Váratlan újdonságot dob paicra az MSI, hiszen márkatársaitól eltérõen elõször mutat be saját hûtési megoldást
Furcsa belegondolni, hogy az tajvani eredetû MSI idén nyáron tölti be alapításának 33. évét. Még furcsább, hogy bár engedtek az új idõk szelének, és már nem csak videokártyákra, alaplapokra esetleg notebookokra asszociálunk a márkanév láttán, egészen idáig egyszer sem álltak elõ asztali rendszerekbe szánt önálló hûtési megoldással. Ez az ide CES rendezvényen megváltozott, ugyanis bemutatták a MAG CoreLiquid Series néven érkezõ kompakt folyadékhûtõket.
MAG CoreLiquid 240R/RH és 360R/RH
Ahogy azt a MAG CoreLiquid 240R és MAG CoreLiquid 360R megnevezés jelzi, az MSI brand alatt két radiátormérettel már biztosan találkozunk, ráadásul ezúttal valódi eltérést is látunk a többi gyártó azonos struktúra köré épített rendszerihez képest. Az újdonságot nem más jelenti, mint a folyadékpumpa elhelyezkedése, hiszen a megszokottól eltérõen ezúttal a hûtõblokk helyett a radiátorba integrálták. A megoldás nem csak kreativitásról árulkodik, de várhatóan a szivattyú élettartamára is pozitív hatással lesz, hiszen nem az eszköz legforróbb pontjánál dolgozik, a magjában dolgozó háromfázisú motor pedig visszafogottabb rezgést ígér. Hogy következetesek maradjanak, a hálóval borított 400 mm hosszúságú vízcsövek is három, megerõsített, ám rugalmas egységet alkotó, úgynevezett „hálószálas” rétegbõl állnak.
Az optimalizált hõleadást a folyadék osztott irányú elosztásával igyekeznek elérni, mely a csõbõl a radiátor szélein áramlik be, hogy középen már lehûlve forogjon vissza a rendszerbe. A dizájn és a praktikus szerelhetõség itt közös egységet igyekszik alkotni, mivel a tetszõleg irányban rögzíthetõ blokk feje 270 fokban forgatható, így nem csak a vezetékek állíthatók kényelmünk szerint, de az RGB fényekkel hivalkodó sárkány embléma is mindig a megfelelõ pozícióban áll majd. Utóbbi természetesen szinkronizálható a rendszer többi LED-es tagjával, amennyiben alaplapunk ezt lehetõvé teszi. Ezen felül beépítésre került az MPG Max iHUB, mely a Dragon Center szoftveren keresztül együttmûködik MSI lapunkkal, és megnyitja a PWM kezelést és az egyedi ventilátor-beállításokat is, a konkurens gyártók alaplapjainak kezelése azonban még nem tisztázott.
Ha már ventilátorok, a 120mm-es légterelõk dupla golyóscsapágyazással, és természetesen címezhetõ RGB LED-ekkel ellátva forognak. A minimum 500 és maximum 2000 RPM-es fordulatszám között dolgozó ventik, legfeljebb 34.3 dB zajszintet produkálnak 78 CFM-es légszállítási érték mellett. Ezzel szolgálják ki a pumpa legfeljebb 4200 RPM-es fordulatszámát, amit nagyjából 18 decibeles zaj mellett teljesít. A hivatalos oldalon egyelõre csak az R jelölés látható, az RH modellek eltérései így egyelõre nem egyértelmûek. Annyi biztos, hogy a ventik 1.8 wattos fogyasztás mellett legfeljebb 70 000 óráig biztosan teljesítenek, a pumpa pedig 4.08 wattot kér, és 100 000 órás aktív életciklust garantál.
Processzorok tekintetében természetesen igen széles a támogatás spektruma, beépítéskor pedig a 274 x 120 x 27 mm, illetve a 394 x 120 mm x 27 mm dimenziókat érdemes figyelembe venni. Érdemes megjegyezni, hogy a nagyobb telejsítményû 360R esetében az AMD HEDT platform TR4, sTRX4 és SP3 foglalatok is a listán vannak, ami kompakt AIO rendszerek esetében, és a várható teljesítmény tekintetáben is igéretes ajánlat.
A termék elsõ látásra kifejezetten szimpatikus, árakat és pontos megjelenési dátumot viszont nem kaptunk. Az újdonságok láttán, valószínûleg nem a belépõ kategória olcsóbb darabjai közé szánják, így reméljük a tesztek majd pozitív eredménnyel járnak, és az MSI talán a toronyhûtõkben is kipróbálja magát.