2017. 10. 18

Fejhallgatóval bõvült a HyperX család: Kingston HyperX Cloud gamer fejhallgató

Kingston HyperX Cloud KHX-H3CL/WR fekete-piros gamer fejhallgató

Kingston HyperX márkanévrõl elsõsorban a gyártó memóriáiSSD meghajtói és USB kulcsai jutnak eszünkbe. Ha valaki egy picit otthonosabban mozog az informatika világában, esetleg állított már össze számítógépet, az szinte biztosan találkozott már valamelyik termékkel, sõt mi több, használja is õket. Mivel egy elég erõs, megbízható és népszerû brandrõl van szó, nem volt kérdés, hogy a Kingston szélesíteni fogja a termékpalettát a HyperX név alatt. Ezúttal egy külsõ periféria – a fejhallgatók – piacán kívánták megvetni a lábukat. Megszületett hát a Kingston HyperX Cloud fejhallgató termékcsalád. Mi most ebbõl a legelsõ típus, a Kingston Hyperx Cloud KHX-H3CL/WR jelzésû fejhallgatón keresztül vizsgáljuk meg, hogy milyenre sikeredett a bemutatkozás.

Általában két út áll a gyártók elõtt, ha új területre kívánnak belépni. Vagy saját maguk fejlesztik termékeiket, vagy együttmûködnek egy másik gyártóval, akinek már van tapasztalata az adott szegmensben. Ilyenkor a tapasztalt gyártó egyik termékét veszik kiindulópontnak és eszközölnek rajta némi külsõ-belsõ változtatást, valamint a megbízó gyártó képére formálják az egészet. Ez utóbbi ösvényt választotta a Kingston is, a kiszemelt partner pedig a Qpad gyártó lett, és annak a QH-90 fejhallgatóját alakították át a Kingston szája íze szerint. Nem véletlen tehát a hasonlóság a két fejhallgató tudása és külsõ jegyei között, ahogy ez rengeteg fórumon, tesztoldalon is felvetõdött. Bár a fülhallgató alapja valóban a Qpad QH-90-es, a Kingston azért hozzáadta a maga ötleteit, változtatásait, amitõl véleményem szerint jobbá, felhasználóbarátabbá tették az „alapmodelt”.

A fejhallgató dobozára rápillantva azonnal megállapíthatjuk, hogy nem egy olcsó hatást keltõ, mûanyag csomagban érkezik, hanem egy nagyon is elegáns, kívül-belül tudatosan megtervezett és rendezett dobozban. Az amerikai gyártó nagyon érti a dolgát, hogyan kell valamit szépen tálalni. Emellett a doboz tartalma minden igényt kielégít, ugyanis a külsõ borítást eltávolítva egy szép fekete dobozban a fejhallgató mellett rengeteg kiegészítõt kapunk, ezek pontokba szedve alább olvashatóak:

  • felcsatolható mikrofon
  • második szett fülpárna
  • szövet hordzsák
  • 1 méter kábel analóg hangerõszabályzóval
  • 2 méter hosszabbító kábel
  • Y egyesítõ kábel (audio ki/mikrofon be)
  • repülõgépes adapter

A mikrofon különálló egységként szerepel, nincs egybeépítve a fejhallgatóval, csupán opcionális extra kiegészítõként tekinthetünk rá. Ez azoknak lehet jó hír, akik a mikrofont valóban csak akkor kívánják használják, amikor valóban szükségük van rá. Használatához a bal oldali kagyló alján található jack nyílásba kell csatlakoztatni. A mikrofon szárát spirálozással tették még stabilabbá, merevebbé. Ennek köszönhetõen, ha a mikrofont egy adott pozícióba hajtjuk, akkor az ott is marad. Találhatunk még egy második szett fülpárnát is, ez a fejhallgatóra gyárilag ráillesztett mûbõr párnához képest plüssbõl készült, ha valaki ezt az anyagot jobban preferálná. Ugyan a bõr jobban kizárja a környezõ zavaró hangokat, de a plüss kényelmesebb, komfortosabb viseletet eredményez. Hogy melyiket érdemes használni? Ennek eldöntését a Kingston a fülpárna cserélhetõségével ránk bízza, hiszen mindenkinek mások az igényei. Van még egy kis összehúzható szájú textil zsák is, amiben a kiegészítõket tudjuk kényelmesen magunkkal cipelni, egy helyen lesznek, nem fognak szétszóródni.


Térjünk is rá a kábelekre, kapunk belõlük néhányat. A két méteres hosszabbító kábel kivételével mindegyik kábel harisnyázott, kiváló minõségû, sûrû szövésû, nehezen bolyhosodó anyag. A fejhallgató 1 m hosszú felszerelt kábellel érkezik, ezen nem található semmilyen gomb, mindösszesen az összeköttetésre szolgál. A hangerõszabályzó egy másik 1 méteres hosszabbítókábel végén található, így anélkül tudunk a hangerõsségen állítani, hogy az asztalhoz kelljen lépni. Akinek ez az 1+1 méteres távolság is kevésnek bizonyul, annak jó hír, hogy a Kingston egy 2 méteres hosszabbító kábelt is mellékelt a fejhallgatóhoz, így a 4 méteres kábelkígyó már minden szempontból elegendõnek bizonyulhat. Az Y kábelközösítõ segítségével játékkonzolokhoz, tabletekhez és okostelefonokhoz tudjuk fejhallgatónkat csatlakoztatni. Található még egy közösítõ kábel, ez a repülések során lehet hasznos, hiszen ez egy átalakító adapter, így kedvenc fejhallgatónkat az ülések kartámaszainál kialakított csatlakozókkal is össze tudjuk kötni.


Maga a fejhallgató igen masszív darab. A fejhallgató váza és a kagylókat tartó villák alumíniumból készültek, és mivel egy könnyû és esztétikus anyagról van szó, ezért a súlya nagyon is felhasználóbarát, mivel mindösszesen csak 350 grammot nyom. A pánt borítása bõr, amin látható a fekete cérnával hímzett HyperX márkajelzés. A szélét piros cérnával és széles öltésekkel varrták, alatta vastag szivacsbélés található a hosszabb kényelmes viselés érdekében. Tapasztalatom szerint több óra használat után sem adódott semmi gond a viselésével, nem nyomta a fejem, sem a fülem. A fülkagylók csak kis mértékben forognak, viszont döntetõek, remekül illeszkedik a fejünk és a fülünk adottságaihoz.


A fejhallgatóban kettõ darab 53 mm-es hangszóró található, ellenállása 60 Ohm, amit érezni is. Nagyon letisztult és részletes a hangzása. Torzítás gyakorlatilag nincsen, még nagy hangerõn sem. Persze azért lehet olyan nagy hangerõre tekerni, amikor már jelentkezhet egy kis hiba, de ez a normális használati tartományon kívülre esik. A HyperX Cloud a közepes és a magasabb hangokat, ha nem is nagyon, de elõnyben részesíti. A mélyebb hangokat, így a robbanásokat és más zajokat egy picit visszafogottabban, kisebb dinamikával szólaltatja meg. Félreértés ne essék, nem rossz a basszus, csupán arról van szó, hogy nem annyira domináns, mint más konkurens fejhallgatóknál. Sok gamer részesíti elõnyben a kiegyensúlyozottabb hangzást, mint a már zavaróan teltebb mély hangzást. A dolgon persze az equalizer segítségével lehet korrigálni, személyre szabni, ha igényeljük. A fülpárnákról fentebb már volt szó, megjegyezném, hogy a bõrpárna és a plüss változat esetén is más-más hangzást tapasztalunk, nyílván az anyag tulajdonságai miatt. Érdemes ezzel is kísérletezgetni, hogy melyik változat jön be jobban. A mikrofon hozza az elvárt színvonalat. A gyárilag felvértezett szivacsborítás remekül passzol a fejhallgató kialakításához. Remekül megszûri a környezeti zajokat, például a szuszogást minimalizálja, viszont a levegõ zaja mellett egy kicsit a beszédhangot is megfogja. Ajánlott egy kis hangerõt adni rá.


Összességében egy nagyon jó gamer fejhallgatót sikerült összehozni, még ha az eredeti koncepció nem is a Kingston érdeme, viszont a rengeteg kiegészítõvel, a megjelenéssel, a kényelemmel és nem utolsó sorban a minõségi anyagoknak köszönhetõen sikerült saját képére formálnia. A hangja a kategóriájában kiemelkedõ, még ha nem is gyõzi le a hifi fejhallgatókat. Játékra nagyon jó, de megállja a helyét akkor is, ha néha filmnézésre vagy zenére használjuk.


Mivel a Kingstonnak bejött a számítása és ez a fejhallgató sikeresen megállta a helyét, ezért tovább vitték a HyperX Cloud szériát és immáron saját fejlesztésû fejhallgatókat dobtak a piacra nagy sikerrel. Ezek a teljesség igénye nélkül a következõk: Kingston HyperX Cloud II, Kingston HyperX Cloud Stinger, Kingston HyperX Cloud CoreKingston HyperX Cloud Revolver és Kingston HyperX CloudX.

Zolman

2017. 10. 18

A legjobb gamer egér kiválasztása lépésről lépésre: Vásárlási útmutató

A legjobb gamer egér kiválasztása lépésről lépésre: Vásárlási útmutató
A gaming világában a felszerelésed minősége komoly különbséget jelenthet a játékélményben. Az egyik legfontosabb eszköz, amire minden gamernek szüksége van, az a megfelelő egér. De hogyan választhatjuk ki a legjobb gamer egeret a rengeteg lehetőség közül? Ne aggódj, segítek neked!
Ebben a cikkben részletesen bemutatom, mire érdemes figyelned, hogy a legjobb döntést hozd meg, és hogy a vásárlás után biztosan elégedett legyél a választott modellel.
Miért olyan fontos a jó gamer egér?
Hogyan kezdj neki a vásárlásnak?
Az érzékenység (DPI) és a játékstílusod kapcsolata
Kényelem és ergonomikus kialakítás
Súly és testreszabhatóság
A gombok és a testreszabhatóság
Vezetékes vagy vezeték nélküli?
Szoftver és extra funkciók
Az ár-érték arány és a hosszú távú befektetés
Gyakran ismételt kérdések
Összegzés
Miért olyan fontos a jó gamer egér?
Bár sokan talán nem gondolnak bele, az egér nem csupán egy eszköz, amivel mozgatjuk a kurzort vagy kattintunk a képernyőn. A legjobb gamer egér nemcsak kényelmes, hanem jelentősen befolyásolja a reakcióidőt, a precizitást és a teljesítményt is.
Legyen szó egy gyors online shooter játékra vagy egy éjszakai RPG kalandra, a megfelelő egér sokat dobhat a játékmeneten. Képzeld el, hogy egy olyan egered van, amivel minden egyes mozdulatot pontosan és kényelmes

Egér laptophoz: Milyen típust válassz? Részletes útmutató utazóknak és diákoknak

Egér laptophoz: Milyen típust válassz? Részletes útmutató utazóknak és diákoknak
A laptophoz való egér választás nem mindig olyan egyszerű, mint elsőre tűnik. Bár sokan hajlamosak azt hinni, hogy a legjobb választás az, amelyik a legolcsóbb vagy épp a legdivatosabb, valójában a megfelelő egér megtalálása sokkal inkább attól függ, mire van szükséged. Ha rendszeresen utazol vagy diákként tanulsz, az egér használatának kényelme és funkcionalitása kulcsfontosságú lehet.
Ebben a cikkben részletesen végigvezetlek a laptophoz való egér kiválasztásának legfontosabb szempontjain, hogy segítsek megtalálni a legjobbat számodra.
Miért érdemes egy egér laptophoz?
Milyen típusú egér illik hozzám?
Vezetékes vagy vezeték nélküli egér laptophoz?
Kényelmes méret és forma: Miért fontos?
Érzékenység: Mennyire fontos a DPI?
Ergonómia: Hogyan védheted meg a kezed és csuklódat?
Ár és minőség: Hogyan találj megfelelő egyensúlyt?
Mit kell még figyelembe venni?
Gyakran ismételt kérdések
Összefoglalás: A megfelelő egér laptophoz
Miért érdemes egy egér laptophoz?
Az érintőpad sok esetben elegendő a napi feladatok elvégzésére, de ha hosszú órákon át dolgozol, tanulsz vagy játszol, az egér egyértelmű előnyökkel bír. Az egér gyorsabb és kényelmesebb irányítást biztosít, különösen akkor, ha precíz mozdulatokra van szükség, mint például grafikai munkák vagy programozás esetén.

Egér tisztítás: 5 egyszerű módszer, amivel meghosszabbíthatod az élettartamát

Egér tisztítás: 5 egyszerű módszer, amivel meghosszabbíthatod az élettartamát
Bár nem mindig gondolunk rá, az egér a számítógép egyik legfontosabb kiegészítője. Sokan naponta használják órákon keresztül, de a tisztítására és karbantartására gyakran nem fordítanak kellő figyelmet. Pedig az egér tisztítása nemcsak higiéniai szempontból fontos, hanem segíthet abban is, hogy meghosszabbítsd az élettartamát, és még kényelmesebbé tedd a használatát.
Az alábbiakban bemutatom azokat a hatékony és egyszerű módszereket, amelyekkel te is megőrizheted az egér jó állapotát.
Miért fontos az egér tisztítása?
Hogyan készítsük elő az egér tisztítását?
Az alapvető tisztítási lépések
A gombok tisztítása
Az optikai érzékelő tisztítása
A vezetékek és a kábel karbantartása
Miért fontos a rendszeres karbantartás?
Hogyan kerüld el a leggyakoribb tisztítási hibákat?
Gyakran ismételt kérdések
Összegzés
Miért fontos az egér tisztítása?
Mielőtt rátérnék a tisztítási módszerekre, érdemes kicsit elgondolkodni azon, miért is fontos az egér tisztítása. A számítógépes egér nap mint nap érintkezik a kezed bőrével, ami természetesen izzadtságot és szennyeződéseket hagyhat rajta. Ráadásul az egér gyakran kerül az asztalra, ami egy poros felület lehet, így könnyen összegyűlhet rajta kosz, amitől nemcsak piszkos lesz, hanem a működését is befolyásolhatja.
A rendszeres ti
Értékelések
Az értékeléshez be kell jelentkezned. Belépés
PCX 2006-2025.
Kapcsolat: [email protected]
Cookie / süti kezelés Az oldalon cookie-kat használunk, melynek részleteit itt találod.