Nem csak itthon, de két másik országban is ezt a nevet vezetik be a tulajdonosok
Ahogy azt tavaly decemberben mi is megírtuk, hamarosan ismét átalakul Magyarország legkorábban beindított telekommunikációs szolgáltatója, melynek következtében a Pannon GSM és a Telenor után jó ideig egy harmadik néven találkozhatunk vele. Az elõzetes szivárgások után most be is futott a hír a végleges választásról: a Telenor tavasszal Yettel néven folytatja tovább.
Majdnem 12 év után, a nevével együtt ledobja magáról a kék és fehér színekkel ábrázolt logóját a hazai Telenor. A változást hozó, zöld alapon fekete betûk a Yettel feliratot mintázzák majd, a hivatalos név pedig Telenor Magyarország Zrt. helyett Yettel Magyarország Zrt.-ként szerepel majd a cégjegyzékben. A nagy arculatváltásra március 1-én kerül majd sor, de az átalakulás munkálatai már január 27-tel megkezdõdtek, melyek a felszínen nem igen lesznek észlelhetõk. A változásról már a telenor.hu is tájékoztatja az érdeklõdõket, ahol a szolgáltató igyekszik mindenkit megnyugtatni, hogy a márkanév cseréje az ügyfelek számára semmilyen érdemi változást, vagy nehézséget nem okoz majd.
Ahogy azt a tájékoztatóban olvashatjuk, az elõfizetéses csomagok továbbra is a szerzõdésekben foglaltak szerint vehetõk igénybe, érdemi tarifaváltozásra – legalábbis a névváltás miatt – nem kell készülni, tehát továbbra is a megszokott feltételek maradnak érvényben. Néhány csomag neve valószínûleg új fantázianevet kap majd, de sem a telefonszámok, sem a csomagok tartalma, sem az árazásuk nem fog megváltozni. Ebbe beletartoznak a különbözõ ügyfélszolgálati elérhetõségek, például a 1220 vagy 1440-es telefonszámok, melyek szintén maradnak. Az egyetlen kézzel fogható módosítás talán a MyTelenor mobilos alkalmazásának leváltásában lesz tetten érhetõ, melyet természetesen a Yettel applikáció vált majd le márciusban, de errõl az appon belül is küldenek majd értesítést.
Az egyelõre nyilván szokatlanul csengõ Yettel névért az a cseh PPF-csoport felel, mely 2018 óta többségi tulajdonos a norvég Telenor magyar, szerb montenegrói és bolgár leányvállalataiban. A felvásárlás óta lényegében bérelték a Telenor brand-et, ám egy ideje már tervezgették a megújulást, mely lépésükben az idõközben megejtett közvéleménykutatások is megerõsítették õket. Mivel a cég több országban is jelen van, mindenképpen egy egységes elnevezésben gondolkodott, így például a Pannon visszatérésére nem sok esély volt. Aki esetleg rossz szájízzel kóstolgatná a Yettel-t, az jó, ha tudja, hogy korábban felmerült lehetõségként a „Laa” is, de azt végül elvetették. Apró érdekesség, hogy a Yettel egészen pontosan „Yettel.” lesz, vagyis a szó végén egy pont is helyet kap majd, mely nem egyedi jelenség. A névvel együtt viszont a friss arculattal érkezõ rikító zöld színt is meg kell majd szoknunk, de ez a T-Mobile magentája után valószínûleg nem okoz majd komoly nehézséget.
A PPF döntése 2021 végén, Prágában vált véglegessé, mely azt is magában foglalta, hogy a Yettel márkanevet hazánk mellett Bulgáriában és Szerbiában vezetik be, míg a szlovák és cseh piacokon egészen 2036-ig az O2 változatlan marad. "Az átállás során a magyarországi Telenor üzletek is megváltoznak, a szolgáltatónál úgy számolnak vele, hogy március közepe-vége felé a legforgalmasabb csomópontokon található boltjaik már az új arculattal várják az ügyfeleket" – olvasható az Indexen.