2020. 03. 10

Call of Duty Warzone! Mától ingyenesen játszható!

Meg sem lepõdünk, hogy a Call of Duty hosszú ideje pletykált új Battle Royale módját nem sikerült titokban tartani, de az sem lenne furcsa, ha az adatmorzsák folyamatos szivárogtatása, az érdeklõdés fenntartásának tudatos eszköze lenne. De ez már mit sem számít, a Warzone ma este mindeki számára elérhetõ lesz, lássuk hát a legfontosabb információkat!

Itthon este nyolctól tölthetõ!


A tavalyi Modern Warfare, a sorozat 2007-es negyedik epizódjának újragondolása, és 600 millió dollárt meghaladó bevételével nem túlzás sikeresnek nevezni. A Battle Royaleról szóló pletykák nem sokkal a megjelenés után bukkantak fel, ám kezdetben senki nem gondolta, hogy a sorozat népszerûségét újra magasba húzó részhez, valóban érkezik egy Blackout szintû kiegészítés. A kampány után rengetegen vetették bele magukat a többjátékos küzdelme, mely azóta bõvült pályákkal, új játékmódokkal, és még PC-n is korrekt játékosbázist tudhat magáének.

Ám a Warzone-ról szóló hírek egyre gyakrabban bukkantak fel, különféle pályarészletek, a teljes térkép, majd a játékmód címe is terjedni kezdett, végül az alapjáték menüjében megjelent egy titokatos felirat, melyhez egy rövid, de annál gyanúsabb elõzetes videó is tartozott. A napokban azonban lehullott a lepel, felbukkantak a konzolos, majd a PC-s játékmenetet ábrázoló anyagok is, a Warzone tehát készen áll a bevetésre, méghozzá önálló formában.

Ingyen Call of Duty mindenkinek?

Legalább egy pisztoly kapunk az elsõ ugráshoz


A Warzone tehát meglepõ módon nem igényli a Modern Warfare megvásárlását, de akinek már megvan, a Classified menüpont helyén éri majd el, egy 18-22 gigabájtos frissítést követõen. Az új belépõk viszont közel 100 giga letöltésével számolhatnak, cserébe teljesen ingyenesen játszhatnak majd konzolon és PC-n egyaránt. Ahogy az MW-ben már bevált, itt is lesz átjárás a platformok között, így nem kell majd aggódnunk, hogy esetleg nem lesz elég aktív játékos a nap bármely szakaszában. Ha kinézünk ennyit az Activison-ból, a Black Ops 4 féle Blackout akár egyfajta tesztüzemnek is tekinthetõ, mellyel felmérte a játékosok igényeit és reakcióit, hogy legközelebb egy csiszoltabb, átgondoltabb, még polírozottabb változattal álhasson elõ. Elsõ ránézésre egyértelmû a hasonlóság, ám legalább ennnyi változást és újdonságot is találunk majd, mely nem csak a konkurenciától átemelt népszerûbb elemeket, de izgalmas újdonságokat is szállít.

150 játékos egyszerre!

Kis szerencsével egybõl arany színbe botlunk


Ennyien küzdhetnek majd az egyre szûkülõ zóna határai között, melyet ezúttal halálos gázfelhõ biztosít majd. Hogy az akció minél pörgõsebb legyen, és a játékosokat minél beljebb terelje, a zóna ezúttal nem sok teret ad majd a taktikázásnak, a határvonalon kívüli csaták viszonylag ritkának számítanak majd. A gáz nem csak a látásunkra lesz káros, ugyanis pár másodpercnél tovább nem leszünk képesek talpon maradni. Menekülési esélyeinket gázmaszk beszerzésével növelhetjük, mely nagyjából 15 másodperc immunitást biztosít a lemaradozóknak. A fegyvereket szokás szerint földrõl, vagy ládákból gyûjthetjük be, ám ezúttal nem egy szál gyakorlóban fogunk talajt, egy pisztoly és nagyjából két tár mindenki oldalán ott lesz. A korábbiakkal ellentétben nem lesznek különféle szerelékek, kiegészítõk, mivel itt ritkaságuk, illetve felszereltségük szerint színkódolt ágyúkat találhatunk. Ha ugyanabból a típusból, mondjuk elõször kéket, majd egy értékesebb lilát találunk, teljes csere helyett miénk a nagyobb tár, vagy a jobb távcsõ, és némi pénz is, aminek itt igen nagy szerepe lesz. Mindenkit megnyugtathatunk, nincs szó lehúzós, jogosulatlan elõnyöket biztosító lootbox rendszerrõl, viszont a játék közben gyûjtött valutát hasznos dolgokra költhetjük el.

Siker, pénz, szõnyegbombázás.

Felszerelés és újraélesztés


A Warzone sajátos belsõ gazdasági rendszert kapott, ami rendesen felborítja a megszokott gyûjtögetõs, túlélõs játékmenetet. Lehetõségünk lesz pénzt gyûjteni ládákból, elhullott ellenfelektõl, sõt játék közben még küldetéseket is teljesíthetünk! Fejvadászkodhatunk, területet foglalhatunk, illetve speciális ládákat kutathatunk fel, siker esetén pedig fegyverek, loot és XP üti a markunkat. Az összeharácsolt pénzt a megjelölt állomásokon válthatjuk be, ahol a páncélzattól a légicsapáson át sok féle extrára csaphatunk le, és még akár loadoutokat, vagyis meghatározott fegyverösszeállításokat tartalmazó ellátmányt is lehívhatunk. Érdekesség, hogy az alapjátékhoz hasonló módon minden fegyverünk szintet lép, így idõvel a loadoutokat feltölthetjük kedvenc kombinációinkkal. Ez az egyetlen opció a perkek, vagyis hatékonyságunkat segítõ extrák beszerzésére is, tehát ha jobb felszerelésre vágyunk, öljünk sokat, vagy gazdálkodjunk okosan. Az Apex Legendsbõl is visszaköszön egy érdekesség. Ha leszednek minket, a megvásárolt Self revive használatával feltápászkodhatunk a földrõl, amennyiben sikerül elég ideig fedezékben maradnunk a folyamat befejeztéig.

Irány a gulág!

A Gulagon nincs több esélyünk!


Az egyik legnépszerûbb újdonságnak az egyedire sikerült respawn rendszer számít, ugyanis halálunk esetén kapunk esélyt a visszatérésre. Halálunk után egy másik ellenféllel kell a Gunfighthoz hasonló párbajt játszanunk, a túlélõ pedig visszatérhet a pályára. Jópofa, hogy a sorukra várakozók kövek hajigálásával ronthatják a küzdõtéren izzadó felek esélyeit, a sikeres találat ugyanis szédülést okoz. Az életben állítólag nincs második esély, itt viszont lesz! Már ha még vannak életben maradt társaink, akik elég pénzt gyûjtöttek ahhoz, hogy a vásárlóhelyek egyikén ismét játékba hozzanak minket. Ha ezek a feltételek nem teljesülnek, a meccs számunkra véget ér. Hogy minél tovább kihúzzuk, rövid idõ elteltével életerõnk a már megismert módon visszatöltõdik. Páncélzatunk is lehet, ám felejtsük el a különféle mellényeket, itt ugyanis a Battlefield V-ben látott megoldást vették kölcsön. A felszedett páncéllemezekbõl három darabot pakolhatunk zubbonyunk alá, és maximum további öt tartalékot cipelhetünk táskánkban, a beöltözés viszont eltarthat pár másodpercig.

Gáz lesz?

Halálosan gáz!


Egyelõre 3 fõs csapatokban vethetjük ki magunkat a repülõbõl, a solo és duo opciók még váratnak magukra. Sokan szívesen látnák a 4-5 fõs squadokat is, hiszen 150 játékossal kisebb csatákat lehetne vívni, és persze még nagyobb káoszt teremteni. Ha már a játékosszámnál tartunk, a hatalmas térrõl is érdemes szót ejteni. A térkép a Blackouthoz hasonlóan már ismert pályákból, és korábbi részek helyszíneibõl áll össze, melyrõl a vezethetõ jármûvek sem maradtak le. Lesz itt ATV, SUV, teherautó és helikopter is, melyek állítólag jobb irányítást kaptak, mint amilyet a Blackout-ban tapasztalhattunk. Persze nem a vezetési élmény jelenti a játékosok elsõ számú félelmét. Sokan nehezményezik, hogy a felvételek alapján túl sok golyó kell a másik leterítéséhez, a megvehetõ extrák elrontják az ügyességünkre alapozó kihívást, a lehívható légicsapás pedig nagyon egyoldalúvá teheti a szûk területen zajló végjátékot. Természetesen a kezdeti siker így is garantált, a többi már a fejlesztõk munkáján, és az utólagos frissítések gyakoriságán, illetve minõségén múlik.

Pattanj be!


Aki tenne egy próbát az újabb BR mókával, és van hozzá elég szabad tárhelye, a letöltés ma este nyolctól indítható. A Modern Warfare tulajdonosok némi extrát is kapnak, így a multiplayer során feloldott fegyvereket a lehívható ládákhoz rendelhetik hozzá, a letöltést pedig négy órával korábban kezdhetik meg.

2020. 03. 10

A legjobb gamer egér kiválasztása lépésről lépésre: Vásárlási útmutató

A legjobb gamer egér kiválasztása lépésről lépésre: Vásárlási útmutató
A gaming világában a felszerelésed minősége komoly különbséget jelenthet a játékélményben. Az egyik legfontosabb eszköz, amire minden gamernek szüksége van, az a megfelelő egér. De hogyan választhatjuk ki a legjobb gamer egeret a rengeteg lehetőség közül? Ne aggódj, segítek neked!
Ebben a cikkben részletesen bemutatom, mire érdemes figyelned, hogy a legjobb döntést hozd meg, és hogy a vásárlás után biztosan elégedett legyél a választott modellel.
Miért olyan fontos a jó gamer egér?
Hogyan kezdj neki a vásárlásnak?
Az érzékenység (DPI) és a játékstílusod kapcsolata
Kényelem és ergonomikus kialakítás
Súly és testreszabhatóság
A gombok és a testreszabhatóság
Vezetékes vagy vezeték nélküli?
Szoftver és extra funkciók
Az ár-érték arány és a hosszú távú befektetés
Gyakran ismételt kérdések
Összegzés
Miért olyan fontos a jó gamer egér?
Bár sokan talán nem gondolnak bele, az egér nem csupán egy eszköz, amivel mozgatjuk a kurzort vagy kattintunk a képernyőn. A legjobb gamer egér nemcsak kényelmes, hanem jelentősen befolyásolja a reakcióidőt, a precizitást és a teljesítményt is.
Legyen szó egy gyors online shooter játékra vagy egy éjszakai RPG kalandra, a megfelelő egér sokat dobhat a játékmeneten. Képzeld el, hogy egy olyan egered van, amivel minden egyes mozdulatot pontosan és kényelmes

Egér laptophoz: Milyen típust válassz? Részletes útmutató utazóknak és diákoknak

Egér laptophoz: Milyen típust válassz? Részletes útmutató utazóknak és diákoknak
A laptophoz való egér választás nem mindig olyan egyszerű, mint elsőre tűnik. Bár sokan hajlamosak azt hinni, hogy a legjobb választás az, amelyik a legolcsóbb vagy épp a legdivatosabb, valójában a megfelelő egér megtalálása sokkal inkább attól függ, mire van szükséged. Ha rendszeresen utazol vagy diákként tanulsz, az egér használatának kényelme és funkcionalitása kulcsfontosságú lehet.
Ebben a cikkben részletesen végigvezetlek a laptophoz való egér kiválasztásának legfontosabb szempontjain, hogy segítsek megtalálni a legjobbat számodra.
Miért érdemes egy egér laptophoz?
Milyen típusú egér illik hozzám?
Vezetékes vagy vezeték nélküli egér laptophoz?
Kényelmes méret és forma: Miért fontos?
Érzékenység: Mennyire fontos a DPI?
Ergonómia: Hogyan védheted meg a kezed és csuklódat?
Ár és minőség: Hogyan találj megfelelő egyensúlyt?
Mit kell még figyelembe venni?
Gyakran ismételt kérdések
Összefoglalás: A megfelelő egér laptophoz
Miért érdemes egy egér laptophoz?
Az érintőpad sok esetben elegendő a napi feladatok elvégzésére, de ha hosszú órákon át dolgozol, tanulsz vagy játszol, az egér egyértelmű előnyökkel bír. Az egér gyorsabb és kényelmesebb irányítást biztosít, különösen akkor, ha precíz mozdulatokra van szükség, mint például grafikai munkák vagy programozás esetén.

Egér tisztítás: 5 egyszerű módszer, amivel meghosszabbíthatod az élettartamát

Egér tisztítás: 5 egyszerű módszer, amivel meghosszabbíthatod az élettartamát
Bár nem mindig gondolunk rá, az egér a számítógép egyik legfontosabb kiegészítője. Sokan naponta használják órákon keresztül, de a tisztítására és karbantartására gyakran nem fordítanak kellő figyelmet. Pedig az egér tisztítása nemcsak higiéniai szempontból fontos, hanem segíthet abban is, hogy meghosszabbítsd az élettartamát, és még kényelmesebbé tedd a használatát.
Az alábbiakban bemutatom azokat a hatékony és egyszerű módszereket, amelyekkel te is megőrizheted az egér jó állapotát.
Miért fontos az egér tisztítása?
Hogyan készítsük elő az egér tisztítását?
Az alapvető tisztítási lépések
A gombok tisztítása
Az optikai érzékelő tisztítása
A vezetékek és a kábel karbantartása
Miért fontos a rendszeres karbantartás?
Hogyan kerüld el a leggyakoribb tisztítási hibákat?
Gyakran ismételt kérdések
Összegzés
Miért fontos az egér tisztítása?
Mielőtt rátérnék a tisztítási módszerekre, érdemes kicsit elgondolkodni azon, miért is fontos az egér tisztítása. A számítógépes egér nap mint nap érintkezik a kezed bőrével, ami természetesen izzadtságot és szennyeződéseket hagyhat rajta. Ráadásul az egér gyakran kerül az asztalra, ami egy poros felület lehet, így könnyen összegyűlhet rajta kosz, amitől nemcsak piszkos lesz, hanem a működését is befolyásolhatja.
A rendszeres ti
Értékelések
Az értékeléshez be kell jelentkezned. Belépés
PCX 2006-2025.
Kapcsolat: [email protected]
Cookie / süti kezelés Az oldalon cookie-kat használunk, melynek részleteit itt találod.