Ingyenes szállítás Július 7-13. DPD pont és csomagautomatába!

2017. 10. 18

Fejhallgatóval bõvült a HyperX család: Kingston HyperX Cloud gamer fejhallgató

Kingston HyperX Cloud KHX-H3CL/WR fekete-piros gamer fejhallgató

Kingston HyperX márkanévrõl elsõsorban a gyártó memóriáiSSD meghajtói és USB kulcsai jutnak eszünkbe. Ha valaki egy picit otthonosabban mozog az informatika világában, esetleg állított már össze számítógépet, az szinte biztosan találkozott már valamelyik termékkel, sõt mi több, használja is õket. Mivel egy elég erõs, megbízható és népszerû brandrõl van szó, nem volt kérdés, hogy a Kingston szélesíteni fogja a termékpalettát a HyperX név alatt. Ezúttal egy külsõ periféria – a fejhallgatók – piacán kívánták megvetni a lábukat. Megszületett hát a Kingston HyperX Cloud fejhallgató termékcsalád. Mi most ebbõl a legelsõ típus, a Kingston Hyperx Cloud KHX-H3CL/WR jelzésû fejhallgatón keresztül vizsgáljuk meg, hogy milyenre sikeredett a bemutatkozás.

Általában két út áll a gyártók elõtt, ha új területre kívánnak belépni. Vagy saját maguk fejlesztik termékeiket, vagy együttmûködnek egy másik gyártóval, akinek már van tapasztalata az adott szegmensben. Ilyenkor a tapasztalt gyártó egyik termékét veszik kiindulópontnak és eszközölnek rajta némi külsõ-belsõ változtatást, valamint a megbízó gyártó képére formálják az egészet. Ez utóbbi ösvényt választotta a Kingston is, a kiszemelt partner pedig a Qpad gyártó lett, és annak a QH-90 fejhallgatóját alakították át a Kingston szája íze szerint. Nem véletlen tehát a hasonlóság a két fejhallgató tudása és külsõ jegyei között, ahogy ez rengeteg fórumon, tesztoldalon is felvetõdött. Bár a fülhallgató alapja valóban a Qpad QH-90-es, a Kingston azért hozzáadta a maga ötleteit, változtatásait, amitõl véleményem szerint jobbá, felhasználóbarátabbá tették az „alapmodelt”.

A fejhallgató dobozára rápillantva azonnal megállapíthatjuk, hogy nem egy olcsó hatást keltõ, mûanyag csomagban érkezik, hanem egy nagyon is elegáns, kívül-belül tudatosan megtervezett és rendezett dobozban. Az amerikai gyártó nagyon érti a dolgát, hogyan kell valamit szépen tálalni. Emellett a doboz tartalma minden igényt kielégít, ugyanis a külsõ borítást eltávolítva egy szép fekete dobozban a fejhallgató mellett rengeteg kiegészítõt kapunk, ezek pontokba szedve alább olvashatóak:

  • felcsatolható mikrofon
  • második szett fülpárna
  • szövet hordzsák
  • 1 méter kábel analóg hangerõszabályzóval
  • 2 méter hosszabbító kábel
  • Y egyesítõ kábel (audio ki/mikrofon be)
  • repülõgépes adapter

A mikrofon különálló egységként szerepel, nincs egybeépítve a fejhallgatóval, csupán opcionális extra kiegészítõként tekinthetünk rá. Ez azoknak lehet jó hír, akik a mikrofont valóban csak akkor kívánják használják, amikor valóban szükségük van rá. Használatához a bal oldali kagyló alján található jack nyílásba kell csatlakoztatni. A mikrofon szárát spirálozással tették még stabilabbá, merevebbé. Ennek köszönhetõen, ha a mikrofont egy adott pozícióba hajtjuk, akkor az ott is marad. Találhatunk még egy második szett fülpárnát is, ez a fejhallgatóra gyárilag ráillesztett mûbõr párnához képest plüssbõl készült, ha valaki ezt az anyagot jobban preferálná. Ugyan a bõr jobban kizárja a környezõ zavaró hangokat, de a plüss kényelmesebb, komfortosabb viseletet eredményez. Hogy melyiket érdemes használni? Ennek eldöntését a Kingston a fülpárna cserélhetõségével ránk bízza, hiszen mindenkinek mások az igényei. Van még egy kis összehúzható szájú textil zsák is, amiben a kiegészítõket tudjuk kényelmesen magunkkal cipelni, egy helyen lesznek, nem fognak szétszóródni.


Térjünk is rá a kábelekre, kapunk belõlük néhányat. A két méteres hosszabbító kábel kivételével mindegyik kábel harisnyázott, kiváló minõségû, sûrû szövésû, nehezen bolyhosodó anyag. A fejhallgató 1 m hosszú felszerelt kábellel érkezik, ezen nem található semmilyen gomb, mindösszesen az összeköttetésre szolgál. A hangerõszabályzó egy másik 1 méteres hosszabbítókábel végén található, így anélkül tudunk a hangerõsségen állítani, hogy az asztalhoz kelljen lépni. Akinek ez az 1+1 méteres távolság is kevésnek bizonyul, annak jó hír, hogy a Kingston egy 2 méteres hosszabbító kábelt is mellékelt a fejhallgatóhoz, így a 4 méteres kábelkígyó már minden szempontból elegendõnek bizonyulhat. Az Y kábelközösítõ segítségével játékkonzolokhoz, tabletekhez és okostelefonokhoz tudjuk fejhallgatónkat csatlakoztatni. Található még egy közösítõ kábel, ez a repülések során lehet hasznos, hiszen ez egy átalakító adapter, így kedvenc fejhallgatónkat az ülések kartámaszainál kialakított csatlakozókkal is össze tudjuk kötni.


Maga a fejhallgató igen masszív darab. A fejhallgató váza és a kagylókat tartó villák alumíniumból készültek, és mivel egy könnyû és esztétikus anyagról van szó, ezért a súlya nagyon is felhasználóbarát, mivel mindösszesen csak 350 grammot nyom. A pánt borítása bõr, amin látható a fekete cérnával hímzett HyperX márkajelzés. A szélét piros cérnával és széles öltésekkel varrták, alatta vastag szivacsbélés található a hosszabb kényelmes viselés érdekében. Tapasztalatom szerint több óra használat után sem adódott semmi gond a viselésével, nem nyomta a fejem, sem a fülem. A fülkagylók csak kis mértékben forognak, viszont döntetõek, remekül illeszkedik a fejünk és a fülünk adottságaihoz.


A fejhallgatóban kettõ darab 53 mm-es hangszóró található, ellenállása 60 Ohm, amit érezni is. Nagyon letisztult és részletes a hangzása. Torzítás gyakorlatilag nincsen, még nagy hangerõn sem. Persze azért lehet olyan nagy hangerõre tekerni, amikor már jelentkezhet egy kis hiba, de ez a normális használati tartományon kívülre esik. A HyperX Cloud a közepes és a magasabb hangokat, ha nem is nagyon, de elõnyben részesíti. A mélyebb hangokat, így a robbanásokat és más zajokat egy picit visszafogottabban, kisebb dinamikával szólaltatja meg. Félreértés ne essék, nem rossz a basszus, csupán arról van szó, hogy nem annyira domináns, mint más konkurens fejhallgatóknál. Sok gamer részesíti elõnyben a kiegyensúlyozottabb hangzást, mint a már zavaróan teltebb mély hangzást. A dolgon persze az equalizer segítségével lehet korrigálni, személyre szabni, ha igényeljük. A fülpárnákról fentebb már volt szó, megjegyezném, hogy a bõrpárna és a plüss változat esetén is más-más hangzást tapasztalunk, nyílván az anyag tulajdonságai miatt. Érdemes ezzel is kísérletezgetni, hogy melyik változat jön be jobban. A mikrofon hozza az elvárt színvonalat. A gyárilag felvértezett szivacsborítás remekül passzol a fejhallgató kialakításához. Remekül megszûri a környezeti zajokat, például a szuszogást minimalizálja, viszont a levegõ zaja mellett egy kicsit a beszédhangot is megfogja. Ajánlott egy kis hangerõt adni rá.


Összességében egy nagyon jó gamer fejhallgatót sikerült összehozni, még ha az eredeti koncepció nem is a Kingston érdeme, viszont a rengeteg kiegészítõvel, a megjelenéssel, a kényelemmel és nem utolsó sorban a minõségi anyagoknak köszönhetõen sikerült saját képére formálnia. A hangja a kategóriájában kiemelkedõ, még ha nem is gyõzi le a hifi fejhallgatókat. Játékra nagyon jó, de megállja a helyét akkor is, ha néha filmnézésre vagy zenére használjuk.


Mivel a Kingstonnak bejött a számítása és ez a fejhallgató sikeresen megállta a helyét, ezért tovább vitték a HyperX Cloud szériát és immáron saját fejlesztésû fejhallgatókat dobtak a piacra nagy sikerrel. Ezek a teljesség igénye nélkül a következõk: Kingston HyperX Cloud II, Kingston HyperX Cloud Stinger, Kingston HyperX Cloud CoreKingston HyperX Cloud Revolver és Kingston HyperX CloudX.

Zolman

2017. 10. 18

AMD vagy Intel processzor: Melyik éri meg jobban

AMD vagy Intel processzor: Melyik éri meg jobban?
Ha most állsz egy új számítógép vagy laptop vásárlás előtt, biztosan te is elakadtál már azon a kérdésen, hogy vajon az AMD vagy Intel processzor közül melyik éri meg jobban. Ez az örök vita, ami talán sosem fog teljesen eldőlni, hiszen mindkét gyártó rendelkezik erős előnyökkel és bizonyos kompromisszumokkal.
Ahhoz, hogy igazán jól tudj dönteni, fontos, hogy átfogó képet kapj a különbségekről, a technológiákról és arról, hogy milyen igényekhez melyik processzor passzol leginkább.
Ebben a cikkben olyan tapasztalatokra és szakmai ismeretekre támaszkodva segítek neked eligazodni az AMD vagy Intel processzor kérdésében, hogy ne csak a marketing szlogenekre, hanem a valódi teljesítményre és felhasználói élményre alapozd a választásodat.
A processzorok fejlődése és az iparági verseny
Teljesítmény: nem csak az órajel számít
Energiahatékonyság és hőtermelés
Ár-érték arány: hol kapsz többet a pénzedért?
Kompatibilitás és platform támogatás
Milyen felhasználóknak melyik processzor ajánlott?
Jövőállóság és technológiai újítások
Gyakran ismételt kérdések
Összegzés
A processzorok fejlődése és az iparági verseny
Az AMD és az Intel története több évtizedre nyúlik vissza, és mindkét cég rengeteget fejlődött az elmúlt években. Az Intel hosszú ideig szinte egyeduralkodó volt a processzorgyártásban, de az AMD az ut

Processzor típusok: 5 különbség az Intel és AMD között

Processzor típusok: 5 különbség az Intel és AMD között
Ha érdekelnek a processzor típusok, akkor biztosan találkoztál már az Intel és az AMD nevekkel. Ezek a két nagy óriás gyakorlatilag uralja a piacot, és bármilyen számítógép összerakásánál vagy vásárlásánál alapvető kérdés, hogy melyik gyártó termékét válaszd. A különbségek sokszor nemcsak technikai részletekben rejlenek, hanem abban is, hogyan működnek, milyen felhasználói élményt nyújtanak, vagy mennyire passzolnak az igényeidhez.
Ebben a cikkben átvezetlek a legfontosabb tudnivalókon az Intel és az AMD processzor típusok között, hogy könnyebben eligazodj a világukban.
A processzorok alapvető szerepe és fejlődése
Intel és AMD: eltérő megközelítés a processzor típusok terén
Architektúra és technológiai újítások
Energiahatékonyság és hőtermelés
Ár-érték arány: melyik a jobb választás?
Kompatibilitás és platformok
Overclocking és tuning lehetőségek
Piaci pozíció és innovációk
Gyakran ismételt kérdések
Összegzés
A processzorok alapvető szerepe és fejlődése
Mielőtt belemennénk az Intel és AMD közti különbségekbe, érdemes megérteni, hogy mit is jelent egy processzor. A processzor, vagy más néven CPU (Central Processing Unit), az a számítógép agya, amely elvégzi az utasításokat, futtatja a programokat, és koordinálja a gép működését. Az elmúlt évtizedekben mindkét gyártó hatalmas fejlőd�

Processzor sebesség: 5 tényező, ami valóban befolyásolja a teljesítményt

Processzor sebesség: 5 tényező, ami valóban befolyásolja a teljesítményt
A processzor sebesség az egyik legfontosabb mérőszám, amit akkor nézünk, amikor új számítógépet vagy laptopot választunk. De ha őszinték vagyunk, nem mindig olyan egyszerű, mint azt elsőre gondolnánk. Sokszor hallod, hogy minél magasabb a GHz, annál gyorsabb a gép, pedig ennél sokkal több minden befolyásolja a valós teljesítményt.
Ha tényleg meg szeretnéd érteni, mitől gyors vagy lassú a processzorod, akkor ebben a cikkben szeretnék neked segíteni egy igazán átfogó képet adni.
Mi is pontosan a processzor sebesség?
Az architektúra jelentősége
Magok száma és párhuzamos feldolgozás
Cache memória szerepe a sebességben
Az órajel és a teljesítmény kapcsolata
Hőmérséklet és hűtés hatása
RAM és egyéb komponensek szerepe
Szoftveres tényezők és optimalizáció
Gyakran ismételt kérdések
Összegzés
Mi is pontosan a processzor sebesség?
A processzor sebesség általában a CPU órajelét jelenti, amit gigahertzekben (GHz) mérnek. Ez az érték azt mutatja meg, hogy a processzor másodpercenként hány ciklust tud végrehajtani. Minél magasabb ez a szám, elvileg annál több műveletet képes elvégezni egy másodperc alatt. Viszont ez az egyszerű magyarázat nem fedi le a teljes valóságot, hiszen a modern processzorokban sokkal több tényező is közrejátszik a teljesítményben, mint pusztán az órajel.
Emellett fontos megérte
Értékelések
Az értékeléshez be kell jelentkezned. Belépés
PCX 2006-2025.
Kapcsolat: [email protected]
Cookie / süti kezelés Az oldalon cookie-kat használunk, melynek részleteit itt találod.