Egy kényelmetlen platformmal kevesebb, játékkönyvtárunkat pedig a Steamre költöztethetjük
Úgy tûnik, hogy a Microsoft felvásárlásainak egyik pozitív utóhatásának lehetünk tanúi, persze nem kizárt, hogy a Bethesda Softworks önállóan is meghozta volna ezt a döntést. A friss bejelentés szerint elengedik a felesleges játékgyûjtõ platformjuk kezét, felszabadítva a játékosokat egy sokadig szoftver használatától. Ugyan az ott regisztrált fiókunkra néha még szükség lesz, a játékokat és mentett állásainkat átültethetjük Steames könyvtárunkba.
Míg a Bethesda-játékok Steamre való átköltöztetésének folyamata április elején veszi kezdetét, maga a program májusban már nem fogja elindítani az ott összegyûjtött alkotásokat. A cég azonban nem vág el minket a játékainktól, ugyanis a felhasználók továbbra is hozzáférnek az ott tárolt tartalmakhoz és késõbb is bármikor áttelepíthetik õket, méghozzá egy tetszõlegesen választott Steames fiókokba. A mentések, kozmetikai kiegészítõk, játékbeli valuták és a Fallout 76 szezonális modelljében elért eredmények is átkerülhetnek a Steamre. A tájékoztató egyetlen kivételt emeltek ki, a két fõs kooperatív játékmenetre optimalizált Wolfenstein: Youngblood mentései ugyanis egyelõre nem átemelhetõk. A Fallout 76 szûkös, de lelkes közössége külön útmutatót is kapott, míg az önállóan is indítható The Elder Scrolls Online esetében csak annyit közöltek, hogy azt "nem érinti a változás".
A Bethesda 2016-ban döntött úgy, hogy maga is egy Steamhez hasonló digitális platformot szabadít a játékosokra. Bár a Bethesda.net Launcherhez hasonló próbálkozások viszonylag ritkán bukkannak fel, leginkább csak hergelik a közönséget és néhány esetben nem is lehet megkerülni õket. Elõfordul például, hogy egy-egy szoftver kizárólag ezeken hozzáférhetõ, a boltban kapható fizikai kópiákhoz pedig gyakran nem jár Steamen regisztrálható kód. A legnagyobb gond, hogy a Bethesda megoldása a megjelenése óta ugyanolyan kiforratlan maradt és a Steam mellett rendkívül feleslegesnek érzõdik, a Valve rendszerében megtalálható funkciók nagy részének pedig nyoma sincs és más extrákat sem igen kínál. Láthatóan nem is törték magukat, hogy egy kompetens alternatívát kínáljanak, fõleg, hogy mindössze a kiadó gondozásában álló maréknyi alkotást teszi elérhetõvé. A legfõbb érv természetesen nem volt más, mint a vásárlások után járó jutalék megtartása, mely a Steam esetében tételenként az ár 30%-át tette ki, és ez csak egy bizonyos eladott tételszám fölött vált kedvezõbbé. A Launcher népszerûségét az sem segítette elõ, hogy megnehezítette a közösségi modok használatát, mely a népszerû Fallout és Elder Scrolls játékok esetében nem elhanyagolható szempont. Kezdetben a Fallout 76 platform-exkluzív volt, ám a rossz állapotban megjelent játék életben tartásához muszáj volt megcélozni a Steam jóval népesebb közönségét, mely így is csak havi 4-7 ezer aktív játékost tud megszólítani.
Az átállás tehát fokozatos lesz, a folyamat összes részletét azonban még nem közölték, így egyelõre annyit tudhatunk, hogy néhány tétel esetén manuálisan kell majd megoldanunk a költöztetést. Nem kizárt, hogy ez egyszer beváltható Steames kulcsokkal történik majd, a különbözõ címekhez kapcsolódó adatbázisunk eléréséhez viszont továbbra is szükség lehet az eredeti Bethesda fiókunkra. Utóbbi magát a Launcher használatát nyilván nem igényli, egy extra bejelentkezést azonban megkövetel majd, amit az adott játékon belül kell elvégeznünk. A könyvtárunk nagyobb részének megtartásához várhatóan elég lesz összekötni a Bethesda és a Steam fiókokat, a rendszer pedig automatikusan intézkedik majd, mely szerencsére a barátlistánkat is magában foglalja. A lényeg, hogy a DLC-k és minden korábbi eredményünk elérhetõk lesznek Steamen, a Bethesda honlapján pedig bármikor bejelentkezhetünk régi fiókunkkal, hogy elérjük a számunkra fontos információkat, így többek között ott találjuk meg a Fallout 1st tagság lejárati dátumát is. Fontos, hogy a változás kizárólag a Bethesda és Steam accountokat érinti, tartalmaink más PC-s szolgáltatásra vagy játékkonzolokra – Xbox és PlayStation – nem átültethetõk.
A hivatalos bejelentés és a kapcsolódó segédanyag ide kattintva olvasható, de hamarosan közzéteszik a részletes útmutatót is az áprilisban kezdõdõ átalakulásról.