni a sportág technológiai fejlesztéseirõl és gyakorlati tapasztalatairól, melyeket be is építettek, a hitelesebb élmény érdekében. Érdekes, hogy a leghasznosabb újítás talán mégis inkább a bemeneti késleltetés csökkentése volt, az alacsonyabb input lagnak hála pedig a finomított kontroller és kormánykezelést is jobban értékelhetjük majd.
A vizualitást az EGO Engine 4.0 szolgáltatja, mely látványos és átélhetõ körülményeket teremt majd, miközben igyekszik 60 fps-re optimalizálni a sebességet. Amivel kicsit talán elszálltak, az a Carmageddonosra sikerült mesterséges intelligencia, az ellenfelek ugyanis hajlamosak szakmájukhoz képest rendkívül amatõr módon viselkedni, és akár saját magukat is feláldozni egy-egy elõzés vagy agresszív manõver érdekében. Az összhatás így is kiemelkedõ, nem mintha a játéknak lenne konkurenciája, ami a hivatalos F1 élményt hivatott megjeleníteni. Aki szívesen tenne egy próbát, annak ezúttal nem az Epic Games áruházában kell próbálkoznia, ugyanis az akciót a Humble Bundle biztosítja, mely a kötelezõ regisztráció után egy teljes értékû Steam kódot biztosít, még nagyjából két napon keresztül.