A feltörekvõ lengyel gyártó látványos gaming kiegészítõkkel támad
A SilentiumPC elõretörése igazán kellemes meglepetés a PC-s felhasználók, és leginkább az európai közönség számára, hiszen egy lengyel vállalatról van szó. A vállalat az utóbbi években ellepte a piacot meglepõen igényesen megtervezett processzorhûtõkkel és házakkal, de a gépszerelés mellett nem feledkezik meg azokról sem, akik szimplán csak élvezni szeretnék összeállított PC-jüket. A gamereket az SPC Gear márkanévvel ellátott perifériákkal igyekeznek megszólítani, melyek nem csak jó minõségükkel, de látványos dizájnjukkal is hódítanak.
Az eSport ma már hivatalosan elismert professzionális ágazat, a jobb általános játékélmény eléréséhez viszont nem kell fizetett játékosnak lennünk. Éppen ezért készít szinte minden második cég könnyített szerkezetû egereket, melyek egymással versengve bizonygatják, hogy az övék a leggyorsabb halálosztó, amit kapni lehet. A bõség zavarát az SPC Gear is megtoldotta saját megoldásaival, melyek követik a divatot, amit a méhsejtes rácsozatú házak megjelenése teremtett. Mi a LIX és a LIX Plus Onyx White közül a Plust ajánljuk, mivel a két tökéletesen azonos megjelenésû és egyformán 59 grammot nyomó egér közül, ez kapta az ütõsebb összetevõket. A Pixart PMW3360 érzékelõ 6.35 m/s mozgáskövetési sebességet produkál, a mintavételezést pedig 200 és 12 000 CPI között változtathatjuk a görgõ mögötti kis kapcsolóval, legfeljebb hat lépésben. De ha már kapcsolók, a beszédes Omron 50M mikrokapcsolókat 50 millió kattintásra hitelesítették, mindegyik programozható és a görgõvel együtt hatot kapunk belõlük. Ahogy azt illik, az 1.8 m hosszúságú kábelt hajlékony és könnyed mûszövet borítja, míg az egér por- és nedvességtaszító felületkezelést kapott, melyre szükség is lehet az izzasztó játékórák során. Az RGB megvilágítást talán említeni sem érdemes, melyet a többi funkcióval együtt szoftveresen szabályozhatunk, a színeket hangulatunkhoz igazíthatjuk és ki is kapcsolhatjuk. Mindezt gyönyörû hófehér színben, minõségi kivitelezésben, 2 év garanciával megspékelve, 16 490 Ft-tól, illetve fekete színben 17 690 Ft-tól.
A játékosok másik legfontosabb felszerelése a fejhallgató, melynek kényelmesnek és strapabírónak kell lennie, mindezt úgy, hogy online mérkõzések közben egy digitális lepkeszárny hangját is pontosan detektálhassuk vele. Az SPC láthatóan biztosra ment, hiszen a megnyerõ külsejû Viro és Viro Plus hangkeltõk le sem tagadhatják, hogy a Takstar, vagy ha úgy tetszik, a HyperX Cloud sorozat újabb továbbgondolásáról van szó. Ez egyben azt is jelenti, hogy az egyszerû és ízléses megjelenés szokásos specifikációkat rejt, például 32 ohmos ellenállást/impedanciát, 20-20 000 Hz-ig bejárható frekvenciatartományt és legfeljebb 98 dB-es hangerõt. Az sem lesz meglepetés, hogy a mindkét végén 3.5 mm-es jack csatlakozóban végzõdõ mikrofon leszerelhetõ, míg a 120 centis, hangerõszabályzós vezeték ragaszkodni fog az eszköz bal oldalához. A szett szinte mindenben passzol a Cloud megoldásához, hiszen a mûbõrrel bevont memóriaszivacsos fülpárnákat egy pár plüssel bevont változatra cserélhetjük, a dobozban elfért még egy másfél méteres hosszabbító kábel is, a Viro Plus pedig a hozzánk vágott USB-s hangkártyától Plus, mely az erõsítés mellett 7.1-es térhangzást is biztosít, de kompetitív, illetve multiplayer játékok esetén érdemes inkább kikapcsolva tartani. Érdemes megjegyezni, hogy bár az oldalon most nem találjuk, de nemrég ebbõl is megjelent a gyönyörû fehér Onyx kiadás, mely szépen kiemeli a füles igényes megjelenését. A kis hangkártya amúgy érezhetõen megdobja az árat, hiszen a Gear Viro már 18 990 Ft-tól kapható, míg a Gear Viro Plus 24 090 Ft-ért kínálja magát.
Végül érdemes lehet megemlíteni a streamereknek és igényes hangminõségre vágyó felhasználóknak szánt USB-s csatlakozású SPC mikrofoncsaládot, mely 26 590 Ft-tól egészen a 39 190 Ft-os határvonalig kínál opciókat. Fontos megjegyezni, hogy a 900-as sorozat tagjai fõleg a felszereltségük gazdagságát tekintve térnek el egymástól, így aki beéri szerényebb, vagy kevésbé kényelmes rögzítési lehetõségekkel is, ezért nem kell sokat áldoznia az elvárt hangminõségbõl. Az SM 900 és 950 modellek esetében egyaránt a T betûvel megtoldott kiadás jelzi, hogy állvány helyett kis háromlábú támasztékot kapunk. Ami a hanggal kapcsolatos tulajdonságokat illeti, a széria tagja megegyeznek a kardioid kialakításban, a 18-21 000 Hz-ig tartó hangtartományban, a 16-bites és 48 kHz-es mintavételezésben, illetve a 135 dB-es érzékenységben. A mikrofon érzetre teljesen fém, megjelenésre pedig egy átgondolt, igényes készülék, mely külsejével is arról árulkodik, hogy túlmutat a belépõszinten. A rögzítõelemek nagy részénél is odafigyeltek arra, hogy kevés mûanyag elemmel találkozzunk, de utóbbiak sem fáradnak el egyhamar, hacsak jobb híján nem tekergetjük õket egész nap. A T (mint tripod?) kiadások dobozában 1.9 m hosszú vezetéket, az állványos verzióknál pedig 2.9 m-es kábelt találhatunk, mely minden esetben USB-s csatlakozót kapott. Az SPC termékeinél megszokott, hogy a termék és a kiegészítõk mellett a csomagolás is igényes, minden biztosítva van, de ha van is gyenge láncszem, az a 2 éves garanciaidõ alatt biztosan kiderül.
Aki a dobozhangzást kínáló olcsó daraboknál igényesebb megoldásra vágyik, az ide kattintva elérheti SPC kínálatunkat, az egyetlen szívfájdalmunk, hogy az SM950 ünneplõbe öltözött Onyx White kiadást csak most leplezték le, így arra egy darabig sajnos még várni kell.