2017. 07. 14

Cooler Master új moduláris házai, a Masterbox 5 trió

Cooler Master új moduláris házai, a Masterbox 5 trió

Ma is pár új terméket mutatok be nektek, a számítógép komponensek területén már nagy hagyományokkal bíró gyártó három új Cooler Master Masterbox 5 számítógép házáról lesz szó.

Mindhárom bemutatásra kerülő Cooler Master ház a a Masterbox 5 megnevezést kapta, ebből a kistestvér a Lite 5 változat.
A számítógép házakkal úgy vagyok, mint a legtöbben, aki nem komplett PC-t vesz, ha a meglévő házát kell lecserélni, lehetőleg jól is nézzen ki, beleférjen minden komponens, hiszen pont ezért cserélem le, persze ne legyen túl drága sem. A Cooler Master legújabb házai az igen kedvező középkategóriába tartoznak, ami vállalható minden szempontból, még megfizethetők, jól is néznek ki és minden belefér, amit szeretnék elhelyezni benne! Itt jön, ami fontos és újdonság, legalábbis nekem az volt!

Kezdjük mindjárt a két normál Masterbox 5 bemutatásával:


A MasterBox 5 jelzésű számítógépházak legfőbb előnye az, hogy modulárisak, a belsejük rendkívül sok átalakításra ad lehetőséget, gyakorlatilag az adott konfigurációnkra szabhatjuk. Mini-ITX, microATX, ATX vagy E-ATX méretű alaplapot fogadnak, és két darab 5,25, illetve kettő darab 3,5-2,5 hüvelykes rekeszt kínálnak, továbbá a különböző helyekre akár még kilenc SSD is behelyezhető. Ezt nem fogom kipróbálni, de azt tudom, hogy SSD-t elhelyezni a legegyszerűbb egy gépházban, ha van elég SATA csatlakozónk.
A MasterBox 5 belsejéből majdnem minden eltávolítható vagy áthelyezhető, az 5,25 vagy 3,5-2,5 hüvelykes rekeszek helyére vízhűtést is szerelhetünk, akár a 360 mm-es radiátor is belefér, figyelni kell viszont arra, hogy ennek a ventilátor nélküli vastagsága nem lehet 50 mm-nél több.

A házak alsó tápos kialakításúak, átlátszó akril ablakos oldallappal rendelkeznek, nekem nagyon bejön ez a megoldás, néha az ember szívesen belepillantana a gépe belsejébe, így azért mégis csak könnyebb, mint az oldallapot leszedve.



A Cooler Master MasterBox 5 Window MCY-B5S1-KWNN-03 számítógép ház színe fekete, súlya 7,64 kg, 475 mm magas, 220 mm széles és 500 mm mély. Az I/O panel a ház tetején kapott helyet, a hangkimeneten és a mikrofonbemeneten kívül két 3.0-s USB csatlakozóval rendelkezik. Ebbe a házba 410 mm-es VGA, 167 mm-es CPU-hűtő is elfér, a tápegység hossza maximum 180 mm lehet.
A Masterbox 5 sorozatot láthatóan olyanok tervezték, akik már raktak össze pár gépet. A kábelek elvezetését jó néhány rés biztosítja az alaplaptálcán, a processzorhűtő felszereléséhez is találunk egy meglehetősen méretes kivágást. Az előlap fekete, fémhálóval borított, a ventilátorok által beszívott portól mosható porszűrő védi meg a belső komponenseket.
A házból a gyárilag elhelyezett két darab 12 cm-es ventilátor szippantja ki a felesleges hőt, de a még jobb hűtés elérése érdekében még három darab 12 vagy 14 cm-es ventilátor helyezhető el, kettő az előlap mögé, egy felülre.



A Cooler Master MasterBox 5t Window MCX-B5S3T-RWNN számítógép ház színe fekete, piros belsővel, 513,5 mm magas, 220 mm széles és 541 mm mély. Ennek az I/O panelén még helyet kapott egy kétfokozatú ventilátor vezérlő gomb és az előlapja felfelé keskenyedő formájú, két oldalt piros szellőzőrács alkotja. Első látásra tetszetősebb, mint a komor külsejű tiszta fekete társa. A többi paramétere gyakorlatilag megegyezik az előző modell paramétereivel, bár itt alapból eggyel kevesebb a 2,5 hüvelykes szerelő keret.

A Cooler Master MasterBox Lite 5 Window MCW-L5S3-KANN-01 számítógép ház szintén fekete belsőt, leválasztott tápkamrát és DarkMirror előlapot kapott, 468,8 mm magas, 200 mm széles és 454,5 mm mély. Mivel kisebb a két nagyobb testvérénél, így ebbe a házba maximum 400 mm-es VGA, 160 mm-es CPU-hűtő fér el, a tápegység hossza viszont itt is maximum 180 mm lehet. A légbeömlő nyílás a porszűrővel itt alul helyezkedik el és ezen a modellen se kapott helyett ventilátor vezérlés. A többi adottsága ennek is megegyezik az előző modellek paramétereivel.


A Cooler Master-től megszokott minőségi kivitel mellett nagy előnyük az új házaknak, hogy az áruk is bőven az elfogadható szintet képviseli. A Masterbox 5t full plexi oldalakkal és a szolid bordó betétekkel a mi személyes kedvencünk és alig több, mint 15 ezer Ft-ot kóstál, ami ilyen színvonal mellett igen jutányosnak mondható, de a többi házról is elmondható, hogy a megszokott minőséget igazán baráti áron tudjuk megvásárolni.
Ha pedig kedvet kaptál, hogy egy ilyen vagy ehhez hasonló házba állítsd össze az új számítógépedet, nincs más dolgod, mint a Gépösszerakóval összekattintgatni és ha ránk bízod a szerelést, nem csak a házad fog jól kinézni, de a gépedet is prófi módon és nem utolsó sorban szépen, rejtett kábelezéssel fogjuk összerakni, hogy a plexi ablakon keresztül szép, rendezett látvány fogadjon minden egyes alkalommal, amikor bekapcsolod kedvencedet.

2017. 07. 14

Mi a BIOS, a CMOS és hogyan érjük el őket?
Összefoglalónk az alaplapok és egyben a PC-k rejtélyes kezelőfelületétét mutatja be
Megvettem az első számítógépemet, csak a BIOS-szal ne kelljen vacakolnom. Egyáltalán mi az és mit kezdjek vele? Sok felhasználó gondol így első számítógépére, de még sokszor azok is, akik már egy ideje használják és nem most húzták le a fóliát frissen összeszerelt gépükről. A következő sorok arra tesznek kísérletet, hogy bemutassák, mi is az a BIOS, hogyan jutunk oda a különböző gyártók alaplapjain, és mit tehetünk, ha egyes beállítások miatt gondokat tapasztalunk.
A BIOS
A BIOS a Basic Input/Output System rövidítése és egy olyan beépített firmware, melyet minden számítógép esetében az alaplapon találunk és alapvetően a rendszerindításért felel. Egy olyan aprócska szoftver, mely felismeri, diagnosztizálja és kezeli egy számítógép legfontosabb alkatrészeit, tehát a processzort és a RAM-ot, melyek nélkül a gép el sem indulna, illetve a háttértárakat és az USB portokat melyek az operációs rendszer betöltéséhez, illetve a kezeléséhez szükséges eszközöket, perifériákat tartalmazhatják.
Bár a Windows és a Linux számos lehetőséget és módot kínál egyes beállítások elvégzésére, néhány változtatás csak a rendszer BIOS-án keresztül végezhető el. A BIOS segítségével ellenőrizhető, hogy a gép minden összetevője megfelelően működik-e, mielőtt a Windows rendszerbe bootolna. Ez tehát a gépünk első védvonala is egyben, hiszen már itt is számos dolgot módosíthatunk és a hibák elhárításában is fontos
Amit az alaplapokról tudni érdemes - 2. rész
Mi a VRM szerepe egy alaplapon, miben térnek el a lapkészletek, és milyen alaplapok közül választhatunk?
Cikkünk első fejezete az alaplapok szerepét tárgyalta, kitérve az alapvető felszereltségre, amelyek tekintetében többé-kevésbé minden lap ugyanazt kínálja. De mik azok a részletek, amelyek nagyobb mértékben is megkülönböztetik ezeket a hardvereket? A következőkben a feszültségszabályozást végző VRM, a chipsetek és az igényeink és pénztárcánk szerinti választási lehetőségek következnek.
A VRM
Az alaplapi VRM-ek meglepően fontos részei minden modern alaplapnak, de gyakran figyelmen kívül hagyják őket a marketing és a kritikák során is, vagy nem magyarázzák el megfelelően, ha egyáltalán megemlítik őket. Mik azok az alaplapi VRM-ek, miért említik őket együtt a túlhajtással, és milyen kulcsfontosságú specifikációkat kell megérteni ahhoz, hogy megalapozott döntést hozzunk vásárlás előtt?
A VRM a Voltage Regulator Module (feszültségszabályozó modul) rövidítése, és szerencsére ez a név eléggé magától értetődő. Minden alaplapon van egy feszültségszabályozó modul, amelyet a CPU közelében helyeznek el, hogy szabályozza a feszültséget, amely a tápegységtől és a tápkábelektől a CPU aljzatához jut. Annak ellenére, hogy a CPU önmagában is elég sok energiát képes fogyasztani, mégis szüksége van arra, hogy ezt az energiát kezeljék és szabályozzák, mielőtt a CPU rendelkezhetne vele.
Miért fontosak az alaplapi VRM-ek a túlhajtás szempontjából?
Mivel a tápegységből érkező
Amit az alaplapokról tudni érdemes - 1. rész
Az alaplap egy asztali számítógépben és amit még tudni érdemes
Jól tudjuk, hogy számítógépünk szívét és lelkét a processzor és a videokártya párosa adják, pláne, ha játékra vagy komolyabb grafikai munkára vásárlunk számítógépet. Azt azonban továbbra sem felejthetjük el, hogy a számunkra kiemelten fontos összetevők nem feltétlenül a legfontosabb összetevők. Minőségi tápegység nélkül gépünk egy instabil időzített bomba lehet, és talán még el sem indul, megfelelő alaplap nélkül pedig ugyan mibe pakolnánk az izmos CPU-t és méregdrága videokártyát? A következőkben az alaplap általános működését és funkcióit igyekszünk bemutatni, hogy megértsük, miért fontos egy PC-s felhasználó számára. A cikk folytatásában kitérünk a különböző árkategóriákra is, amelyek különböző minőséget és lehetőségeket kínálnak a felhasználóknak.
Mi is az alaplap?
Ha valaha is raktunk össze vagy szedtünk már szét számítógépet, akkor láthattuk azt az egyetlen alkatrészt, amely mindent összeköt – az alaplapot. Ahogy a neve is árulkodik róla, egy PC esetén ez lesz az alap, amire építkezni fogunk. Ez az a központi áramköri lap, amely mindazokat az alkatrészeket és csatlakozókat tartalmazza, amelyek lehetővé teszik, hogy a számítógép minden eleme áramot kapjon és kommunikáljon egymással. Jellemzően számos beépített funkcióval büszkélkedhetnek, és közvetlenül befolyásolják a számítógép képességeit és bővítési lehetőségeit. Természetesen az alaplap nem új találmány, hiszen már jóval a személyi szá
Értékelések
Az értékeléshez be kell jelentkezned. Belépés
Czirják György
2017.08.13
Aradi András: Én a PCX ről vettem, 13-ért 7-hó 10-15 között nem emlékszem pontosan. 15 ezer volt az ára amikor levették az oldalról, és igen tartozik hozzá a fehér/fekete is. :) hátránya hogy vonzza a port a plexi elől is meg oldalt is, é nagyon könnyen karcolódik. Amúgy megéri az árát, de előlre elengedhetetlen a 3+ venti mert nélküle elég kevés levegő jut be.
Aradi András
2017.07.29
köszi, 2 helyen láttam hogy kapható 19.140; 21.860ft várok vele hátha lemegy az ára
Danka Gábor
2017.07.27
Tartozik. Pont egy ilyen házat vásároltam nemrég, én elégedett vagyok vele.
Aradi András
2017.07.20
A legutolsó ház ( Cooler Master MasterBox Lite 5 Window MCW-L5S3-KANN-01) Mikor és mennyiért lesz elérhető nálatok? Cserélhető fehér fekete piros előlapi panel tartozik a csomaghoz? köszi
PCX 2006-2024.
Kapcsolat: [email protected]
Cookie / süti kezelés
Weboldalunkon cookie-kat használunk, melyek célja, hogy teljesebb körű szolgáltatást nyújtsunk a Részedre. Néhány általunk használt "süti" elengedhetetlen az egyes szolgáltatások megfelelő működése érdekében, mások információkat gyűjtenek a weboldal használatával kapcsolatban, hogy még kényelmesebb és hasznosabb oldalt hozhassunk létre. Vannak átmeneti "sütik" , amik eltűnnek ha bezárod a böngésződet és vannak tartós változatok is, melyek egy ideig számítógépeden maradnak. Néhány "süti" feltétlenül szükséges az oldal működéséhez, míg másokat a teljesítmény és a felhasználói élmény növelése érdekében használunk. Adataidra különös figyelmet fordítunk, ennek részleteit az adatvédelmi tájékoztató-ban találod. Milyen "sütiket" használunk az oldalunkon? Emlékeznek, mi van a bevásárlókosaradban és a bejelentkezési adataidra, biztosítják a bejelentkezés közbeni biztonságot és a weboldal következetes megjelenését, növelik a weboldal teljesítményét, fokozzák a felhasználói élményt és mérik az oldal felhasználását. Ha látogatásod során mellőzöd a Cookie-k használatát, a legtöbb funkció és oldal nem fog az elvártaknak megfelelően működni. Ha szeretnéd a tárolt cookie-kat törölni, a böngésződ beállításai között könnyedén megteheted.