2021. 08. 12

A Diablo 2: Resurrected ingyenes próbahétvégét kap

Az ígéretes felújított változat halad a maga útján, és közelegnek a nyílt próbanapok isHamarosan kezdetét veszi az ingyenes, nyílt béta.


Nem igazán van most nagyobb horderejű téma az Activision Blizzard körül kirobbant botránynál, hiszen hetek óta folyamatosan érkeznek a hírek a cégóriást érintő hivatalos vizsgálatokról, az esetről pedig hamar kiderült, hogy sajnos sokkal súlyosabb, mint amire bárki számított. Az amúgy is sok kritikával illetett vállalat ugyanis az egész céget átható, rengeteg alkalmazottat érintő zaklatási ügyektől feszült, és már csak a robbanásra várt. Míg a közönség a rengeteg ijesztő bizonyítékot, az érintettek elkeserítő beszámolóit és a felelősök magyarázkodását emészti, a játékosok milliói a megjelenésre váró alkotások jövője miatt is joggal aggódhatnak. A forró zivatarrá változott Blizzardnál ugyanis két nagy kaliberű Diablo cím is készülőben volt, de most úgy tűnik, hogy a Diablo 2 felújított kiadása megérheti az akadálytalan megjelenést és még bele is kóstolhatunk.

Ha már itt vagyok, keresek egy barlangot, tele démonokkal.


Nehéz dolog mostanság Blizzard játékról írni, hiszen néhány hónapja még gyanútlanul, tűkön ülve figyeltük a Diablo sorozattal kapcsolatos híreket, és azok közül is leginkább a Diablo 2: Ressurrectedre vonatkozó részleteket, hiszen a megjelenése sokkal közelebb van, mint a hivatalos folytatásnak. A Warcraft 3 méltatlanul igénytelenre sikerült Reforged verziója után megérkeztek a játékmenetet bemutató látványos felvételek, és a néhány szerencsés, aki még ki is próbálhatta, szintén pozitívan nyilatkozott a megújult látványba ágyazott klasszikus játékmenetről. Ezután végre úgy érezhettük, hogy a Diablo 2 felújított változata minden téren kiköszörüli a csorbát és egyszerre kényezteti majd el a régi rajongókat, és az új játékosokat. Mint kiderült, erről hamarosan a széles tömegek is meggyőződhetnek, ugyanis néhány nap múlva kezdetét veszi a béta időszak, és ha a háttérben dolgozó szerverek is úgy akarják, a tesztelésből nem csak néhány szerencsés meghívott, de minden érdeklődő kiveheti majd a részét.

NEm mondhatjuk, hogy rá sem ismerünk :)


Az első felvonás ezúttal is egy zárt bétával indul, melyhez a játék előrendelői, illetve a Diablo 3-at is tartalmazó Prime Evil Collection megrendelői csatlakozhatnak. Ez a korai hozzáférésű próbakör augusztus 13-án, helyi idő szerint este 7 órától veszi kezdetét és augusztus 17-ig tart, a fizető vendégek ráadásul már augusztus 11-én elkezdhetik letölteni a béta verziót, így minimalizálva a túlterhelt szerverek miatt szokásos indulási nehézségeket. Aki nem szeretné bizalmát, illetve pénzét előzetes próba nélkül a Blizzardba fektetni, annak augusztus 20-án, szintén este hét órától lesz esélye csatlakozni és egészen augusztus 23-ig nyúzhatja az eseményre elkerített, limitált tartalmakat. A nyílt bétához az előtöltés lehetősége augusztus 18-tól él, érdemes lesz mihamarabb beállni a sorba, mert nagy sorban állás és nyöszörgő szerverek várhatók. Érdekesség, hogy a nyílt játékba az Xbox és PlayStation konzolok tulajdonosai mindenféle egyéb előfizetés nélkül (Live Gold, PS Plus) is bekapcsolódhatnak. Az Early Acces-re viszont nem érvényes ez az engedmény, ahogy a teljes játékra sem lesz, így a konzolosok nem ússzák meg az extra költségeket, főleg, ha a multiplayer lehetőségeit is élvezni szeretnénk.

A felszerelés megosztása jóval könnyebbé válik.


Az ingyenes teszt során természetesen még nem nyitják meg előttünk a teljes játékot, így be kell érnünk az első két fejezettel, vagyis az Act 1 és az Act 2 lesz végigjátszható. Ez kedvcsinálónak több mint nagyszerű, főleg, hogy a játszható karakterek közül az Amazon, a Sorceress, a Barbár, a Paladin és Druida is elérhetők lesznek, tehát két térkép és öt játszható hősből kell kihoznunk a maximumot. Az előrendelők pedig még egy kis kényelmi engedményt is kapnak, ugyanis a korai hozzáférés alatt bejáratott karakterek nem fognak automatikusan törlődni, és az ingyenes béta alatt is elérhetők maradnak. Aki esetleg kétségek közt örlődne a gépigényt illetően, a felfrissített vizuális effektek élvezetéhez minimum egy Intel Core i3-3250 vagy AMD FX-4350 processzorra lesz szükség, a videokártya pedig lehetőleg ne legyen gyengébb egy GTX 660, vagy AMD Radeon HD 7850 VGA-nál.

A legendás tábortűz egy rajongó szemével. (deviantart.com/holyknight3000)


Ezeken felül 8 GB memóriára és legalább 30 GB szabad helyre lesz szükségünk, és sajnos Windows 10-nél régebbi rendszerrel is hiába próbálkozunk. Talán érdekes lehet, hogy a Blizzard eltávolította a TCP/IP lehetőséget, tehát LAN-ban, avagy a helyi hálózaton folytatott játék az eredeti ígéretekkel ellentétben többé nem opció. A hivatalos álláspont szerint biztonsági okokból, de az sokkal valószínűbb, hogy a kalózkodást szeretnék visszavetni, és részben a csalókat is, ez a funkció ugyanis korábban is teret adott a hasonló visszaélésekhez.

Apa, kezdődik!


A próba tehát itt van a nyakunkon, az érdeklődőknek érdemes előtölteni, az indulás napján pedig valószínűleg acél idegekre is szükség lesz, hiszen a bejelentkezés nehézségei és a hirtelen megszakadó szerverkapcsolat ilyenkor benne vannak a pakliban. A Diablo 2: Ressurected hivatalos megjelenése amúgy szeptember 23., ahogy PC-re, úgy az előző és az aktuális konzolgenerációra is, beleértve még a Nintendo Switchet is. Reméljük, hogy a vállalat helyzete a megjelenést és a fejlesztést nem fogja komolyan befolyásolni, addigis érdemes szemügyre venni az első két fejezet eredeti átvezető videóinak felújított változatait, amivel majd az új kiadásban is találkozhatunk, ezekért KATT ide, vagy a fenti beágyazott videóra.

2021. 08. 12

Mi a BIOS, a CMOS és hogyan érjük el őket?
Összefoglalónk az alaplapok és egyben a PC-k rejtélyes kezelőfelületétét mutatja be
Megvettem az első számítógépemet, csak a BIOS-szal ne kelljen vacakolnom. Egyáltalán mi az és mit kezdjek vele? Sok felhasználó gondol így első számítógépére, de még sokszor azok is, akik már egy ideje használják és nem most húzták le a fóliát frissen összeszerelt gépükről. A következő sorok arra tesznek kísérletet, hogy bemutassák, mi is az a BIOS, hogyan jutunk oda a különböző gyártók alaplapjain, és mit tehetünk, ha egyes beállítások miatt gondokat tapasztalunk.
A BIOS
A BIOS a Basic Input/Output System rövidítése és egy olyan beépített firmware, melyet minden számítógép esetében az alaplapon találunk és alapvetően a rendszerindításért felel. Egy olyan aprócska szoftver, mely felismeri, diagnosztizálja és kezeli egy számítógép legfontosabb alkatrészeit, tehát a processzort és a RAM-ot, melyek nélkül a gép el sem indulna, illetve a háttértárakat és az USB portokat melyek az operációs rendszer betöltéséhez, illetve a kezeléséhez szükséges eszközöket, perifériákat tartalmazhatják.
Bár a Windows és a Linux számos lehetőséget és módot kínál egyes beállítások elvégzésére, néhány változtatás csak a rendszer BIOS-án keresztül végezhető el. A BIOS segítségével ellenőrizhető, hogy a gép minden összetevője megfelelően működik-e, mielőtt a Windows rendszerbe bootolna. Ez tehát a gépünk első védvonala is egyben, hiszen már itt is számos dolgot módosíthatunk és a hibák elhárításában is fontos
Amit az alaplapokról tudni érdemes - 2. rész
Mi a VRM szerepe egy alaplapon, miben térnek el a lapkészletek, és milyen alaplapok közül választhatunk?
Cikkünk első fejezete az alaplapok szerepét tárgyalta, kitérve az alapvető felszereltségre, amelyek tekintetében többé-kevésbé minden lap ugyanazt kínálja. De mik azok a részletek, amelyek nagyobb mértékben is megkülönböztetik ezeket a hardvereket? A következőkben a feszültségszabályozást végző VRM, a chipsetek és az igényeink és pénztárcánk szerinti választási lehetőségek következnek.
A VRM
Az alaplapi VRM-ek meglepően fontos részei minden modern alaplapnak, de gyakran figyelmen kívül hagyják őket a marketing és a kritikák során is, vagy nem magyarázzák el megfelelően, ha egyáltalán megemlítik őket. Mik azok az alaplapi VRM-ek, miért említik őket együtt a túlhajtással, és milyen kulcsfontosságú specifikációkat kell megérteni ahhoz, hogy megalapozott döntést hozzunk vásárlás előtt?
A VRM a Voltage Regulator Module (feszültségszabályozó modul) rövidítése, és szerencsére ez a név eléggé magától értetődő. Minden alaplapon van egy feszültségszabályozó modul, amelyet a CPU közelében helyeznek el, hogy szabályozza a feszültséget, amely a tápegységtől és a tápkábelektől a CPU aljzatához jut. Annak ellenére, hogy a CPU önmagában is elég sok energiát képes fogyasztani, mégis szüksége van arra, hogy ezt az energiát kezeljék és szabályozzák, mielőtt a CPU rendelkezhetne vele.
Miért fontosak az alaplapi VRM-ek a túlhajtás szempontjából?
Mivel a tápegységből érkező
Amit az alaplapokról tudni érdemes - 1. rész
Az alaplap egy asztali számítógépben és amit még tudni érdemes
Jól tudjuk, hogy számítógépünk szívét és lelkét a processzor és a videokártya párosa adják, pláne, ha játékra vagy komolyabb grafikai munkára vásárlunk számítógépet. Azt azonban továbbra sem felejthetjük el, hogy a számunkra kiemelten fontos összetevők nem feltétlenül a legfontosabb összetevők. Minőségi tápegység nélkül gépünk egy instabil időzített bomba lehet, és talán még el sem indul, megfelelő alaplap nélkül pedig ugyan mibe pakolnánk az izmos CPU-t és méregdrága videokártyát? A következőkben az alaplap általános működését és funkcióit igyekszünk bemutatni, hogy megértsük, miért fontos egy PC-s felhasználó számára. A cikk folytatásában kitérünk a különböző árkategóriákra is, amelyek különböző minőséget és lehetőségeket kínálnak a felhasználóknak.
Mi is az alaplap?
Ha valaha is raktunk össze vagy szedtünk már szét számítógépet, akkor láthattuk azt az egyetlen alkatrészt, amely mindent összeköt – az alaplapot. Ahogy a neve is árulkodik róla, egy PC esetén ez lesz az alap, amire építkezni fogunk. Ez az a központi áramköri lap, amely mindazokat az alkatrészeket és csatlakozókat tartalmazza, amelyek lehetővé teszik, hogy a számítógép minden eleme áramot kapjon és kommunikáljon egymással. Jellemzően számos beépített funkcióval büszkélkedhetnek, és közvetlenül befolyásolják a számítógép képességeit és bővítési lehetőségeit. Természetesen az alaplap nem új találmány, hiszen már jóval a személyi szá
Értékelések
Az értékeléshez be kell jelentkezned. Belépés
PCX 2006-2024.
Kapcsolat: [email protected]
Cookie / süti kezelés
Weboldalunkon cookie-kat használunk, melyek célja, hogy teljesebb körű szolgáltatást nyújtsunk a Részedre. Néhány általunk használt "süti" elengedhetetlen az egyes szolgáltatások megfelelő működése érdekében, mások információkat gyűjtenek a weboldal használatával kapcsolatban, hogy még kényelmesebb és hasznosabb oldalt hozhassunk létre. Vannak átmeneti "sütik" , amik eltűnnek ha bezárod a böngésződet és vannak tartós változatok is, melyek egy ideig számítógépeden maradnak. Néhány "süti" feltétlenül szükséges az oldal működéséhez, míg másokat a teljesítmény és a felhasználói élmény növelése érdekében használunk. Adataidra különös figyelmet fordítunk, ennek részleteit az adatvédelmi tájékoztató-ban találod. Milyen "sütiket" használunk az oldalunkon? Emlékeznek, mi van a bevásárlókosaradban és a bejelentkezési adataidra, biztosítják a bejelentkezés közbeni biztonságot és a weboldal következetes megjelenését, növelik a weboldal teljesítményét, fokozzák a felhasználói élményt és mérik az oldal felhasználását. Ha látogatásod során mellőzöd a Cookie-k használatát, a legtöbb funkció és oldal nem fog az elvártaknak megfelelően működni. Ha szeretnéd a tárolt cookie-kat törölni, a böngésződ beállításai között könnyedén megteheted.