2021. 05. 21

Látványos és igényes gamer perifériák az SPC-től

A feltörekvő lengyel gyártó látványos gaming kiegészítőkkel támadA lengyel gyártó szépen bővíti a kínálatát.

A SilentiumPC előretörése igazán kellemes meglepetés a PC-s felhasználók, és leginkább az európai közönség számára, hiszen egy lengyel vállalatról van szó. A vállalat az utóbbi években ellepte a piacot meglepően igényesen megtervezett processzorhűtőkkel és házakkal, de a gépszerelés mellett nem feledkezik meg azokról sem, akik szimplán csak élvezni szeretnék összeállított PC-jüket. A gamereket az SPC Gear márkanévvel ellátott perifériákkal igyekeznek megszólítani, melyek nem csak jó minőségükkel, de látványos dizájnjukkal is hódítanak.


Az eSport ma már hivatalosan elismert professzionális ágazat, a jobb általános játékélmény eléréséhez viszont nem kell fizetett játékosnak lennünk. Éppen ezért készít szinte minden második cég könnyített szerkezetű egereket, melyek egymással versengve bizonygatják, hogy az övék a leggyorsabb halálosztó, amit kapni lehet. A bőség zavarát az SPC Gear is megtoldotta saját megoldásaival, melyek követik a divatot, amit a méhsejtes rácsozatú házak megjelenése teremtett. Mi a LIX és a LIX Plus Onyx White közül a Plust ajánljuk, mivel a két tökéletesen azonos megjelenésű és egyformán 59 grammot nyomó egér közül, ez kapta az ütősebb összetevőket. A Pixart PMW3360 érzékelő 6.35 m/s mozgáskövetési sebességet produkál, a mintavételezést pedig 200 és 12 000 CPI között változtathatjuk a görgő mögötti kis kapcsolóval, legfeljebb hat lépésben. De ha már kapcsolók, a beszédes Omron 50M mikrokapcsolókat 50 millió kattintásra hitelesítették, mindegyik programozható és a görgővel együtt hatot kapunk belőlük. Ahogy azt illik, az 1.8 m hosszúságú kábelt hajlékony és könnyed műszövet borítja, míg az egér por- és nedvességtaszító felületkezelést kapott, melyre szükség is lehet az izzasztó játékórák során. Az RGB megvilágítást talán említeni sem érdemes, melyet a többi funkcióval együtt szoftveresen szabályozhatunk, a színeket hangulatunkhoz igazíthatjuk és ki is kapcsolhatjuk. Mindezt gyönyörű hófehér színben, minőségi kivitelezésben, 2 év garanciával megspékelve, 16 490 Ft-tól, illetve fekete színben 17 690 Ft-tól.


A játékosok másik legfontosabb felszerelése a fejhallgató, melynek kényelmesnek és strapabírónak kell lennie, mindezt úgy, hogy online mérkőzések közben egy digitális lepkeszárny hangját is pontosan detektálhassuk vele. Az SPC láthatóan biztosra ment, hiszen a megnyerő külsejű Viro és Viro Plus hangkeltők le sem tagadhatják, hogy a Takstar, vagy ha úgy tetszik, a HyperX Cloud sorozat újabb továbbgondolásáról van szó. Ez egyben azt is jelenti, hogy az egyszerű és ízléses megjelenés szokásos specifikációkat rejt, például 32 ohmos ellenállást/impedanciát, 20-20 000 Hz-ig bejárható frekvenciatartományt és legfeljebb 98 dB-es hangerőt. Az sem lesz meglepetés, hogy a mindkét végén 3.5 mm-es jack csatlakozóban végződő mikrofon leszerelhető, míg a 120 centis, hangerőszabályzós vezeték ragaszkodni fog az eszköz bal oldalához. A szett szinte mindenben passzol a Cloud megoldásához, hiszen a műbőrrel bevont memóriaszivacsos fülpárnákat egy pár plüssel bevont változatra cserélhetjük, a dobozban elfért még egy másfél méteres hosszabbító kábel is, a Viro Plus pedig a hozzánk vágott USB-s hangkártyától Plus, mely az erősítés mellett 7.1-es térhangzást is biztosít, de kompetitív, illetve multiplayer játékok esetén érdemes inkább kikapcsolva tartani. Érdemes megjegyezni, hogy bár az oldalon most nem találjuk, de nemrég ebből is megjelent a gyönyörű fehér Onyx kiadás, mely szépen kiemeli a füles igényes megjelenését. A kis hangkártya amúgy érezhetően megdobja az árat, hiszen a Gear Viro már 18 990 Ft-tól kapható, míg a Gear Viro Plus 24 090 Ft-ért kínálja magát.


Végül érdemes lehet megemlíteni a streamereknek és igényes hangminőségre vágyó felhasználóknak szánt USB-s csatlakozású SPC mikrofoncsaládot, mely 26 590 Ft-tól egészen a 39 190 Ft-os határvonalig kínál opciókat. Fontos megjegyezni, hogy a 900-as sorozat tagjai főleg a felszereltségük gazdagságát tekintve térnek el egymástól, így aki beéri szerényebb, vagy kevésbé kényelmes rögzítési lehetőségekkel is, ezért nem kell sokat áldoznia az elvárt hangminőségből. Az SM 900 és 950 modellek esetében egyaránt a T betűvel megtoldott kiadás jelzi, hogy állvány helyett kis háromlábú támasztékot kapunk. Ami a hanggal kapcsolatos tulajdonságokat illeti, a széria tagja megegyeznek a kardioid kialakításban, a 18-21 000 Hz-ig tartó hangtartományban, a 16-bites és 48 kHz-es mintavételezésben, illetve a 135 dB-es érzékenységben. A mikrofon érzetre teljesen fém, megjelenésre pedig egy átgondolt, igényes készülék, mely külsejével is arról árulkodik, hogy túlmutat a belépőszinten. A rögzítőelemek nagy részénél is odafigyeltek arra, hogy kevés műanyag elemmel találkozzunk, de utóbbiak sem fáradnak el egyhamar, hacsak jobb híján nem tekergetjük őket egész nap. A T (mint tripod?) kiadások dobozában 1.9 m hosszú vezetéket, az állványos verzióknál pedig 2.9 m-es kábelt találhatunk, mely minden esetben USB-s csatlakozót kapott. Az SPC termékeinél megszokott, hogy a termék és a kiegészítők mellett a csomagolás is igényes, minden biztosítva van, de ha van is gyenge láncszem, az a 2 éves garanciaidő alatt biztosan kiderül.

Aki a dobozhangzást kínáló olcsó daraboknál igényesebb megoldásra vágyik, az ide kattintva elérheti SPC kínálatunkat, az egyetlen szívfájdalmunk, hogy az SM950 ünneplőbe öltözött Onyx White kiadást csak most leplezték le, így arra egy darabig sajnos még várni kell.

2021. 05. 21

Mi a BIOS, a CMOS és hogyan érjük el őket?
Összefoglalónk az alaplapok és egyben a PC-k rejtélyes kezelőfelületétét mutatja be
Megvettem az első számítógépemet, csak a BIOS-szal ne kelljen vacakolnom. Egyáltalán mi az és mit kezdjek vele? Sok felhasználó gondol így első számítógépére, de még sokszor azok is, akik már egy ideje használják és nem most húzták le a fóliát frissen összeszerelt gépükről. A következő sorok arra tesznek kísérletet, hogy bemutassák, mi is az a BIOS, hogyan jutunk oda a különböző gyártók alaplapjain, és mit tehetünk, ha egyes beállítások miatt gondokat tapasztalunk.
A BIOS
A BIOS a Basic Input/Output System rövidítése és egy olyan beépített firmware, melyet minden számítógép esetében az alaplapon találunk és alapvetően a rendszerindításért felel. Egy olyan aprócska szoftver, mely felismeri, diagnosztizálja és kezeli egy számítógép legfontosabb alkatrészeit, tehát a processzort és a RAM-ot, melyek nélkül a gép el sem indulna, illetve a háttértárakat és az USB portokat melyek az operációs rendszer betöltéséhez, illetve a kezeléséhez szükséges eszközöket, perifériákat tartalmazhatják.
Bár a Windows és a Linux számos lehetőséget és módot kínál egyes beállítások elvégzésére, néhány változtatás csak a rendszer BIOS-án keresztül végezhető el. A BIOS segítségével ellenőrizhető, hogy a gép minden összetevője megfelelően működik-e, mielőtt a Windows rendszerbe bootolna. Ez tehát a gépünk első védvonala is egyben, hiszen már itt is számos dolgot módosíthatunk és a hibák elhárításában is fontos
Amit az alaplapokról tudni érdemes - 2. rész
Mi a VRM szerepe egy alaplapon, miben térnek el a lapkészletek, és milyen alaplapok közül választhatunk?
Cikkünk első fejezete az alaplapok szerepét tárgyalta, kitérve az alapvető felszereltségre, amelyek tekintetében többé-kevésbé minden lap ugyanazt kínálja. De mik azok a részletek, amelyek nagyobb mértékben is megkülönböztetik ezeket a hardvereket? A következőkben a feszültségszabályozást végző VRM, a chipsetek és az igényeink és pénztárcánk szerinti választási lehetőségek következnek.
A VRM
Az alaplapi VRM-ek meglepően fontos részei minden modern alaplapnak, de gyakran figyelmen kívül hagyják őket a marketing és a kritikák során is, vagy nem magyarázzák el megfelelően, ha egyáltalán megemlítik őket. Mik azok az alaplapi VRM-ek, miért említik őket együtt a túlhajtással, és milyen kulcsfontosságú specifikációkat kell megérteni ahhoz, hogy megalapozott döntést hozzunk vásárlás előtt?
A VRM a Voltage Regulator Module (feszültségszabályozó modul) rövidítése, és szerencsére ez a név eléggé magától értetődő. Minden alaplapon van egy feszültségszabályozó modul, amelyet a CPU közelében helyeznek el, hogy szabályozza a feszültséget, amely a tápegységtől és a tápkábelektől a CPU aljzatához jut. Annak ellenére, hogy a CPU önmagában is elég sok energiát képes fogyasztani, mégis szüksége van arra, hogy ezt az energiát kezeljék és szabályozzák, mielőtt a CPU rendelkezhetne vele.
Miért fontosak az alaplapi VRM-ek a túlhajtás szempontjából?
Mivel a tápegységből érkező
Amit az alaplapokról tudni érdemes - 1. rész
Az alaplap egy asztali számítógépben és amit még tudni érdemes
Jól tudjuk, hogy számítógépünk szívét és lelkét a processzor és a videokártya párosa adják, pláne, ha játékra vagy komolyabb grafikai munkára vásárlunk számítógépet. Azt azonban továbbra sem felejthetjük el, hogy a számunkra kiemelten fontos összetevők nem feltétlenül a legfontosabb összetevők. Minőségi tápegység nélkül gépünk egy instabil időzített bomba lehet, és talán még el sem indul, megfelelő alaplap nélkül pedig ugyan mibe pakolnánk az izmos CPU-t és méregdrága videokártyát? A következőkben az alaplap általános működését és funkcióit igyekszünk bemutatni, hogy megértsük, miért fontos egy PC-s felhasználó számára. A cikk folytatásában kitérünk a különböző árkategóriákra is, amelyek különböző minőséget és lehetőségeket kínálnak a felhasználóknak.
Mi is az alaplap?
Ha valaha is raktunk össze vagy szedtünk már szét számítógépet, akkor láthattuk azt az egyetlen alkatrészt, amely mindent összeköt – az alaplapot. Ahogy a neve is árulkodik róla, egy PC esetén ez lesz az alap, amire építkezni fogunk. Ez az a központi áramköri lap, amely mindazokat az alkatrészeket és csatlakozókat tartalmazza, amelyek lehetővé teszik, hogy a számítógép minden eleme áramot kapjon és kommunikáljon egymással. Jellemzően számos beépített funkcióval büszkélkedhetnek, és közvetlenül befolyásolják a számítógép képességeit és bővítési lehetőségeit. Természetesen az alaplap nem új találmány, hiszen már jóval a személyi szá
Értékelések
Az értékeléshez be kell jelentkezned. Belépés
PCX 2006-2024.
Kapcsolat: [email protected]
Cookie / süti kezelés
Weboldalunkon cookie-kat használunk, melyek célja, hogy teljesebb körű szolgáltatást nyújtsunk a Részedre. Néhány általunk használt "süti" elengedhetetlen az egyes szolgáltatások megfelelő működése érdekében, mások információkat gyűjtenek a weboldal használatával kapcsolatban, hogy még kényelmesebb és hasznosabb oldalt hozhassunk létre. Vannak átmeneti "sütik" , amik eltűnnek ha bezárod a böngésződet és vannak tartós változatok is, melyek egy ideig számítógépeden maradnak. Néhány "süti" feltétlenül szükséges az oldal működéséhez, míg másokat a teljesítmény és a felhasználói élmény növelése érdekében használunk. Adataidra különös figyelmet fordítunk, ennek részleteit az adatvédelmi tájékoztató-ban találod. Milyen "sütiket" használunk az oldalunkon? Emlékeznek, mi van a bevásárlókosaradban és a bejelentkezési adataidra, biztosítják a bejelentkezés közbeni biztonságot és a weboldal következetes megjelenését, növelik a weboldal teljesítményét, fokozzák a felhasználói élményt és mérik az oldal felhasználását. Ha látogatásod során mellőzöd a Cookie-k használatát, a legtöbb funkció és oldal nem fog az elvártaknak megfelelően működni. Ha szeretnéd a tárolt cookie-kat törölni, a böngésződ beállításai között könnyedén megteheted.