2019. 08. 16

Új esemény és limitált Solos mode - Apex Legends

Tovább pörög az Apex Legends

A Respawn ingyenesen játszható battle royale lövöldéje nagyot szólt, ám megjelenése után valamelyest alábbhagyott, a hirtelen hatalmasra duzzadt játékosbázis lelkesedése. A kisebb-nagyobb szerverproblémákat, sõt, még a tömegeket érintõ rejtélyes fagyásokat és véletlenszerû leállásokat is túlélte a közösség, ám a lassan csordogáló extra tartalmak és érdemi frissítések hiánya, már nagyobb falat volt. Azonban a fejlesztõk nem álltak le, és a vérszegényre sikerült elsõ szezon után új lendületet adtak a játéknak, hiszen azóta bõvült a játszható karakterek listája, a második szezon pedig a kisebb-nagyobb változtatások mellett új fegyvert, még egy új hõst, és egy átrendezett csatateret is magával hozott. Jelenleg az augusztus 13-án startoló Iron Cown Collection eseményt élvezhetjük, mely augusztus 27-ig, egy régóta várt új játékmódot is megnyit számunkra.


Új esemény: Iron Crown Collection

Augusztus 27-ig küzdhetünk az extrákért


Bár az Apex Legendst az elsõ pillanattól fogva csapatjátéknak tervezték, a három fõs osztagokkal levezetett pusztítás mellett, néha bizony vágyunk egy kis magányos lövöldözésre, arra a klasszikus "free for all" élményre, amikor nem számíthatunk társaink segítségére, viszont gyakori kereszttûzre már annál inkább. A Solo érkezését már egy ideje pletykálta a közösség, és maguk a fejlesztõk is beszéltek róla, hogy terveznek új játékmódokat, ám ehhez a játék alapjaihoz kell visszanyúlni, hiszen egy játék egyensúlya könnyen felborul, ha drasztikus változást eszközölnek a szerkezetén. A Solos mód tehát csak limitált ideig elérhetõ, amit egyfajta béta tesztnek tekinthetünk. A rövidke idõszak alatt az alkotók begyûjtik a szükséges tapasztalatokat, ám a mód véglegesítésével kapcsolatban sajnos nem kaptunk egyértelmû ígéretet, egyelõre annyit tudunk, hogy "követik az eseményeket, aztán meglátják". Bízunk benne, hogy augusztus 27-ig pozitív benyomásokkal gazdagodnak a játékosok és a fejlesztõk egyaránt, és a Solos játékmódot hamarosan végleges formájában is köszönthetjük.

Új helyszín, vagy "Octane Town Takover"

Lángoló gyûrûk, dobbantók, ugratók, és egy kis adrenalin.


A kissé õrült, sebességfüggõ Octane karatere az elsõ szezonnal érkezett, az aktuális eseménnyel pedig dedikált, egyedi helyszínt kapott. A Thunderdome közelében kialakított pályaszakaszt megközelítve, egy kissé átalakult környezetet találunk, melyet különféle rámpák, zászlók és ugrópadok színesítenek, ráadásul halálugrásra váró lángoló gyûrûkkel is ökörködhetünk. Az adrenalinfüggõ rugóláb nevével fémjelzett terület végleg velünk marad, ráadásul a közösség pozitív visszajelzései esetén, akár más szereplõk által inspirált terepek is felbukkanhatnak majd.

Crown Collection ládák, lootboxok és ideiglenes valuta

Lesz pár mutatós darab, ami megszerzésre vár


Természetesen nincs esemény extra tartalmak nélkül, melyek motiválják a játékosokat, hogy minden lehetséges pillanatot kisajtoljanak a limitált idõszakból. A ritka kozmetikai tartalmakhoz azonban nem olyan egyszerû hozzájutni, ugyanis feladatok vagy célok teljesítésével nem kapunk automatikusan garantált tárgyjutalmat. Az esemény idejére bevezetésre került az "Event Shop" és mellé a "Crown" mint a limitált extrákra elkölthetõ valuta. A kihívások sikeres teljesítéséért Crown jár, amivel az Event Shop-ban költekezhetünk, azonban az igazán izgalmas darabokért bizony valós pénzt kell fizetnünk. Összesen 24 elkülönített, speciális ládához férhetünk hozzá, melyek minden esetben Epic, vagy Legendary kategóriás jutalmat rejtenek, köztük egyedi karakterpózokkal, kosztümökkel, zenékkel, némi Extra Crown társaságában. Ha ez nem lenne elég, ezeken felül elérhetõ egy új Heirloom tárgy, ami a legritkább extra, amit a játék kínálhat. Az egyedi felszerelés Bloodhound-hoz tartozik, és valóban mutatós, ám itt jöjjön némi fekete leves.

Veszett fejsze, nesze.


A máshogy fel nem oldható ládák mindegyike, egyenként 700 Coin-t, vagyis átszámolva nagyjából 2300 Ft-ot kóstál, ami még akkor sem túl baráti ajánlat, ha kihívások teljesítésével lehetõségünk van 2 láda ingyenes megszerzésére, ugyanis a 24-bõl 22-t így is csak fizetés ellenében nyithatunk ki. A Heirloom csak az összes tárgy megszerzése után válik elérhetõvé, ám nem kapjuk meg csak úgy, az aktivációval csak jogot nyerünk az újabb vásárláshoz. Az utolsóként feloldható tárgy, a Raven's Bite névre hallgató izzó nyelû fejsze, mindössze 3500 Coin-ért. A Respawn fejlesztõi valóban számos klassz tartalmat készítettek, ám az EA ezúttal is közbeszólt. Bár a közösség elõszeretettel támogatja az ingyenes játékot, a fórumokon kisebb lázadás alakult ki, a kiadó újabb húzása miatt. Ládanyitáskor annyi könnyítést kapunk, hogy a rendszer minden esetben új tárgyat ad majd, duplikálás nem fordulhat elõ. A Heirloom az esemény lejártával bekerül majd Wraith pengéje mellé, ezzel bõvítve a legkisebb eséllyel nyitható, és egyéb módon meg nem vásárolható tárgyak listáját. Az esemény után, minden el nem költött Crown átkonvertálódik Crafting Metallá, tehát nem vész el, csak átalakul.

Ismét pórul járhatnak a csalni vágyók

Minél jobb vagy, annál rosszabb?


Természetesen az Apex Legends sem mentes a csalóktól, a második szezonnal bevezetett hat fokos ranglétra tetején pl. pont azok járnak a legrosszabbul, akik magas szinten ûzik a játékot. A rendszer a csalással magas szintet elérõ játékosokat, természetesen szépen fellépteti Diamond, vagy akár Apex Predator kategóriába, így gyakran elõfordul, hogy egyetlen meccs alatt, több abszurd módon teljesítõ csapattal is találkozunk, akik hamar tönkreteszik a játékélményt.

Vigyázz mit veszel, és honnan veszed.


Az utóbbi idõben azonban egy új jelenség ütötte fel a fejét, ami a potenciális csalók új rétegeit készteti némi gondolkodásra. A május környékén tetõzõ jelenségért egy Baldr néven ismert malware felel, mely azokat fenyegeti, akik megpróbálják megvásárolni a "New Cheat" néven ismert programot. A trükk lényege, hogy a vásárolni vágyók nem kapják meg amire vágynak, a másik fél viszont hozzájut a rosszban sántikálók személyes adataihoz, ugyanis a malware azonnal bejut az érintett gépre, és besöpri az értékes információkat, pl. Steam, Battle.net, Origin jelszavak, banki adatok, kártyainformációk, és még ki tudja mi. A hatékony szoftver egyfajta gerillamarketing formájában Twitch chaten, Discordon és persze beetetõ YouTube videók leírásaiban terjedt, a próbálkozók értékes adatai pedig, többnyire a Dark Web illegális piacterein kerültek értékesítésre.

Kettõs motiváció

A legjobb 5 dupla XP-t kap


Az eseménnyel tehát számos érdekesség, küldetés és látványos skin érkezett, akik pedig idõben beugranak és elég ügyesek, ma estétõl kétszeres XP-re is szert tehetnek. A lehetõség tehát augusztus 16. 19:00-tól augusztus 19. 19:00-ig él, feltétele, hogy nyerjünk, vagy legalább a legjobb 5 között végezzünk. 

2019. 08. 16

AMD vagy Intel processzor: Melyik éri meg jobban

AMD vagy Intel processzor: Melyik éri meg jobban?
Ha most állsz egy új számítógép vagy laptop vásárlás előtt, biztosan te is elakadtál már azon a kérdésen, hogy vajon az AMD vagy Intel processzor közül melyik éri meg jobban. Ez az örök vita, ami talán sosem fog teljesen eldőlni, hiszen mindkét gyártó rendelkezik erős előnyökkel és bizonyos kompromisszumokkal.
Ahhoz, hogy igazán jól tudj dönteni, fontos, hogy átfogó képet kapj a különbségekről, a technológiákról és arról, hogy milyen igényekhez melyik processzor passzol leginkább.
Ebben a cikkben olyan tapasztalatokra és szakmai ismeretekre támaszkodva segítek neked eligazodni az AMD vagy Intel processzor kérdésében, hogy ne csak a marketing szlogenekre, hanem a valódi teljesítményre és felhasználói élményre alapozd a választásodat.
A processzorok fejlődése és az iparági verseny
Teljesítmény: nem csak az órajel számít
Energiahatékonyság és hőtermelés
Ár-érték arány: hol kapsz többet a pénzedért?
Kompatibilitás és platform támogatás
Milyen felhasználóknak melyik processzor ajánlott?
Jövőállóság és technológiai újítások
Gyakran ismételt kérdések
Összegzés
A processzorok fejlődése és az iparági verseny
Az AMD és az Intel története több évtizedre nyúlik vissza, és mindkét cég rengeteget fejlődött az elmúlt években. Az Intel hosszú ideig szinte egyeduralkodó volt a processzorgyártásban, de az AMD az ut

Processzor típusok: 5 különbség az Intel és AMD között

Processzor típusok: 5 különbség az Intel és AMD között
Ha érdekelnek a processzor típusok, akkor biztosan találkoztál már az Intel és az AMD nevekkel. Ezek a két nagy óriás gyakorlatilag uralja a piacot, és bármilyen számítógép összerakásánál vagy vásárlásánál alapvető kérdés, hogy melyik gyártó termékét válaszd. A különbségek sokszor nemcsak technikai részletekben rejlenek, hanem abban is, hogyan működnek, milyen felhasználói élményt nyújtanak, vagy mennyire passzolnak az igényeidhez.
Ebben a cikkben átvezetlek a legfontosabb tudnivalókon az Intel és az AMD processzor típusok között, hogy könnyebben eligazodj a világukban.
A processzorok alapvető szerepe és fejlődése
Intel és AMD: eltérő megközelítés a processzor típusok terén
Architektúra és technológiai újítások
Energiahatékonyság és hőtermelés
Ár-érték arány: melyik a jobb választás?
Kompatibilitás és platformok
Overclocking és tuning lehetőségek
Piaci pozíció és innovációk
Gyakran ismételt kérdések
Összegzés
A processzorok alapvető szerepe és fejlődése
Mielőtt belemennénk az Intel és AMD közti különbségekbe, érdemes megérteni, hogy mit is jelent egy processzor. A processzor, vagy más néven CPU (Central Processing Unit), az a számítógép agya, amely elvégzi az utasításokat, futtatja a programokat, és koordinálja a gép működését. Az elmúlt évtizedekben mindkét gyártó hatalmas fejlőd�

Processzor sebesség: 5 tényező, ami valóban befolyásolja a teljesítményt

Processzor sebesség: 5 tényező, ami valóban befolyásolja a teljesítményt
A processzor sebesség az egyik legfontosabb mérőszám, amit akkor nézünk, amikor új számítógépet vagy laptopot választunk. De ha őszinték vagyunk, nem mindig olyan egyszerű, mint azt elsőre gondolnánk. Sokszor hallod, hogy minél magasabb a GHz, annál gyorsabb a gép, pedig ennél sokkal több minden befolyásolja a valós teljesítményt.
Ha tényleg meg szeretnéd érteni, mitől gyors vagy lassú a processzorod, akkor ebben a cikkben szeretnék neked segíteni egy igazán átfogó képet adni.
Mi is pontosan a processzor sebesség?
Az architektúra jelentősége
Magok száma és párhuzamos feldolgozás
Cache memória szerepe a sebességben
Az órajel és a teljesítmény kapcsolata
Hőmérséklet és hűtés hatása
RAM és egyéb komponensek szerepe
Szoftveres tényezők és optimalizáció
Gyakran ismételt kérdések
Összegzés
Mi is pontosan a processzor sebesség?
A processzor sebesség általában a CPU órajelét jelenti, amit gigahertzekben (GHz) mérnek. Ez az érték azt mutatja meg, hogy a processzor másodpercenként hány ciklust tud végrehajtani. Minél magasabb ez a szám, elvileg annál több műveletet képes elvégezni egy másodperc alatt. Viszont ez az egyszerű magyarázat nem fedi le a teljes valóságot, hiszen a modern processzorokban sokkal több tényező is közrejátszik a teljesítményben, mint pusztán az órajel.
Emellett fontos megérte
Értékelések
Az értékeléshez be kell jelentkezned. Belépés
PCX 2006-2025.
Kapcsolat: [email protected]
Cookie / süti kezelés Az oldalon cookie-kat használunk, melynek részleteit itt találod.