2019. 08. 26

Ha a sebesség számít! - Megfizethetõ 144Hz, 1ms és FreeSync az LG-tõl

Ha a sebesség számít!

Letisztult, egyszerû.

A termék hivatalos weboldala


Legutóbbi bemutatónkban az LG egyik felsõ kategóriában versenyzõ monitorát láthattuk, ami nagyszerû színei és egyéb extrái ellenére nem feltétlenül egyértelmû választás, és ez elsõ sorban az árának köszönhetõ. Ma már nem ritkák a magas képfrissítéssel és alacsony válaszidõvel rendelkezõ kijelzõk, de mit tegyünk, ha nem szeretnénk százezreket költeni egy jó minõségû monitorra? Esetleg játékstílusunkhoz és igényeinkhez elsõsorban a sebesség passzol, a színhûség vagy a tökéletes betekintési szögek pedig csak másodlagosak? A piacon már egyre több feltörekvõ vállalat kevésbé ismert brandje is megtalálható, ám az árkülönbség még nem feltétlenül olyan mértékû, hogy megérje kockáztatni, és a nagy múltú márkák termékei helyett fejest ugrani az ismeretlenbe. Az LG megjelenítõi az utóbbi években minden teszten nagyszerûen vizsgáznak, és a minden árkategóriában kínálnak nagyszerû ár-érték aránnyal bíró modelleket. Lássuk, hogy mit kínál az LG 24GL600F-B a játékosok számára a 70 000 Ft-os ársávon belül.

Külcsín és felszereltség

Kellemes, a csatlakozók pedig könnyen elérhetõk


Az 24"-es LG 24GL600F-B a belépõ szintû gamer monitorok tipikus képviselõjének tekinthetõ, bár ebben a sûrû kínálatban, még a megbízható gyártó ellenére is egy pár ezer forinttal drágábbnak érezhetjük a kelleténél. Ezt az érzetet elsõsorban a TN panel keltheti bennünk, ugyanakkor a hasonló tulajdonságokkal ellátott IPS, illetve VA monitorok csak nem olyan rég bukkantak fel, és még magasabb árkategóriában találjuk õket. Lássuk, mit látunk, ha kivesszük a dobozból! A külsõt tekintve sok hasonlóságot fedezhetünk fel a 34GK950G modellel, így a márkánál tipikusnak mondható a V alakú talp, melynek alapja a stabilitást biztosító tömör fém, burkolata pedig matt fekete mûanyag, hátoldalán piros festéssel.

A dizájnra is odafigyeltek


A gamer kódnévvel ellátott termékek tipikus jellemzõje a fekete-piros kombináció, és ahogy a drágább típus esetén, itt is találunk egy kört a hátsó panelen, ami RGB ledek híján, egyszerû dizájnelemként szolgáló díszítésként szolgál. A borítás itt is az ujjlenyomatok távoltartó matt mûanyag, középen a VESA 100 rögzítõpontok mellett jobb oldalon, a DisplayPort 1.4, a két HDMI 2.0b és a 3.5 mm-es audió csatlakozók sorakoznak. Számos gyártóval ellentétben a portok nem lefelé néznek, így jól láthatók és könnyedén hozzáférhetõk, a kábelek elrendezése viszont így kevésbé praktikus.

Stabil, de a magasság nem állítható.


Ahogy a belépõ szint környékére pozicionált termékeknél ez nem meglepõ, USB elosztót nem kapunk, a nyak pedig nem biztosít majd lehetõséget a magasság állítására. Ez fájó pont, azonban a komplexebb állvány, minden esetben magasabb vételárral párosul, így be kell érnünk a vertikális dölésszög módosításával. Bár korábban számos olcsóbb modellt láttunk kávamentes dizájnnal, ebben az esetben viszont hagyományos keretet kapunk, a matt borítás viszont ide is kiterjed. A monitor OSD menüjének elõhívását, ezúttal is az LG közkedvelt joystickes megoldása biztosítja, amit továbbra is az alsó szegély mértani közepén találunk. A kényelmesen kezelhetõ gomb segítségével, egy logikusan elrendezett listában navigálhatunk, ahol a szokásos beállítások mellett aktiválhatjuk a FreeSync-et, a játékhoz használható célkereszteket, a sötét területek megjelenítését javító Black Stabilizer módot, vagy a Motion Blur Reduction-t, ami az 1ms válaszidõ esetén jelentkezõ elmosódást enyhíti. Apróság ugyan, de a menüpontokhoz rövid szöveges magyarázatot is olvashatunk, ami segíti a finomhangolást. 

Képesség

Precíz és könnyû kezelés


A monitort egy 23.6 hüvelykes, 1920x1080 felbontásra képes TN panellel látták el, mely jó szolgálatot tesz majd, ha a képfrissítés és a válaszidõ a fõ szempontunk. Az olcsó panelekre jellemzõ kompromisszummal van dolgunk, tehát a sebességért a betekintési szögekkel fizetünk, ám ez egy játékos számára, aki a monitorral szemben ülve koncentrál, nem okoz majd különösebb gondot. Viszont második kijelzõnek, esetleg alapszintû tartalomgyártáshoz, minden esetben jobban járunk egy olcsó IPS paneles megoldással. A hangzatos 1ms a gyakorlatban valahol 3.5 "grey to grey" környékén alakul, ami megfelel a hasonló kategóriás panelekbõl elõcsalható értéknek, így megnyugodhatunk, a kép megfelelõen éles, a mozgás kellõképpen gyors lesz. A Fastest móddal elérhetõ alacsonyabb érték esetén túllövést tapasztalhatunk, így az egyel lassabb Fast beállítást javasoljuk. Elérhetõ a FreeSync is, így amennyiben 48 és 144 között mozog a másodpercenként megjelenített képkockák száma, AMD és NVIDIA kártyákon is folyamatos, szakadás mentes képet élvezhetünk. Ehhez mérten jól alakul az input LAG is, így drágább monitorokhoz képest is kellemesen gyors reakcióidõre számíthatunk. Az igazi gyengepontokat a már említett gyenge betekintési szögek, és az alacsony színlefedettség jelentik. Utóbbi nagyjából 96%-os sRGB értéket jelent, és míg a fény eloszlása és ereje korrekt, az gyenge színmélység gyakran fakónak hat, és összességében távol áll a valósághû megjelenéstõl. Kalibrációval valamelyest javítható az élmény, így ha tehetjük, szerezzünk be hozzá egy elõre összeállított színprofilt.

Mit kapunk a pénzünkért?

Külsõ adapterrel dolgozik.


Kategóriájához mérten nagyszerû sebesség, gyors válaszidõ, és alacsony bemeneti késleltetés. Megjelenése egyszerû de kellemes, az anyaghasználat korrekt, a menürendszer átlátható, a navigáció logikus. A FreeSync jó szolgálatot tesz, és az NVIDIA termékekkel is elérhetõ, így összességében gyors és éles képet kapunk, ami kompetitív, gyors reagálást megkövetelõ játék esetén az elsõszámú szempont. A fekete leves, a viszonylag gyenge színekben és betekintési szögekben keresendõ. Ugyan nem kategóriája legrosszabbja, de munkára, esetleg médiatartalmak fogyasztására, könnyen találunk jobb alternatívát, ha pedig játékra IPS vagy VA panellel szerelt kijelõzõt szeretnénk, hasonló sebességet valószínûleg csak drágábban találunk. Az LG 24 colos, 1080p-s, 144Hz-es és FreeSync képes monitora, webáruházunkban 67 000 Ft-tól elérhetõ.

KD - PCX

2019. 08. 26

Tablet tisztítás: 5 biztonságos módszer, amit otthon is használhatsz

Tablet tisztítás: 5 biztonságos módszer, amit otthon is használhatsz
A tablet tisztítás egy olyan feladat, amit sokan hajlamosak elfelejteni vagy alábecsülni, pedig az eszközöd élettartama és működése nagyban múlik rajta. Nem csak arról van szó, hogy a tableted szép és csillogó legyen, hanem arról is, hogy megelőzd a por, zsírfoltok és baktériumok felgyülemlését, amik hosszú távon károsíthatják a készüléket vagy épp egészségügyi kockázatot jelenthetnek. A tablet naponta többször érintkezik a kezeddel, vagy akár ételmaradékok, folyadékok is érhetik, ezért az otthoni, biztonságos tisztítás elengedhetetlen.
Ebben a cikkben részletesen bemutatom, hogyan tudod ezt a folyamatot könnyen és biztonságosan megoldani.
Miért fontos a tablet tisztítás?
Alapvető eszközök, amik kellenek a tisztításhoz
A tisztítószerek használata (mitől kell tartózkodni)?
Hogyan készítsd elő a tabletet a tisztításhoz?
A képernyő tisztítása, a legérzékenyebb része a tabletnek
Hogyan tisztítsd a portokat és a gombokat?
A tablet házának ápolása
Milyen gyakran tisztítsd a tableted?
Mire figyelj, ha véletlenül folyadék kerül a tabletbe?
Gyakran ismételt kérdések
Összegzés
Miért fontos a tablet tisztítás?
Tudtad, hogy egy átlagos tablet képernyőjén több baktérium lehet, mint egy nyilvános vécé kilincsein? Ez a tény is elég ahhoz, hogy komolyan vedd a rendszeres tablet tisztítást. A por és a kos

Tablet vásárlás: 8 szempont, amit nem hagyhatsz figyelmen kívül

Tablet vásárlás: 8 szempont, amit nem hagyhatsz figyelmen kívül
Tablet vásárlás előtt állni ma már nem csak tech-rajongók kiváltsága. Akár tanulni, dolgozni, szórakozni vagy rajzolni szeretnél, a megfelelő tablet kiválasztása komoly döntés. A választék hatalmas, a reklámok csábítóak, de ha nem tudod pontosan, mire figyelj, könnyen melléfoghatsz.
Ebben a cikkben segítek neked eligazodni! Nyolc olyan szempontot hozok, amiket fontosnak tartok, ha nem akarsz csalódni a vásárlás után.
1. Mire szeretnéd használni?
2. Kijelző: méret, felbontás és típus
3. Teljesítmény: processzor, RAM és tárhely
4. Operációs rendszer: Android, iPadOS vagy Windows?
5. Akkumulátor és üzemidő: ne csak a számokat nézd
6. Kiegészítők: billentyűzet, toll, tok (számolj velük előre)
7. Kapcsolódás: Wi-Fi, LTE, Bluetooth – mire van szükséged?
8. Ár-érték arány: a legfontosabb döntési tényező
Gyakran ismételt kérdések
Összefoglalásként
1. Mire szeretnéd használni?
Ez az első kérdés, amit magadnak fel kell tenned tablet vásárlás előtt. Más kell tanuláshoz, más a filmnézéshez, megint más, ha jegyzetelni vagy digitálisan rajzolni szeretnél. Ha például elsősorban böngésznél, YouTube-oznál vagy sorozatot néznél, akkor nem biztos, hogy a legdrágább, csúcskategóriás eszközre van szükséged.
Viszont ha grafikai munkára vagy komoly multitaskingre használnád, akkor máris szűkül a kör, és sokk

Tablet vagy laptop? 8 kérdés, ami segít dönteni

Tablet vagy laptop? 8 kérdés, ami segít dönteni
Tablet vagy laptop? Ez az egyik leggyakoribb kérdés, amit az emberek feltesznek maguknak, amikor új eszközt szeretnének venni. Mindkettőnek megvannak az előnyei és hátrányai, és a választás attól függ, mire használod majd a készüléket, milyen igényeid vannak, és milyen környezetben szeretnéd használni.
Ebben a cikkben végigvezetlek egy nyolc pontból álló gondolatmeneten, ami segíthet tisztábban látni, hogy számodra tablet vagy laptop a jobb választás.
Mire szeretnéd használni?
Mennyire vagy mobil?
Milyen operációs rendszerre van szükséged?
Mennyi időt töltesz gépeléssel?
Milyen a teljesítményigényed?
Mennyi időt töltesz egyhuzamban az eszköz mellett?
Milyen az akkumulátoridő?
Milyen csatlakozási igényeid vannak?
Gyakran ismételt kérdések
Összegzés
Mire szeretnéd használni?
Az első és legfontosabb kérdés, hogy milyen feladatokra kell az eszköz. Ha főként böngészésre, közösségi médiára, egyszerű levelezésre, videónézésre, vagy olvasásra keresel valamit, egy tablet tökéletesen megfelel. Könnyű, kézbe simul, és az érintőképernyő miatt sokszor gyorsabb és kényelmesebb az ilyen jellegű feladatokhoz.
Ha viszont dolgozni is szeretnél vele, például szövegszerkesztésre, táblázatok kezelésére, vagy akár komolyabb programok futtatására, akkor egy laptop sokkal praktikusabb lesz. Egy teljes értékű operációs rendszer, bill
Értékelések
Az értékeléshez be kell jelentkezned. Belépés
PCX 2006-2025.
Kapcsolat: [email protected]
Cookie / süti kezelés Az oldalon cookie-kat használunk, melynek részleteit itt találod.