2021. 09. 09

Minden egyben PC? MSI Modern AM271P 11M

Az MSI új ajánlata egy izmos AIO PC, mely szükség esetén önálló monitorként is megállja a helyétCsinos és erõs minden egyben PC az MSI-tõl

A személyi számítógépek hajnalán még teljesen általánosnak számított, hogy a hardvercsoamg egybe volt építve a kijelzõvel, így a gép használatához már csak perifériákra és persze áramra volt szükség. Aztán bõvült a kínálat és egyre több gyártó jelentkezett saját monitorokkal is, a felhasználók között pedig egyre nagyobb igény mutatkozott arra, hogy a gép szétszedhetõ, illetve bõvíthetõ legyen. A formátum azonban máig nem halt ki, sõt, idõnként felbukkan néhány érdekes modell, mely bizonyítja a kategória létjogosultságát. Most például az MSI rukkolt elõ egy igen különleges darabbal, és ugyan a Modern AM271P 11 pedig elsõ ránézésre csak egy csinos monitornak tûnik, de valójában egy kifejezetten izmos irodai PC-t takar.


A statisztikák szerint az All In One, avagy „minden egyben” PC-k az eladásoknak csak egy kis töredékét teszik ki, pedig valójában rengeteg felhasználó van, aki sok szempontból jobban járna velük. Gondoljunk például azokra, akik egyszerû otthoni, illetve irodai munkához és netezéshez még akkor is laptopot vásárolnak, ha az soha többé nem hagyja el az asztalt, ahová elõször lerakták. Bár kényelmes billentyûzetet és egeret ehhez is csatlakoztathatnak, az esetek többségében egy 15”-os kijelzõn gépelnek és böngészik a szöveges tartalmakat, esetleg vásárolnak hozzá egy külön monitort, ami végképp értelmetlenné teszi a nehezebben hûthetû notebook használatát. Ha viszont mindenképpen ragaszkodunk a kompakt és egyszerû megoldásokhoz, akkor lehet érdemes AIO rendszerben gondolkodni, mely nem foglal el többet életterünkbõl, mint egy hagyományos kijelzõ. Az MSI Modern AM271P 11M pontosan ezt a kényelmet igyekszik biztosítani, a burkolat alatt meglepõen erõs számítási teljesítménnyel.


KAPCSOLÓDJ A VILÁGHOZ EGY FHD WEBKAMERÁVAL

Mindegy, mit tanulsz, dolgozol vagy éppen fõzöl otthon, az MSI FHD webkamerájával a legjobb minõségben közvetíthetsz a világnak. Egyben levehetõ a kamera, ha egy kis magányra vágysz.

MSI Center

Amint megszólalsz, a program elkülöníti a hangodat a külsõ zajoktól.

Anti-Flicker és Szemkímélõ technológia

Hála az MSI Anti-Flicker technológiájának, a zavaró képernyõ villódzást és lecsökkenti a szem terhelését hosszútávon, ezzel segítve az otthoni és irodai produktivitást.

Kékfény csökkentõ technológia

A kevesebb kék-fény mód vizuálisan megváltoztatja a képernyõ által kibocsátott fényt, és csökkenti a szem terhelését a kényelmesebb napi használathoz.

 

Anti-Glare panel

A képernyõrõl visszapattanó fények rendkívül zavaróak és megterhelõek a szemnek, valamint a kijelzõ kontrasztját, színeit és élességét is csökkentik. Az Anti-glare kijelzõ a megtekintést sokkal élvezhetõbbé és kényelmesebbé teszi a szem számára a használatot.

Láss többet, dolgozz többet otthon

Az MSI instant kijelzõ technológiájának hála a Modern AM271 akár monitorként is használható anélkül, hogy a rendszert elindítanád. Ha csatlakozik a készülékhez egy HDMI csatlakoztató, a képernyõ azonnal bekapcsol.


Tanulj & nézd a világot egy második képernyõn keresztül

A Modern AM271 széria a hatékonyságot hivatott támogatni, ezért akár egy második monitort is csatlakoztathatsz a készülékhez ami nem csak az irodában, de otthon is nagy segítség adataid és E-commerce tartalmaid megtekintéséhez.

Stílus és hatékonyság otthon

A Modern AM271 széria akár a falra is felakasztható. Használd otthon vagy az irodában, a VESA illesztésnek köszönhetõen a PC teljesen láthatatlan lehet, így több helyet és eleganciát biztosítva környezetednek.


Tartsd meg a stílust az MSI VESA karjaival

Az MSI MT81-el a kábelmenedzsment is könnyebb, azonnal tudsz információt megosztani a családoddal otthon, vagy munkatársaiddal az irodában.

Állítsd be a legkényelmesebb pozíciót

Dolgozz vagy tanulj a legkényelmesebb helyzetbõl, igazítsd a készüléked magasságát és dõlését különbözõ tevékenységeidhez.


Könnyen karbantartható design

Tartsd karban vagy akár fejleszd Modern AM271 modelled egyszerûen egy 2.5” tárolóból.


Dolgozz otthonról IPS panelen keresztül

A Modern AM271 Széria IPS kijelzõvel rendelkezik, ami nem csupán a színeket és a fényerõt optimalizálja a megfelelõ használathoz, de biztosítja, hogy a lehetõ legjobbat hozd ki a munkádból, akár otthon is. 178° Beláthatóság, tiszta és részletgazdag látvány.

Csendes és mégis tökéletesen hût

A Modern AM271 Széria Silent Pro hûtõ rendszerrel van ellátva, aminek része a komponensek különbözõ igényeinek megfelelõ hûtõ modul. Emellett a legfontosabb elemek felül helyezkednek el, hogy a hõ minél hamarabb távozzon, mindezt egy halk hûtõrendszerrel ami tökéletes hõmérsékleten tartja a tartozékokat.


Asztali, kompakt, rugalmas

Aki a rugalmasságot hiányolja, annak jó hír, hogy a két HDMI csatlakózó egyikével hagyományos monitorként is megállaj a helyét, természetesen anélkül, hogy ehhez a panel mögött rejtõzõ gépet be kellene kapcsolni. Ha viszont egyel több, vagy nagyobb kijelzõre, esetleg projektoros mozizásra, vagy munkahelyi prezentációra lenne szükség, a kimeneti HDMI csatlakozónkeresztül erre is van lehetõség. Az AM271P 11M kétféle kiszerelésben, egy Intel® Core™ i7-1165G7, vagy egy Intel® Core™ i5-1135G7 processzorral kerül forgalomba, ráadásul a gép kialakításának köszönhetõen a CPU-k jóval hûvösebben, ezáltal jobb telejsítménnyel dolgozhatnak, mintha ugyanezeket egy zsúfoltabb belsõ kialakítású notebookban használnánk. Az MSI tehát egy meglepõen erõs, munkához és általános felhasználáshoz egyaránt ideális AIO géppel jelentkezik, az integrált Intel Xe grafikus gyorsítónak köszönhetõen pedig még a játék sem feltétlenül tabu, igaz, a nagyobb étvágyú programok többségétõl nem érdemes csodát várni.

Az MSI hamarosan megkezdi a magyarországi forgalmazást, a végfelhasználói ár pedig nagyjából 470 ezer és 520 ezer forint körül alakul majd, attól függõen, hogy erõsebb, vagy a gyengébb konfigurációt választunk.

Modern AM271P 11M

Specifikációk:

  • Windows 10 Home - az MSI a Windows 10 Pro-t ajánlja üzleti használathoz
  • 27" IPS Panel LED Háttérvilágítással (1920 x 1080 FHD)
  • Intel® Tiger Lake processzorok DDR4 memóriával
  • Beépített, levehetõ FHD Webkamera
  • MSI Anti-Flicker & Kékfény csökkentõ technológia a felhasználók szemének védelméért.
  • Instant Kijelzõ technológia segítségével az AIO csupán monitor használatra is megfelelõ, anélkül, hogy a rendszer elindulna
  • Az MSI gyors tárhely növeléshez kialakított dizájnja lehetõvé teszi a készülék könnyû és praktikus karbantartását, fejlesztését.
  • USB 3.2 Gen 2 C Típusú kétoldalú töltõfejjel & USB 3.2 Gen 2 A Típusú csatlakoztatók a gyors adatátvitelért & Super Charger élmény
  • Silent PRO Hûtõrendszer: Egyedi hûtõmodul ami segítségével halkan, optimális hõmérsékleten tartható minden komponens, meghosszabbított üzemidõvel
2021. 09. 09

AMD vagy Intel processzor: Melyik éri meg jobban

AMD vagy Intel processzor: Melyik éri meg jobban?
Ha most állsz egy új számítógép vagy laptop vásárlás előtt, biztosan te is elakadtál már azon a kérdésen, hogy vajon az AMD vagy Intel processzor közül melyik éri meg jobban. Ez az örök vita, ami talán sosem fog teljesen eldőlni, hiszen mindkét gyártó rendelkezik erős előnyökkel és bizonyos kompromisszumokkal.
Ahhoz, hogy igazán jól tudj dönteni, fontos, hogy átfogó képet kapj a különbségekről, a technológiákról és arról, hogy milyen igényekhez melyik processzor passzol leginkább.
Ebben a cikkben olyan tapasztalatokra és szakmai ismeretekre támaszkodva segítek neked eligazodni az AMD vagy Intel processzor kérdésében, hogy ne csak a marketing szlogenekre, hanem a valódi teljesítményre és felhasználói élményre alapozd a választásodat.
A processzorok fejlődése és az iparági verseny
Teljesítmény: nem csak az órajel számít
Energiahatékonyság és hőtermelés
Ár-érték arány: hol kapsz többet a pénzedért?
Kompatibilitás és platform támogatás
Milyen felhasználóknak melyik processzor ajánlott?
Jövőállóság és technológiai újítások
Gyakran ismételt kérdések
Összegzés
A processzorok fejlődése és az iparági verseny
Az AMD és az Intel története több évtizedre nyúlik vissza, és mindkét cég rengeteget fejlődött az elmúlt években. Az Intel hosszú ideig szinte egyeduralkodó volt a processzorgyártásban, de az AMD az ut

Processzor típusok: 5 különbség az Intel és AMD között

Processzor típusok: 5 különbség az Intel és AMD között
Ha érdekelnek a processzor típusok, akkor biztosan találkoztál már az Intel és az AMD nevekkel. Ezek a két nagy óriás gyakorlatilag uralja a piacot, és bármilyen számítógép összerakásánál vagy vásárlásánál alapvető kérdés, hogy melyik gyártó termékét válaszd. A különbségek sokszor nemcsak technikai részletekben rejlenek, hanem abban is, hogyan működnek, milyen felhasználói élményt nyújtanak, vagy mennyire passzolnak az igényeidhez.
Ebben a cikkben átvezetlek a legfontosabb tudnivalókon az Intel és az AMD processzor típusok között, hogy könnyebben eligazodj a világukban.
A processzorok alapvető szerepe és fejlődése
Intel és AMD: eltérő megközelítés a processzor típusok terén
Architektúra és technológiai újítások
Energiahatékonyság és hőtermelés
Ár-érték arány: melyik a jobb választás?
Kompatibilitás és platformok
Overclocking és tuning lehetőségek
Piaci pozíció és innovációk
Gyakran ismételt kérdések
Összegzés
A processzorok alapvető szerepe és fejlődése
Mielőtt belemennénk az Intel és AMD közti különbségekbe, érdemes megérteni, hogy mit is jelent egy processzor. A processzor, vagy más néven CPU (Central Processing Unit), az a számítógép agya, amely elvégzi az utasításokat, futtatja a programokat, és koordinálja a gép működését. Az elmúlt évtizedekben mindkét gyártó hatalmas fejlőd�

Processzor sebesség: 5 tényező, ami valóban befolyásolja a teljesítményt

Processzor sebesség: 5 tényező, ami valóban befolyásolja a teljesítményt
A processzor sebesség az egyik legfontosabb mérőszám, amit akkor nézünk, amikor új számítógépet vagy laptopot választunk. De ha őszinték vagyunk, nem mindig olyan egyszerű, mint azt elsőre gondolnánk. Sokszor hallod, hogy minél magasabb a GHz, annál gyorsabb a gép, pedig ennél sokkal több minden befolyásolja a valós teljesítményt.
Ha tényleg meg szeretnéd érteni, mitől gyors vagy lassú a processzorod, akkor ebben a cikkben szeretnék neked segíteni egy igazán átfogó képet adni.
Mi is pontosan a processzor sebesség?
Az architektúra jelentősége
Magok száma és párhuzamos feldolgozás
Cache memória szerepe a sebességben
Az órajel és a teljesítmény kapcsolata
Hőmérséklet és hűtés hatása
RAM és egyéb komponensek szerepe
Szoftveres tényezők és optimalizáció
Gyakran ismételt kérdések
Összegzés
Mi is pontosan a processzor sebesség?
A processzor sebesség általában a CPU órajelét jelenti, amit gigahertzekben (GHz) mérnek. Ez az érték azt mutatja meg, hogy a processzor másodpercenként hány ciklust tud végrehajtani. Minél magasabb ez a szám, elvileg annál több műveletet képes elvégezni egy másodperc alatt. Viszont ez az egyszerű magyarázat nem fedi le a teljes valóságot, hiszen a modern processzorokban sokkal több tényező is közrejátszik a teljesítményben, mint pusztán az órajel.
Emellett fontos megérte
Értékelések
Az értékeléshez be kell jelentkezned. Belépés
PCX 2006-2025.
Kapcsolat: [email protected]
Cookie / süti kezelés Az oldalon cookie-kat használunk, melynek részleteit itt találod.