2018. 03. 26

A főnök gépe. PCX I7 N2251 8700K/GTX1080Ti számítógépteszt

A főnök gépe egy olyan számítógép, ahol nem a költséghatékonyság a legfontosabb szempont, hanem a teljesítmény. Mivel a főnök már nem mai srác és nem szereti a rongyrázást, ezért ablakos, világító gépház helyett megelégszik egy egyszerűbb, szerényebb darabbal a csendesebbek közül és ebbe pakoltatja össze a kínálat tetejéről összeválogatott alkatrészeket. Tápból egy jó nagy, minőségi darab került a gépbe, hogy ha párja lesz a videokártyának, akkor se legyen erő szűkében. Prociból természetesen 8. generációs csúcs Intel került egy hozzá való komolyabb deszkába halk de hatékony hűtéssel, mellé az egyik lassúnak éppen nem nevezhető memória kittel, abból is egy 32GB-os készlettel. Azért, hogy a háttértár se lassítsa a rendszert, egy impozáns sebességi értékekkel bíró M.2 SSD került a gépbe és mivel már van egy 1TB-os SSD adattárolásra, ezért ebből elég volt egy 512GB-os is. Ha már lúd alapon a videokártya sem lett elspórolva, a ma kapható egyik legerősebb GTX1080Ti került a gépbe, hogy a ne akadjon a passziánsz sem. A jó modor természetesen tiltja, hogy egy ilyen gép esetében szó essen az árról, meg egyébként is a főnök lenyúlta az utolsó GTX1080Ti kártyát, így most ez a konfig nem elérhető az oldalon, de ha félretesszük a jómodort és van minden alkatrész akkor valahol 800 ezer körül mozoghat egy ilyen összeállítás az aktuális alkatrész árak függvényében. Lássuk mit tud egy ilyen gép, hogy ha két böngészés között néha beesik egy játék is.

A PCX I7 N2251 8700K/GTX1080Ti számítógép összetevő alkatrészei:

Asus ROG STRIX Z370E Gaming alaplap

Intel Core i7-8700K BX80684I78700K processzor

G.Skill Trident Z 2x16GB DDR4 3200MHz F4-3200C14D-32GTZ memória

Asus GTX1080 TI 11GB GDDR5X ROG-STRIX-GTX1080TI-O11G-GAMING videokártya

Samsung 512GB 960 PRO MZ-V6P512BW M.2 PCIe SSD meghajtó

Be quiet! 850W Dark Power Pro Modular BN253 tápegység

Sharkoon AM5 Silent titán szürke számítógépház

Thermaltake Riing Silent 12 Pro piros CL-P021-CA12RE-A processzor hűtő

PCX I7 N2251 8700K/GTX1080Ti számítógép

Asus ROG STRIX Z370E Gaming alaplap, Intel Core i7-8700K BX80684I78700K processzor, G.Skill Trident Z 2x16GB DDR4 3200MHz F4-3200C14D-32GTZ memória, Asus GTX1080 TI 11GB GDDR5X ROG-STRIX-GTX1080TI-O11G-GAMING videokártya, Samsung 512GB 960 PRO MZ-V6P512BW M.2 PCIe SSD meghajtó, Be quiet! 850W Dark Power Pro Modular BN253 tápegység, Sharkoon AM5 Silent titán szürke számítógépház, Thermaltake Riing Silent 12 Pro piros CL-P021-CA12RE-A processzor hűtő

G.Skill Trident Z 2x16GB DDR4 3200MHz F4-3200C14D-32GTZ memória

32 GB kapacitású, 3200MHz-es órajelű Trident Z DDR4 memóriakit, CL14-es időzítéssel.

Asus GTX1080 TI 11GB GDDR5X ROG-STRIX-GTX1080TI-O11G-GAMING videokártya

11GB-os NVIDIA GTX1080Ti videokártya, 352 bites, 11010 MHz-es GDDR5X memóriával, 1594 MHz-es GPU órajellel, 2X8 pines tápcsatlakozóval, 1 DVI-D, 2 HDMI és 2 Display Port kimenettel felszerelve.

PCX I7 N2251 8700K/GTX1080Ti számítógép

Thermaltake Riing Silent 12 Pro piros CL-P021-CA12RE-A processzor hűtő

160 mm magasságú processzorhűtő, aszimmetrikus kialakításának köszönhetően a legnagyobb memóriák is elférnek mellette, Intel és AMD alaplapokra is felszerelhető, 120 mm-es 4 pines ventilátorral, legfeljebb 19 dB-es zajszinttel.


A PCX I7 N2251 8700K/GTX1080Ti számítógépet a szokásos tesztprogramok és játékok alatt teszteltük, maximális beállítások és Full HD felbontás mellett.

Az elért eredmények diagramon ábrázolva:

Az azért jól látszik, hogy sebességgondok nem igazán lesznek ezzel a géppel. Persze az is igaz, hogy ha valaki egy ilyen gépbe dönti a pénzét, akkor valószínűleg legaláb 2K vagy még inkább 4K felbontású monitort használ és ha komolyabban gondolja a játékot, könnyen lehet, hogy 60 helyett már egy 144Hz-es képfrissítéssel pörgeti a képkockákat.
Bár a teszteket Full HD felbontáson futtattuk, az eredmények függvényében kijelenthetjük, hogy komolyabb felbontásnál és képfrissítésnél sem lesznek gondjaid, ha megengedhetsz magadnak egy ilyen számítógépet.

A PCX I7 N2251 8700K/GTX1080Ti számítógépet megtalálod a PCX számítógépek között és a “Konfigurálom” gombra kattintva tetszés szerint át is alakíthatod. Ha az alapoktól szeretnéd újra tervezni a számítógépedet, használd a gépösszerakót!

2018. 03. 26

Mi a BIOS, a CMOS és hogyan érjük el őket?
Összefoglalónk az alaplapok és egyben a PC-k rejtélyes kezelőfelületétét mutatja be
Megvettem az első számítógépemet, csak a BIOS-szal ne kelljen vacakolnom. Egyáltalán mi az és mit kezdjek vele? Sok felhasználó gondol így első számítógépére, de még sokszor azok is, akik már egy ideje használják és nem most húzták le a fóliát frissen összeszerelt gépükről. A következő sorok arra tesznek kísérletet, hogy bemutassák, mi is az a BIOS, hogyan jutunk oda a különböző gyártók alaplapjain, és mit tehetünk, ha egyes beállítások miatt gondokat tapasztalunk.
A BIOS
A BIOS a Basic Input/Output System rövidítése és egy olyan beépített firmware, melyet minden számítógép esetében az alaplapon találunk és alapvetően a rendszerindításért felel. Egy olyan aprócska szoftver, mely felismeri, diagnosztizálja és kezeli egy számítógép legfontosabb alkatrészeit, tehát a processzort és a RAM-ot, melyek nélkül a gép el sem indulna, illetve a háttértárakat és az USB portokat melyek az operációs rendszer betöltéséhez, illetve a kezeléséhez szükséges eszközöket, perifériákat tartalmazhatják.
Bár a Windows és a Linux számos lehetőséget és módot kínál egyes beállítások elvégzésére, néhány változtatás csak a rendszer BIOS-án keresztül végezhető el. A BIOS segítségével ellenőrizhető, hogy a gép minden összetevője megfelelően működik-e, mielőtt a Windows rendszerbe bootolna. Ez tehát a gépünk első védvonala is egyben, hiszen már itt is számos dolgot módosíthatunk és a hibák elhárításában is fontos
Amit az alaplapokról tudni érdemes - 2. rész
Mi a VRM szerepe egy alaplapon, miben térnek el a lapkészletek, és milyen alaplapok közül választhatunk?
Cikkünk első fejezete az alaplapok szerepét tárgyalta, kitérve az alapvető felszereltségre, amelyek tekintetében többé-kevésbé minden lap ugyanazt kínálja. De mik azok a részletek, amelyek nagyobb mértékben is megkülönböztetik ezeket a hardvereket? A következőkben a feszültségszabályozást végző VRM, a chipsetek és az igényeink és pénztárcánk szerinti választási lehetőségek következnek.
A VRM
Az alaplapi VRM-ek meglepően fontos részei minden modern alaplapnak, de gyakran figyelmen kívül hagyják őket a marketing és a kritikák során is, vagy nem magyarázzák el megfelelően, ha egyáltalán megemlítik őket. Mik azok az alaplapi VRM-ek, miért említik őket együtt a túlhajtással, és milyen kulcsfontosságú specifikációkat kell megérteni ahhoz, hogy megalapozott döntést hozzunk vásárlás előtt?
A VRM a Voltage Regulator Module (feszültségszabályozó modul) rövidítése, és szerencsére ez a név eléggé magától értetődő. Minden alaplapon van egy feszültségszabályozó modul, amelyet a CPU közelében helyeznek el, hogy szabályozza a feszültséget, amely a tápegységtől és a tápkábelektől a CPU aljzatához jut. Annak ellenére, hogy a CPU önmagában is elég sok energiát képes fogyasztani, mégis szüksége van arra, hogy ezt az energiát kezeljék és szabályozzák, mielőtt a CPU rendelkezhetne vele.
Miért fontosak az alaplapi VRM-ek a túlhajtás szempontjából?
Mivel a tápegységből érkező
Amit az alaplapokról tudni érdemes - 1. rész
Az alaplap egy asztali számítógépben és amit még tudni érdemes
Jól tudjuk, hogy számítógépünk szívét és lelkét a processzor és a videokártya párosa adják, pláne, ha játékra vagy komolyabb grafikai munkára vásárlunk számítógépet. Azt azonban továbbra sem felejthetjük el, hogy a számunkra kiemelten fontos összetevők nem feltétlenül a legfontosabb összetevők. Minőségi tápegység nélkül gépünk egy instabil időzített bomba lehet, és talán még el sem indul, megfelelő alaplap nélkül pedig ugyan mibe pakolnánk az izmos CPU-t és méregdrága videokártyát? A következőkben az alaplap általános működését és funkcióit igyekszünk bemutatni, hogy megértsük, miért fontos egy PC-s felhasználó számára. A cikk folytatásában kitérünk a különböző árkategóriákra is, amelyek különböző minőséget és lehetőségeket kínálnak a felhasználóknak.
Mi is az alaplap?
Ha valaha is raktunk össze vagy szedtünk már szét számítógépet, akkor láthattuk azt az egyetlen alkatrészt, amely mindent összeköt – az alaplapot. Ahogy a neve is árulkodik róla, egy PC esetén ez lesz az alap, amire építkezni fogunk. Ez az a központi áramköri lap, amely mindazokat az alkatrészeket és csatlakozókat tartalmazza, amelyek lehetővé teszik, hogy a számítógép minden eleme áramot kapjon és kommunikáljon egymással. Jellemzően számos beépített funkcióval büszkélkedhetnek, és közvetlenül befolyásolják a számítógép képességeit és bővítési lehetőségeit. Természetesen az alaplap nem új találmány, hiszen már jóval a személyi szá
Értékelések
Az értékeléshez be kell jelentkezned. Belépés
Mizsei Gergő
2018.05.14
Minden számítógép többnyire értékes, lényeg hogy ha fut rajta a Super Márió, az rossz gép nem lehet......, de ha a főnök gépe, akkor igazán választhatott volna kicsit fullosabbat! :D ASUS ROG MAXIMUS FORMULA X Komolyabb vízhűtés rendszert..., jönnek a nagy forróságok.... És most komolyan, ki az aki az adatait 1 TB-os SSDn tárolja? Erre teljesen jó egy 1 TB-os HDD, sőt "ócsóbb" és valamennyivel biztonságosabb is a "hádédé", játékra meg ott az SSD, legjobb a külön ren(ccc)er SSD és külön a "Gém" SSD, ha még adattárolás is kell, akkor egy HDD... :D U.I.: Teljesen jó különben a konfig, nem volt szándékomban leszólni vagy akármi! :D Bár egyik gyenge láncszeme a CPU hűtő... :P :D Ha az a lúd igazán kövér volna 64 GB rammal meglenne etetve :P :D
Boróczki György
2018.05.07
Az a Thermaltake hűtő nem kevés a 8700K ra? Mennyi volt a proci hőmérséklet mondjuk BF 1 nél? Én egy Noctua NH-D15 el pörgetem és úgy vélem megfelelőnek a hőfokot, több óra R6 Siege után sem megy 60 fok fölé, de amíg a Shadow Rock 2 volt rajta addig bőszen beszaladt akár 75 ig is.
Bognár Zoltán
2018.04.08
Valamit rosszúl csinálhattok, mert nálam sima 1080-al a BF1 esetében 120 az átlag, űber fullon. A maximális meg 160-180 környékén áll meg. A rendszert kicsit kiheréltem persze, és sok olyan komponens legyalulva, ami droppot okozhat.
PCX 2006-2024.
Kapcsolat: [email protected]
Cookie / süti kezelés
Weboldalunkon cookie-kat használunk, melyek célja, hogy teljesebb körű szolgáltatást nyújtsunk a Részedre. Néhány általunk használt "süti" elengedhetetlen az egyes szolgáltatások megfelelő működése érdekében, mások információkat gyűjtenek a weboldal használatával kapcsolatban, hogy még kényelmesebb és hasznosabb oldalt hozhassunk létre. Vannak átmeneti "sütik" , amik eltűnnek ha bezárod a böngésződet és vannak tartós változatok is, melyek egy ideig számítógépeden maradnak. Néhány "süti" feltétlenül szükséges az oldal működéséhez, míg másokat a teljesítmény és a felhasználói élmény növelése érdekében használunk. Adataidra különös figyelmet fordítunk, ennek részleteit az adatvédelmi tájékoztató-ban találod. Milyen "sütiket" használunk az oldalunkon? Emlékeznek, mi van a bevásárlókosaradban és a bejelentkezési adataidra, biztosítják a bejelentkezés közbeni biztonságot és a weboldal következetes megjelenését, növelik a weboldal teljesítményét, fokozzák a felhasználói élményt és mérik az oldal felhasználását. Ha látogatásod során mellőzöd a Cookie-k használatát, a legtöbb funkció és oldal nem fog az elvártaknak megfelelően működni. Ha szeretnéd a tárolt cookie-kat törölni, a böngésződ beállításai között könnyedén megteheted.