Az ígéretes felújított változat halad a maga útján, és közelegnek a nyílt próbanapok is
Nem igazán van most nagyobb horderejû téma az Activision Blizzard körül kirobbant botránynál, hiszen hetek óta folyamatosan érkeznek a hírek a cégóriást érintõ hivatalos vizsgálatokról, az esetrõl pedig hamar kiderült, hogy sajnos sokkal súlyosabb, mint amire bárki számított. Az amúgy is sok kritikával illetett vállalat ugyanis az egész céget átható, rengeteg alkalmazottat érintõ zaklatási ügyektõl feszült, és már csak a robbanásra várt. Míg a közönség a rengeteg ijesztõ bizonyítékot, az érintettek elkeserítõ beszámolóit és a felelõsök magyarázkodását emészti, a játékosok milliói a megjelenésre váró alkotások jövõje miatt is joggal aggódhatnak. A forró zivatarrá változott Blizzardnál ugyanis két nagy kaliberû Diablo cím is készülõben volt, de most úgy tûnik, hogy a Diablo 2 felújított kiadása megérheti az akadálytalan megjelenést és még bele is kóstolhatunk.
Nehéz dolog mostanság Blizzard játékról írni, hiszen néhány hónapja még gyanútlanul, tûkön ülve figyeltük a Diablo sorozattal kapcsolatos híreket, és azok közül is leginkább a Diablo 2: Ressurrectedre vonatkozó részleteket, hiszen a megjelenése sokkal közelebb van, mint a hivatalos folytatásnak. A Warcraft 3 méltatlanul igénytelenre sikerült Reforged verziója után megérkeztek a játékmenetet bemutató látványos felvételek, és a néhány szerencsés, aki még ki is próbálhatta, szintén pozitívan nyilatkozott a megújult látványba ágyazott klasszikus játékmenetrõl. Ezután végre úgy érezhettük, hogy a Diablo 2 felújított változata minden téren kiköszörüli a csorbát és egyszerre kényezteti majd el a régi rajongókat, és az új játékosokat. Mint kiderült, errõl hamarosan a széles tömegek is meggyõzõdhetnek, ugyanis néhány nap múlva kezdetét veszi a béta idõszak, és ha a háttérben dolgozó szerverek is úgy akarják, a tesztelésbõl nem csak néhány szerencsés meghívott, de minden érdeklõdõ kiveheti majd a részét.
Az elsõ felvonás ezúttal is egy zárt bétával indul, melyhez a játék elõrendelõi, illetve a Diablo 3-at is tartalmazó Prime Evil Collection megrendelõi csatlakozhatnak. Ez a korai hozzáférésû próbakör augusztus 13-án, helyi idõ szerint este 7 órától veszi kezdetét és augusztus 17-ig tart, a fizetõ vendégek ráadásul már augusztus 11-én elkezdhetik letölteni a béta verziót, így minimalizálva a túlterhelt szerverek miatt szokásos indulási nehézségeket. Aki nem szeretné bizalmát, illetve pénzét elõzetes próba nélkül a Blizzardba fektetni, annak augusztus 20-án, szintén este hét órától lesz esélye csatlakozni és egészen augusztus 23-ig nyúzhatja az eseményre elkerített, limitált tartalmakat. A nyílt bétához az elõtöltés lehetõsége augusztus 18-tól él, érdemes lesz mihamarabb beállni a sorba, mert nagy sorban állás és nyöszörgõ szerverek várhatók. Érdekesség, hogy a nyílt játékba az Xbox és PlayStation konzolok tulajdonosai mindenféle egyéb elõfizetés nélkül (Live Gold, PS Plus) is bekapcsolódhatnak. Az Early Acces-re viszont nem érvényes ez az engedmény, ahogy a teljes játékra sem lesz, így a konzolosok nem ússzák meg az extra költségeket, fõleg, ha a multiplayer lehetõségeit is élvezni szeretnénk.
Az ingyenes teszt során természetesen még nem nyitják meg elõttünk a teljes játékot, így be kell érnünk az elsõ két fejezettel, vagyis az Act 1 és az Act 2 lesz végigjátszható. Ez kedvcsinálónak több mint nagyszerû, fõleg, hogy a játszható karakterek közül az Amazon, a Sorceress, a Barbár, a Paladin és Druida is elérhetõk lesznek, tehát két térkép és öt játszható hõsbõl kell kihoznunk a maximumot. Az elõrendelõk pedig még egy kis kényelmi engedményt is kapnak, ugyanis a korai hozzáférés alatt bejáratott karakterek nem fognak automatikusan törlõdni, és az ingyenes béta alatt is elérhetõk maradnak. Aki esetleg kétségek közt örlõdne a gépigényt illetõen, a felfrissített vizuális effektek élvezetéhez minimum egy Intel Core i3-3250 vagy AMD FX-4350 processzorra lesz szükség, a videokártya pedig lehetõleg ne legyen gyengébb egy GTX 660, vagy AMD Radeon HD 7850 VGA-nál.
Ezeken felül 8 GB memóriára és legalább 30 GB szabad helyre lesz szükségünk, és sajnos Windows 10-nél régebbi rendszerrel is hiába próbálkozunk. Talán érdekes lehet, hogy a Blizzard eltávolította a TCP/IP lehetõséget, tehát LAN-ban, avagy a helyi hálózaton folytatott játék az eredeti ígéretekkel ellentétben többé nem opció. A hivatalos álláspont szerint biztonsági okokból, de az sokkal valószínûbb, hogy a kalózkodást szeretnék visszavetni, és részben a csalókat is, ez a funkció ugyanis korábban is teret adott a hasonló visszaélésekhez.
A próba tehát itt van a nyakunkon, az érdeklõdõknek érdemes elõtölteni, az indulás napján pedig valószínûleg acél idegekre is szükség lesz, hiszen a bejelentkezés nehézségei és a hirtelen megszakadó szerverkapcsolat ilyenkor benne vannak a pakliban. A Diablo 2: Ressurected hivatalos megjelenése amúgy szeptember 23., ahogy PC-re, úgy az elõzõ és az aktuális konzolgenerációra is, beleértve még a Nintendo Switchet is. Reméljük, hogy a vállalat helyzete a megjelenést és a fejlesztést nem fogja komolyan befolyásolni, addigis érdemes szemügyre venni az elsõ két fejezet eredeti átvezetõ videóinak felújított változatait, amivel majd az új kiadásban is találkozhatunk, ezekért KATT ide, vagy a fenti beágyazott videóra.