Az ASUS igazán jól sakkozik a TUF szériával, hiszen számos új és korábban már jól bevált ötletet ötvöznek, ezúttal egy minõségi gépház formájában
Az ASUS ma bejelentette a TUF Gaming GT502 számítógépházát, amely kétkamrás kialakítású és panorámás edzett üveggel rendelkezik. A PC-építõk tudják, hogy a hûtés nem lehet az utolsó szempont, ahogy az ASUS is, ugyanis akár 13 ventilátor számára is találunk benne helyet, így a VGA és a CPU sem fog megfulladni. A TUF Gaming GT502 biztosan felkelti majd az érdeklõdést a masszivitást sugárzó külsõ megjelenésével. Nehéz is lenne eltitkolnia, hogy a professzionális Lian Li házaktól vette kölcsön az alapötletet, melyet jellegzetes TUF stíluselemekkel vérteztek fel.
Az ASUS új TUF tornya messzirõl üvölt, hogy nagyteljesítményû összeállítások számára készítették, 285 x 450 x 446mm -es dimenziói pedig nem hagynak kétséget affelõl, hogy nem igazán a takarékos, netezõs PC-k otthonának szánták. Az ATX rendszerekre felkészített modell két eltérõ felszereltségû változatban érkezik. Az egyik a TUF Gaming GT502 Plus, amely négy elõre telepített ARGB ventilátorral és egy ARGB hubbal érkezik, valamint a TUF Gaming GT502, amely ventilátorok nélkül kerül forgalomba, így a felhasználó saját, tetszõlegesen összeválogatott ventilátorokkal töltheti fel a 13 szabad opciót. Különlegességét a Lian Li sokat bizonyított függõlegesen felosztott belsõ kamrarendszere adja, mely garantáltan helyet biztosít a piacon kapható legnagyobb alkatrészek számára is, míg a kábelek elrendezéséhez elképesztõ, 90 mm-es helyet kínál.
Ám ez még csak a kezdet. A tápegységnek is a kisebb kamra adhat helyet, egészen 200 mm-es hosszúságig. Ezen felül egy sokoldalú konzolt is tartalmaz, amelybe akár három tárolómeghajtó vagy akár egy 360 mm-es radiátor is felszerelhetõ, ráadásul mindez teljesen el van szigetelve a fõ kamrában lévõ elsõdleges hõtermelõ komponensektõl. A "bálteremben" legfeljebb 163 mm-es magasságú processzorhûtõ pörgetheti a ventilátorokat, míg videokártyánk akár 400 mm hosszú és 3 foglalat vastagságú lehet, ezekbõl a keretekbõl pedig aligha fogunk kifutni. A méretes VGA-kra nem csak a szabad hellyel, de extra támogatással is felkészültek, a mellékelt támasztóelemmel ugyanis vízszintesen 46-139 mm, függõlegesen 15-42 mm mozgásterünk lesz a kártya stabil rögzítéséhez. Meghajtóhelyekbõl szintén nem lesz hiány, a négy rekeszben 3.5 és 2.5 hüvelykes háttértárak egyaránt elférnek.
Aki az olcsó mûanyag betétektõl tartana, annak beszédes lehet, hogy a ház önmagában 12 kilogrammot nyom, melyért az acél mellett a gazdagon adagolt edzett üveg is felelõs, legalábbis a három kivehetõ porszûrõ az össztömeget aligha befolyásolja. Az üveg nem csak az oldallapon, de az elõlapon is jelen van, a végleges PC-összeállítás így még jóval súlyosabb is lehet. Még szerencse, hogy ezúttal sem kell nélkülöznünk a számos TUF háznál megtalálható hordozópántokat. Ezekbõl egy pár az alapcsomag részét képezi, és a ház tetejére rögzítve együtt akár 30 kilogrammot is képesek lesznek stabilan megtartani. Az elõlapi csatlakozókészletre talán túlzás azt mondani, hogy gazdagon felszerelt, de a lényeget mindenképpen teljesíti. A két kamrát elválasztó függõleges határvonalon egy USB 3.2 Gen2 Type-C, kettõ darab USB 3.0 és egy 3.5 mm-es kombinált jack audio várja külsõ eszközeinket. Közvetlenül fölöttük a reset és power bombok, jobb alul pedig egy Aura Sync kompatibilis TUF embléma található.
Ahogy a promóciós képeken láthatjuk, az ASUS látványosan kacsint a vízhûtésben utazó felhasználók felé, ám a megjelenési dátummal és a várható árakkal egyelõre nem terhelték az érdeklõdõket. Utóbbihoz valamelyest az ASUS TUF Gaming GT501 gépház hozhat minket közelebb, mely hazai forgalmazásban, így nálunk is 50 ezer forint környékén szerepel. A képeket az ASUS Edge Up blognak köszönhetjük.