Az új márkanevet korlátlan 5G-s netszolgáltatással ünnepli a vállalat, ráadásul erõs kedvezményt is kínál
Március 1-én megtörtént a Telenor korábban beharangozott névváltása. Ahogy azt januárban mi is megírtuk, március 1-tõl az ország legöregebb telekommunikációs szolgáltatója, Yettel néven folytatja tovább, végleg hátrahagyva a megszokott stílusjegyeit. Bár a megújulás a felhasználók számára alapvetõen nem járt semmiféle változással, a cég láthatóan megvárta a cégércserét, hogy immár új név alatt vezessen be olyan friss szolgáltatásokat, mint az otthoni 5G-s netszolgáltatás.
Mindazon felhasználók, akiknek lakhelyén valamilyen okból nem érhetõ el fejlett vezetékes szolgáltatás, megfelelõ lefedettség esetén lehetõségük van mobil alapú, távvezetéket nem igénylõ megoldást választani. Miután a Telenort érték kritikák az 5G-s ajánlatok terén, láthatóan igyekeznek bõvíteni a Telenoros érában összeállított kínálatukat, méghozzá olyasmivel, amiben ismét õk lehetnek az elsõk. Miután az egyetlen olyan hazai távközlési vállalatról van szó, aki nem rendelkezik semmilyen vezetékes megoldással, kézenfekvõnek tûnik egy újabb mobilhálózatra támaszkodó megoldás bevezetése. A Yettel Magyarország új csomagja OtthonNet Pro néven keresendõ, és a vállalat ígérete szerint akár kerek 1 Gbps sávszélességgel képes kiváltani a konkurencia különbözõ, vezetékes ajánlatait, Magyarországon elsõként 5G-s hálózaton.
Természetesen vezetékes opciók híján már korábban is próbálkozhattunk mobiladat-alapú elõfizetésekkel, és nyilván a Telekom és a Vodafone is versenyben van, ám ezek többnyire nem csak sebességben, de a havonta felhasználható adatmennyiség tekintetében is elmaradtak az OtthonNet Pro-tól. A Yettel ugyanis teljes korlátlanságot biztosít a legnagyobb otthoni mobilcsomag vásárlóinak, mely az 5G által kínált sebességgel együtt papíron egész vonzónak is hangzik. A Yettel a 4G-re épülõ OtthonNet megoldással még tavaly õsszel lépett be az otthoni szolgáltatások területére, az 5G technológiát viszont a hazai lakossági piacon eddig jellemzõen a mobileszközökön elérhetõ sávszélesség bõvítésére használták. A kifejezetten otthoni felhasználásra szánt megoldások támogatása nem tûnt kiemelten fontos fejlesztésnek, de csak egészen mostanáig, a prioritások ugyanis rohamtempóban változnak.
A Yettel 2022 végéig országszerte 440 állomás körzetében teszi majd lehetõvé az 5G-s otthoni internetének elérését, a vételi körülmények függvényében 3.6 GHz-es spektrumon. Ami fontos lehet, hogy a díjcsomag havi elõfizetési díja nem lesz egységes, területenként és egyéb feltételek miatt eltérõ lehet. A legszerencsésebb vásárlók már 4000 Ft-tól is lecsaphatnak rá, míg lesznek olyan zónák, ahol akár 9000 forintig is felkúszhat a havidíj. A szolgáltató különbözõ tényezõk alapján határozza meg a költségeket, így ahol például a konkurencia is jelen van versenyképes ajánlataival, ott várhatóan kedvezõbb árakkal találkozhatunk, ahol azonban egyedül a Yettel lesz jelen releváns megoldással, ott minden bizonnyal a legmagasabb tarifára számíthatunk. A szerzõdéseket amúgy meghatározott irányítószámhoz rögzítik, ezzel kiváltva a vezetékes eléréseket. Ami viszont jó hír, hogy a szükséges berendezéseket a szolgáltató egyéb költségek nélkül biztosítja az elõfizetõknek. Ahol az OtthonNet, illetve a Pro csomag nem elérhetõ, jó eséllyel az OtthonNet Lite csomag lehet alternatíva, ám ebben az esetben be kell érnünk havi 500 GB nappali, és ugyanennyi éjszakai adatkerettel, továbbá a "mindössze" 150 Mbit/s-os maximális letöltési sebességgel.
Végül, de nem utolsó sorban fontos megemlíteni, hogy a szolgáltatást egy különleges akció keretében fél éven, azaz 6 hónapon át ingyen vehetik igénybe azok az elõfizetõk, akik vállalják az egy éves hûségnyilatkozat aláírását. Vigyázat, aki viszont idõ elõtt, tehát 6 hónapon belül lemondja az ingyenes próbaidõt, az ilyenkor fizetendõ leszerelési díj 30 ezer forint lesz.