A Logitech G430-tól pontosan azt kapjuk, amit egy gamer fejhallgatótól elvárhatunk. Jó a hangzása, érzékeny a mikrofon, és órákon át kényelmesen használhatjuk anélkül, hogy le akarnánk venni.
A Logitech G430 tényleg elég kényelmes ahhoz, hogy nagyon sok órán át használjuk. Egyike a legolcsóbb gamer fejhallgatóknak, és annak ellenére, hogy – az árkategóriának megfelelõen – nem kínál semmi fölösleges extrát, pontosan azt kapjuk, amiért fizettünk, és talán egy kicsit többet is. Meggondolandó alternatíva mindazok számára, akik eddig nem próbálkoztak még kifejezetten gamer fejhallgatóval, és elsõ lépésként egy olcsó, belépõ jellegû fejhallgatóval próbálkoznának.
Kialakítás
A G430 sajátossága a látványos fekete-kék színséma, az állítható fejpánt körüli kényelmes párnázás, és az egyszerû állítható mikrofon. Aki korábban már kipróbálta a G230-at, annak a G430 nagyon hasonlónak tûnhet, azt leszámítva, hogy vörös helyett kék színezete van.
Ezzel a fejhallgatóval azonban óvatosan kell bánni; nagyon vékony mûanyagból és acélból készült, elsõre törékeny érzetet kelt, mintha egy kisebb ráhatás is kárt tehetne benne. A mikrofon hajlítható, de nem teljes mértékben tartja a beállított formát. A G430 mégis sok mindent tesz le az asztalra, ugyanis a hasonló árkategóriás fejhallgatókkal ellenben jack csatlakozóval is rendelkezik a szokványos USB kábel mellett. Ez azt jelenti, hogy ha nem akarunk további kiegészítõket, átalakítókat venni, akkor is használható a fejhallgató számítógépen és okostelefonon egyaránt – nem kell megválasztani, melyik eszközhöz akarjuk használni a fejhallgatót, mert jó lesz a géphez, de buszra is magunkkal vihetjük zenét hallgatni.
Ráadásul a G430 hangzása elég jó ahhoz, hogy átvegye a helyét a fülhallgatónak, amit pontosan zenehallgatásra vásároltunk, emellett a zsinóron van egy hangerõszabályozó, ennek szintén nagy hasznát vesszük.
Kényelem
A G430 mély megalapozottsággal nevezhetõ az egyik legkényelmesebb fejhallgatónak. Teljesen beborítja a fület és jól szigetel, de mégis szellõzik, az állítható és párnázott fejpánttal együtt ez alkalmassá teszi arra, hogy több órás használat után se váljon kellemetlenné a viselése.
Hosszú haj és szemüveg sem teszi kényelmetlenebbé, de egyébként tényleg annyira kényelmes, hogy egésznapos irodai használatra is alkalmas.
Játékteljesítmény
Titanfallban jól kezeli a tûzharc zaját, Assassin’s Creed Unity esetében igazi mozi jellegû hangzást ad. Tisztán hallani és könnyû megkülönböztetni az ellenséges pilóták, mechek zaját különbözõ irányokból, és könnyû különbséget tenni az egyes lövések, robbanások közt, illetve azok irányát, távolságát megállapítani.
A fejhallgató Dolby 7.1 surround hangzásra is képes. A mikrofon jó minõségû, de aki nagyon zajos környezetben használja, ott kisebb gondot okozhat, hogy a beszélõ hangjáról nem teljes mértékben szûri ki a beszûrõdõ zajokat.
Szoftveres támogatás
A hozzá tartozó Logitech Gaming Software segítségével különbözõ profilokat készíthetünk, bár ezt nem külön-külön minden játék esetében. Általánosságban a basszust és magas hangokat személyre szabhatjuk, illetve tíz különbözõ hangprofilt menthetünk el, ezeket a lehetõségeket bõvíti még a Dolby Surround opció.
Érdemes megemlíteni, hogy a szoftveres támogatás az a terület, ahol ez a fejhallgató leginkább eltér a G230-tól. A korábbi modell nem rendelkezik USB adapterrel, következésképp hiányzik nála ez a szoftveres támogatás és surround hangzás. Ugyanakkor mindazok számára, akik nem akarják nagy mértékben átállítani a hangzást, a korábbi modell is megfelelõ választás lehet.
A Logitech G430-tól pontosan azt kapjuk, amit egy gamer fejhallgatótól elvárhatunk. Jó a hangzása, érzékeny a mikrofon, és órákon át kényelmesen használhatjuk anélkül, hogy le akarnánk venni. Egyjátékos és kompetitív multiplayer játékokban keményen helyt áll, de anélkül, hogy ezért túl sokat kellene fizetnünk. A szoftveres támogatás lehetõségeit nem bonyolították túl, és zenei téren nagyon hiányoznak az elõre beállított hangprofilok, de a G430 megéri az árát, és játékosok számára belépõnek ideális gamer fejhallgató.
NTG - PCX