2019. 04. 01

Gonosz lélek közeleg - Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 és Layers of Fear 2

13 perc tömény õrület - nem tréfál a Layers of Fear 2

A 2016-os Layers of Fear pszichológiai horrorja után idén újra ellátogathatunk az õrület mélységeibe

Nincs is ütõsebb a házi pálinkánál


A Bloober Team elsõ horror munkája vegyes kritikákat kapott, de a közönség alapvetõen kedvelte. A felvetés, miszerint belsõ nézetbõl vezethetünk végig egy mûvészt a félelmei, és az azok mögött álló titkok táplálta összeomláson, alapvetõen izgalmas koncepció. Sajnos önismétlõ és egy idõ után kiszámítható megoldásai miatt nem vált azzá, amit ígért, de ennek ellenére nyomasztó atmoszférája, a maga szürreális és absztrakt képeivel, érdemessé tették a végigjátszásra. Nem különben az Inheritance néven megjelent DLC, ahol a borult elméjû festõ lánya regresszált és élte át gyermekkori traumáit, új perspektívákat adva a történetnek, vizuális és pszichológiai értelemben egyaránt.


Az alig negyed órás részletet szintén az idei PAX East rendezvényen rögzítették, és a felvétel nem spórol a nyomasztó és zaklatott pillanatokkal. Ez alkalommal egy színész képviseli a mentális pokolba csúszó mûvészt, aki egy óceánjárón ragad, mikor elveszti az utat felszínre törõ õrülete labirintusában. A rövid videó kétségtelenül tömény és intenzív volt, amit nagyszerû látvánnyal és hatásosan megkoreografált jelenetekkel tálaltak a fejlesztõk. A vizualitásra tehát egészen biztosan nem lesz panasz, ahogy az ijesztgetõs jumpscare-ekbõl sem lesz hiány, már csak az a kérdés, hogy mit kínál a történet és hogy miként tálalják majd a játék teljes hossza alatt. Reméljük számíthatunk némi változatosságra, néhány okos feladványra és emlékezetesen felépített narratív megoldásokra, amik idõtállóvá vagy akár új klasszikussá is avathatják a játékot, a mûfaj kedvelõi számára. Pontos megjelenési dátumot sajnos nem kaptunk a gameplay mellé, de már idén elérhetõ lesz PC-re, és a három legnépszerûbb játékkonzolra.

Folytatást kap a Vampire: The Masquerade – Bloodlines, érkezik a második rész

Már 15 éve, hogy megjelent a klánokba tömörülõ vámpírok, modern kori krónikáját bemutató akció-RPG. A mai napig aktív rajongói közösséget most végre megjutalmazzák kitartásáért.

A 2004-es játék nem volt épp hibátlan darab, de a megszépült emlékekben már alig maradt hely a bugoknak, vagy a korszak legjobbjaihoz mért vizuális hiányosságoknak. A hiánypótló alkotás, tulajdonképpen egyedüliként ültette át az asztali, illetve élõ szerepjátékos univerzumot, a belsõ nézetes FPS-ek világába, ám a sok pozitív kritika ellenére is egyfajta rétegjáték maradt. Ez persze nem izgatja a rajongókat, akik a mai napig foglalkoznak a játékkal, modokat és javításokat készítenek, ezzel életben tartva a hosszú ideje tetszhalott címet. A Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 bejelentése, az idei év egyik nagy meglepetése volt és egy ütõs cinematic trailer kíséretében érkezett.



A Troika Games korábbi Interplay alkalmazottakból álló stúdiója hat évet élt meg és összesen három játékot készített, a 2004-es Bloodlines megjelenését követõ évben pedig végleg feloszlott. A koporsó fedele azonban újra felnyílt, az elejtett szabálykönyvet pedig a Hardsuit Labs csapata veszi fel, akinek Bloodlines 2 lehet a legnagyobb sikere. A fejlesztõk múltját vizsgálva kevés az emlékezetes darab, de az tény, hogy egy részük hosszú ideje dolgozik már a játékiparban, mindenesetre a korai Spec Ops kiegészítõk, vagy a Fûrész mozik filléres játékadaptációi, nem éppen a legjobb ajánlólevelek 2019-ben. Azért aggódnunk sem kell, a készítõk úgy néz ki tudják, hogy mire vállalkoztak. Több mint jó hír, hogy az eredeti játék írója és kreatív dizájnere Brian Mitsoda, illetve a Dishonored 2-bõl ismerõs Cara Ellison mellett, a tekintélyes szerepjátékos veterán, Chris Avellone is részt vesz a játék munkálataiban.

Aki ilyen sokáig alszik, az bizony szomjasan ébred


A cselekmény ezúttal Seattle városában játszódik, mely megalapítása óta a vámpírok kezében van. A hatalomért és vérért folytatott harcba egy fiatal vérszívóként, úgynevezett alacsony rangú Thinbloodként csöppenünk bele, és választanunk kell, hogy hol helyezkedünk el a klánok között zajló harcban. Annyi már bizonyos, hogy megint egy belsõ nézetû akciójátékot kapunk, ahol ismét központi elemként lesz jelen a szerepjátékos rendszer, továbbá régi barátként üdvözölhetjük az örökös éjszaka sötét atmoszféráját, és a World of Darkness univerzumára jellemzõ humort. Bejárhatjuk majd az egész várost, ami számos felfedezésre váró helyszínnel kecsegtet, veszélyes ellenfeleket és érdekes NPC-ket rejt, továbbá ahogy egy jó RPG-hez illik, döntéseink és cselekedeteink hatással lesznek az események alakulására. Olyannyira, hogy már a karaktergenerálásnál át kell gondolnunk, milyen hátteret is szánunk fõhõsünknek. Környezetünk reakciói, vagy az éjszakai életben betöltött szerepe nagyban függhetnek attól, hogy honnan jött és ki volt õ, mielõtt megkapta az örök életre kárhoztató Ölelést. A hangzatos ígéretek szerint tehát részletekben gazdag és izgalmas szerepjáték vár ránk, kasztunktól, illetve klánunktól függõ képességeinkkel pedig egyedi harcokban vehetünk majd részt, legyen szó megfontolt lopakodásról, agresszív támadásról, nyers erõrõl, vagy más természetfeletti képességekrõl. 

Szerencsétlen kerék...


Mitsoda kitért rá, hogy induláskor érezni fogjuk a Thinbloodok kívülállóságát, tapasztalatlanok leszünk és kevés képességgel rendelkezünk majd, így hamar megismerjük a vámpírok világának szabályait és kegyetlenségét. A technikai oldalról viszonylag kevés információt osztottak meg a közönséggel, ám azt már lehet tudni, hogy a fejlesztõk élnek az Nvidia segítségével és kihasználják majd az RTX által kínált lehetõségeket, így aki rendelkezik a megfelelõ hardverekkel, egész biztosan fokozhatja majd a ködben úszó város horrorisztikus hangulatát. Szerencsére idõrõl idõre reagálnak a közönség kérdéseire is, így azt már megtudhattuk, hogy ez az epizód is modtámogatással érkezik, a végigjátszás pedig játékstílusunktól függõen 30 óra körül alakul majd. Érdekesség, hogy bizonyos helyzetekben elhagyhatjuk majd az FPS nézetet és kívülrõl is látjuk majd karakterünket, az viszont nem tisztázott, hogy ez a lehetõség pusztán az esetleges átvezetõkre korlátozódik-e . A Cyberpunk 2077 után tehát újabb ígéretes szerepjáték jelent meg a horizonton, viszont a fejlesztés eme korai szakaszában sajnos nem számolhatunk be konkrét megjelenési dátumról. Aki ennek ellenére már most elkötelezett támogatója a kezdõ vérszívónak, az elõrendelheti Steamen, GOG-on, vagy akár az Epic Games Store felületén is, a PS4-es és Xbox One-os változatok pedig még nem kaptak hivatalos felületet, de egész biztosan érkeznek.

Dani - PCX

2019. 04. 01

AMD vagy Intel processzor: Melyik éri meg jobban

AMD vagy Intel processzor: Melyik éri meg jobban?
Ha most állsz egy új számítógép vagy laptop vásárlás előtt, biztosan te is elakadtál már azon a kérdésen, hogy vajon az AMD vagy Intel processzor közül melyik éri meg jobban. Ez az örök vita, ami talán sosem fog teljesen eldőlni, hiszen mindkét gyártó rendelkezik erős előnyökkel és bizonyos kompromisszumokkal.
Ahhoz, hogy igazán jól tudj dönteni, fontos, hogy átfogó képet kapj a különbségekről, a technológiákról és arról, hogy milyen igényekhez melyik processzor passzol leginkább.
Ebben a cikkben olyan tapasztalatokra és szakmai ismeretekre támaszkodva segítek neked eligazodni az AMD vagy Intel processzor kérdésében, hogy ne csak a marketing szlogenekre, hanem a valódi teljesítményre és felhasználói élményre alapozd a választásodat.
A processzorok fejlődése és az iparági verseny
Teljesítmény: nem csak az órajel számít
Energiahatékonyság és hőtermelés
Ár-érték arány: hol kapsz többet a pénzedért?
Kompatibilitás és platform támogatás
Milyen felhasználóknak melyik processzor ajánlott?
Jövőállóság és technológiai újítások
Gyakran ismételt kérdések
Összegzés
A processzorok fejlődése és az iparági verseny
Az AMD és az Intel története több évtizedre nyúlik vissza, és mindkét cég rengeteget fejlődött az elmúlt években. Az Intel hosszú ideig szinte egyeduralkodó volt a processzorgyártásban, de az AMD az ut

Processzor típusok: 5 különbség az Intel és AMD között

Processzor típusok: 5 különbség az Intel és AMD között
Ha érdekelnek a processzor típusok, akkor biztosan találkoztál már az Intel és az AMD nevekkel. Ezek a két nagy óriás gyakorlatilag uralja a piacot, és bármilyen számítógép összerakásánál vagy vásárlásánál alapvető kérdés, hogy melyik gyártó termékét válaszd. A különbségek sokszor nemcsak technikai részletekben rejlenek, hanem abban is, hogyan működnek, milyen felhasználói élményt nyújtanak, vagy mennyire passzolnak az igényeidhez.
Ebben a cikkben átvezetlek a legfontosabb tudnivalókon az Intel és az AMD processzor típusok között, hogy könnyebben eligazodj a világukban.
A processzorok alapvető szerepe és fejlődése
Intel és AMD: eltérő megközelítés a processzor típusok terén
Architektúra és technológiai újítások
Energiahatékonyság és hőtermelés
Ár-érték arány: melyik a jobb választás?
Kompatibilitás és platformok
Overclocking és tuning lehetőségek
Piaci pozíció és innovációk
Gyakran ismételt kérdések
Összegzés
A processzorok alapvető szerepe és fejlődése
Mielőtt belemennénk az Intel és AMD közti különbségekbe, érdemes megérteni, hogy mit is jelent egy processzor. A processzor, vagy más néven CPU (Central Processing Unit), az a számítógép agya, amely elvégzi az utasításokat, futtatja a programokat, és koordinálja a gép működését. Az elmúlt évtizedekben mindkét gyártó hatalmas fejlőd�

Processzor sebesség: 5 tényező, ami valóban befolyásolja a teljesítményt

Processzor sebesség: 5 tényező, ami valóban befolyásolja a teljesítményt
A processzor sebesség az egyik legfontosabb mérőszám, amit akkor nézünk, amikor új számítógépet vagy laptopot választunk. De ha őszinték vagyunk, nem mindig olyan egyszerű, mint azt elsőre gondolnánk. Sokszor hallod, hogy minél magasabb a GHz, annál gyorsabb a gép, pedig ennél sokkal több minden befolyásolja a valós teljesítményt.
Ha tényleg meg szeretnéd érteni, mitől gyors vagy lassú a processzorod, akkor ebben a cikkben szeretnék neked segíteni egy igazán átfogó képet adni.
Mi is pontosan a processzor sebesség?
Az architektúra jelentősége
Magok száma és párhuzamos feldolgozás
Cache memória szerepe a sebességben
Az órajel és a teljesítmény kapcsolata
Hőmérséklet és hűtés hatása
RAM és egyéb komponensek szerepe
Szoftveres tényezők és optimalizáció
Gyakran ismételt kérdések
Összegzés
Mi is pontosan a processzor sebesség?
A processzor sebesség általában a CPU órajelét jelenti, amit gigahertzekben (GHz) mérnek. Ez az érték azt mutatja meg, hogy a processzor másodpercenként hány ciklust tud végrehajtani. Minél magasabb ez a szám, elvileg annál több műveletet képes elvégezni egy másodperc alatt. Viszont ez az egyszerű magyarázat nem fedi le a teljes valóságot, hiszen a modern processzorokban sokkal több tényező is közrejátszik a teljesítményben, mint pusztán az órajel.
Emellett fontos megérte
Értékelések
Az értékeléshez be kell jelentkezned. Belépés
PCX 2006-2025.
Kapcsolat: [email protected]
Cookie / süti kezelés Az oldalon cookie-kat használunk, melynek részleteit itt találod.