2021. 08. 12

A Diablo 2: Resurrected ingyenes próbahétvégét kap

Az ígéretes felújított változat halad a maga útján, és közelegnek a nyílt próbanapok isHamarosan kezdetét veszi az ingyenes, nyílt béta.


Nem igazán van most nagyobb horderejû téma az Activision Blizzard körül kirobbant botránynál, hiszen hetek óta folyamatosan érkeznek a hírek a cégóriást érintõ hivatalos vizsgálatokról, az esetrõl pedig hamar kiderült, hogy sajnos sokkal súlyosabb, mint amire bárki számított. Az amúgy is sok kritikával illetett vállalat ugyanis az egész céget átható, rengeteg alkalmazottat érintõ zaklatási ügyektõl feszült, és már csak a robbanásra várt. Míg a közönség a rengeteg ijesztõ bizonyítékot, az érintettek elkeserítõ beszámolóit és a felelõsök magyarázkodását emészti, a játékosok milliói a megjelenésre váró alkotások jövõje miatt is joggal aggódhatnak. A forró zivatarrá változott Blizzardnál ugyanis két nagy kaliberû Diablo cím is készülõben volt, de most úgy tûnik, hogy a Diablo 2 felújított kiadása megérheti az akadálytalan megjelenést és még bele is kóstolhatunk.

Ha már itt vagyok, keresek egy barlangot, tele démonokkal.


Nehéz dolog mostanság Blizzard játékról írni, hiszen néhány hónapja még gyanútlanul, tûkön ülve figyeltük a Diablo sorozattal kapcsolatos híreket, és azok közül is leginkább a Diablo 2: Ressurrectedre vonatkozó részleteket, hiszen a megjelenése sokkal közelebb van, mint a hivatalos folytatásnak. A Warcraft 3 méltatlanul igénytelenre sikerült Reforged verziója után megérkeztek a játékmenetet bemutató látványos felvételek, és a néhány szerencsés, aki még ki is próbálhatta, szintén pozitívan nyilatkozott a megújult látványba ágyazott klasszikus játékmenetrõl. Ezután végre úgy érezhettük, hogy a Diablo 2 felújított változata minden téren kiköszörüli a csorbát és egyszerre kényezteti majd el a régi rajongókat, és az új játékosokat. Mint kiderült, errõl hamarosan a széles tömegek is meggyõzõdhetnek, ugyanis néhány nap múlva kezdetét veszi a béta idõszak, és ha a háttérben dolgozó szerverek is úgy akarják, a tesztelésbõl nem csak néhány szerencsés meghívott, de minden érdeklõdõ kiveheti majd a részét.

NEm mondhatjuk, hogy rá sem ismerünk :)


Az elsõ felvonás ezúttal is egy zárt bétával indul, melyhez a játék elõrendelõi, illetve a Diablo 3-at is tartalmazó Prime Evil Collection megrendelõi csatlakozhatnak. Ez a korai hozzáférésû próbakör augusztus 13-án, helyi idõ szerint este 7 órától veszi kezdetét és augusztus 17-ig tart, a fizetõ vendégek ráadásul már augusztus 11-én elkezdhetik letölteni a béta verziót, így minimalizálva a túlterhelt szerverek miatt szokásos indulási nehézségeket. Aki nem szeretné bizalmát, illetve pénzét elõzetes próba nélkül a Blizzardba fektetni, annak augusztus 20-án, szintén este hét órától lesz esélye csatlakozni és egészen augusztus 23-ig nyúzhatja az eseményre elkerített, limitált tartalmakat. A nyílt bétához az elõtöltés lehetõsége augusztus 18-tól él, érdemes lesz mihamarabb beállni a sorba, mert nagy sorban állás és nyöszörgõ szerverek várhatók. Érdekesség, hogy a nyílt játékba az Xbox és PlayStation konzolok tulajdonosai mindenféle egyéb elõfizetés nélkül (Live Gold, PS Plus) is bekapcsolódhatnak. Az Early Acces-re viszont nem érvényes ez az engedmény, ahogy a teljes játékra sem lesz, így a konzolosok nem ússzák meg az extra költségeket, fõleg, ha a multiplayer lehetõségeit is élvezni szeretnénk.

A felszerelés megosztása jóval könnyebbé válik.


Az ingyenes teszt során természetesen még nem nyitják meg elõttünk a teljes játékot, így be kell érnünk az elsõ két fejezettel, vagyis az Act 1 és az Act 2 lesz végigjátszható. Ez kedvcsinálónak több mint nagyszerû, fõleg, hogy a játszható karakterek közül az Amazon, a Sorceress, a Barbár, a Paladin és Druida is elérhetõk lesznek, tehát két térkép és öt játszható hõsbõl kell kihoznunk a maximumot. Az elõrendelõk pedig még egy kis kényelmi engedményt is kapnak, ugyanis a korai hozzáférés alatt bejáratott karakterek nem fognak automatikusan törlõdni, és az ingyenes béta alatt is elérhetõk maradnak. Aki esetleg kétségek közt örlõdne a gépigényt illetõen, a felfrissített vizuális effektek élvezetéhez minimum egy Intel Core i3-3250 vagy AMD FX-4350 processzorra lesz szükség, a videokártya pedig lehetõleg ne legyen gyengébb egy GTX 660, vagy AMD Radeon HD 7850 VGA-nál.

A legendás tábortûz egy rajongó szemével. (deviantart.com/holyknight3000)


Ezeken felül 8 GB memóriára és legalább 30 GB szabad helyre lesz szükségünk, és sajnos Windows 10-nél régebbi rendszerrel is hiába próbálkozunk. Talán érdekes lehet, hogy a Blizzard eltávolította a TCP/IP lehetõséget, tehát LAN-ban, avagy a helyi hálózaton folytatott játék az eredeti ígéretekkel ellentétben többé nem opció. A hivatalos álláspont szerint biztonsági okokból, de az sokkal valószínûbb, hogy a kalózkodást szeretnék visszavetni, és részben a csalókat is, ez a funkció ugyanis korábban is teret adott a hasonló visszaélésekhez.

Apa, kezdõdik!


A próba tehát itt van a nyakunkon, az érdeklõdõknek érdemes elõtölteni, az indulás napján pedig valószínûleg acél idegekre is szükség lesz, hiszen a bejelentkezés nehézségei és a hirtelen megszakadó szerverkapcsolat ilyenkor benne vannak a pakliban. A Diablo 2: Ressurected hivatalos megjelenése amúgy szeptember 23., ahogy PC-re, úgy az elõzõ és az aktuális konzolgenerációra is, beleértve még a Nintendo Switchet is. Reméljük, hogy a vállalat helyzete a megjelenést és a fejlesztést nem fogja komolyan befolyásolni, addigis érdemes szemügyre venni az elsõ két fejezet eredeti átvezetõ videóinak felújított változatait, amivel majd az új kiadásban is találkozhatunk, ezekért KATT ide, vagy a fenti beágyazott videóra.

2021. 08. 12

AMD vagy Intel processzor: Melyik éri meg jobban

AMD vagy Intel processzor: Melyik éri meg jobban?
Ha most állsz egy új számítógép vagy laptop vásárlás előtt, biztosan te is elakadtál már azon a kérdésen, hogy vajon az AMD vagy Intel processzor közül melyik éri meg jobban. Ez az örök vita, ami talán sosem fog teljesen eldőlni, hiszen mindkét gyártó rendelkezik erős előnyökkel és bizonyos kompromisszumokkal.
Ahhoz, hogy igazán jól tudj dönteni, fontos, hogy átfogó képet kapj a különbségekről, a technológiákról és arról, hogy milyen igényekhez melyik processzor passzol leginkább.
Ebben a cikkben olyan tapasztalatokra és szakmai ismeretekre támaszkodva segítek neked eligazodni az AMD vagy Intel processzor kérdésében, hogy ne csak a marketing szlogenekre, hanem a valódi teljesítményre és felhasználói élményre alapozd a választásodat.
A processzorok fejlődése és az iparági verseny
Teljesítmény: nem csak az órajel számít
Energiahatékonyság és hőtermelés
Ár-érték arány: hol kapsz többet a pénzedért?
Kompatibilitás és platform támogatás
Milyen felhasználóknak melyik processzor ajánlott?
Jövőállóság és technológiai újítások
Gyakran ismételt kérdések
Összegzés
A processzorok fejlődése és az iparági verseny
Az AMD és az Intel története több évtizedre nyúlik vissza, és mindkét cég rengeteget fejlődött az elmúlt években. Az Intel hosszú ideig szinte egyeduralkodó volt a processzorgyártásban, de az AMD az ut

Processzor típusok: 5 különbség az Intel és AMD között

Processzor típusok: 5 különbség az Intel és AMD között
Ha érdekelnek a processzor típusok, akkor biztosan találkoztál már az Intel és az AMD nevekkel. Ezek a két nagy óriás gyakorlatilag uralja a piacot, és bármilyen számítógép összerakásánál vagy vásárlásánál alapvető kérdés, hogy melyik gyártó termékét válaszd. A különbségek sokszor nemcsak technikai részletekben rejlenek, hanem abban is, hogyan működnek, milyen felhasználói élményt nyújtanak, vagy mennyire passzolnak az igényeidhez.
Ebben a cikkben átvezetlek a legfontosabb tudnivalókon az Intel és az AMD processzor típusok között, hogy könnyebben eligazodj a világukban.
A processzorok alapvető szerepe és fejlődése
Intel és AMD: eltérő megközelítés a processzor típusok terén
Architektúra és technológiai újítások
Energiahatékonyság és hőtermelés
Ár-érték arány: melyik a jobb választás?
Kompatibilitás és platformok
Overclocking és tuning lehetőségek
Piaci pozíció és innovációk
Gyakran ismételt kérdések
Összegzés
A processzorok alapvető szerepe és fejlődése
Mielőtt belemennénk az Intel és AMD közti különbségekbe, érdemes megérteni, hogy mit is jelent egy processzor. A processzor, vagy más néven CPU (Central Processing Unit), az a számítógép agya, amely elvégzi az utasításokat, futtatja a programokat, és koordinálja a gép működését. Az elmúlt évtizedekben mindkét gyártó hatalmas fejlőd�

Processzor sebesség: 5 tényező, ami valóban befolyásolja a teljesítményt

Processzor sebesség: 5 tényező, ami valóban befolyásolja a teljesítményt
A processzor sebesség az egyik legfontosabb mérőszám, amit akkor nézünk, amikor új számítógépet vagy laptopot választunk. De ha őszinték vagyunk, nem mindig olyan egyszerű, mint azt elsőre gondolnánk. Sokszor hallod, hogy minél magasabb a GHz, annál gyorsabb a gép, pedig ennél sokkal több minden befolyásolja a valós teljesítményt.
Ha tényleg meg szeretnéd érteni, mitől gyors vagy lassú a processzorod, akkor ebben a cikkben szeretnék neked segíteni egy igazán átfogó képet adni.
Mi is pontosan a processzor sebesség?
Az architektúra jelentősége
Magok száma és párhuzamos feldolgozás
Cache memória szerepe a sebességben
Az órajel és a teljesítmény kapcsolata
Hőmérséklet és hűtés hatása
RAM és egyéb komponensek szerepe
Szoftveres tényezők és optimalizáció
Gyakran ismételt kérdések
Összegzés
Mi is pontosan a processzor sebesség?
A processzor sebesség általában a CPU órajelét jelenti, amit gigahertzekben (GHz) mérnek. Ez az érték azt mutatja meg, hogy a processzor másodpercenként hány ciklust tud végrehajtani. Minél magasabb ez a szám, elvileg annál több műveletet képes elvégezni egy másodperc alatt. Viszont ez az egyszerű magyarázat nem fedi le a teljes valóságot, hiszen a modern processzorokban sokkal több tényező is közrejátszik a teljesítményben, mint pusztán az órajel.
Emellett fontos megérte
Értékelések
Az értékeléshez be kell jelentkezned. Belépés
PCX 2006-2025.
Kapcsolat: [email protected]
Cookie / süti kezelés Az oldalon cookie-kat használunk, melynek részleteit itt találod.