2019. 05. 08

Beindult az EA - Apex Legends mobilon, privát szerverek a Battlefield V-ben

Végre privát szervereket indíthatunk a Battlefield V-ben

Kétségtelen, hogy a Battlefield sorozat szénája nem áll olyan jól, mint a korai években, ám hamarosan visszatér a játékba egy régen elhagyott, ám annál fontosabb lehetőség

A Battlefield V fogadtatása nem volt egyöntetűen pozitív, ám a sorozatos bukdácsolás és az EA üzleti döntéseinek ellenére, továbbra is meg van az a stabil rajongói bázis, amely még nem ábrándult ki a DICE háborús alkotásaiból. A Firestorm néven érkező battel royale mód fel is kavarta az állóvizet, és összességében jól is működött együtt a Battlefield játékmenetével, még hanem is taszította le a dobogóról, a stílus népszerűbb képviselőit. Alig hogy elült az ingyenes frissítést követő hullám, a készítők újabb izgalmas hírekkel szolgáltak: visszatérnek a privát szerverek.

Ez felrázhatja a közösséget és új lendületet adhat a játéknak


Néhány évvel ezelőtt még elképzelhetetlen volt, hogy mennyire meg lesz kötve a kezünk, ha a kedvenc játékainkról, és a közösségi szórakozásról van szó, hiszen a felhasználói szokásokkal együtt változott meg a tartalomszolgáltatás, és ezzel együtt deformálódtak a sokat megélt játékszériák is. Mostanság a legtöbb új címmel még akkor sem játszhatnánk helyi hálózatban, ha vennénk a fáradtságot kényelmes otthoni fotelünk elhagyására, és átcipelnénk felszerelésünket egy közös helyszínre. Egy ideje már saját netes mérkőzést se nagyon indíthatunk az általunk megszabott feltételekkel, ráadásul számos kiadó megszüntette a bérelhető szerverek lehetőségét is. Ezen a korlátoltságon és kiszolgáltatottságon igyekszik változtatni a fejlesztőgárda, a bejelentés pedig nem feltételes ígérgetés, sokkal inkább kőbe vésett ígéret.


Az RSP (Rented Server Program), vagyis a bérelt szerverek lehetősége hosszú ideje foglalkoztatja a játékosokat, akik jogosan érezték úgy, hogy megfosztották őket attól a szabadságtól, amit korábban olyan természetesnek vettek. A visszatérő lehetőség ki is bővül, és ehhez mérten új néven bukkan majd fel a játék menüjében, a hamarosan érkező frissítést követően "Private games" néven találkozhatunk vele. Ezzel a húzással ismét indíthatunk saját játékot, ami egészen addig lesz aktív, amíg van rajta játékos, ám amint mindenki kilépett, szerverünk automatikusan felszívódik. A szerver a legközelebbi és legkisebb pinget kínáló ponton aktiválódik, tehát remélhetőleg számíthatunk a zökkenőmentes adatáramlásra. További jó hír, hogy hasonlóan a régi szép időkhöz, viszonylag szabad kezet kapunk a szerverek beállításakor, ráadásul mindezért nem gombolnak le rólunk extra költségeket. A beállítások testreszabhatók lesznek, így kiválaszthatjuk a rotációba kerülő pályákat és hogy azok milyen sorrendben kövessék egymást, de a fegyverek és a játékosok száma is rajtunk áll majd. Meghatározhatjuk továbbá a kívánt játékmódokat, a köridőt, de a baráti tűz, vagy épp a járművek engedélyezése is csak egy gombnyomás lesz, számos egyéb részlettel együtt. Természetesen ki is vághatjuk azokat, akik nem a megfelelően viselkednek a harctéren, és jelszót is megadhatunk, ám a végleges kitiltás, vagyis a BAN, valószínűleg már fizetős szolgáltatás lesz, esetleg a szerverek bérlési költségével lesz összefüggésben.

Hamarosan mi hozhatjuk a szabályokat!


A Private Games lehetőségeit a játék menüjéből és egy böngészőből elérhető webes felületen keresztül is elérhetjük, a szerverekhez összeválogatott szabályok és beállítások pedig elmenthetők lesznek, melyek között válogathatunk is, így nem kell minden alkalommal pepecselni a menüpontokkal, ha új szervert indítanánk. További érdekességek, hogy a töltőképernyőn megjeleníthetjük egy általunk megfogalmazott tájékoztatót, vagy leírást, illetve ha szeretnénk, szerverünk megjelenhet az általános kereső találatai között is. Az ígéretek szerint a felsorolt részletek már egészen biztosak, ám ez még csak a kezdet, és folyamatos frissítésekre, bővítésekre számíthatunk. Az kezdésre nagyjából a nyári időszakot követően számíthatunk, majd szép fokozatosan kapjuk meg az olyan szolgáltatásokat mint a moderátori funkciók, VIP rang, vagy a még kérdéses BAN. A közösség kéréseit és kérdéseit továbbra is szívesen fogadják, de az újdonságok megvitatására a júniusban esedékes EA PLAY rendezvényen is lehetőséget biztosítanak, ahol biztosan szóba kerül majd jópár érdekesség a játékkal, és a szolgáltatás jövőjével kapcsolatban.

Mobilos kiadást kap az Apex Legends

A Fortnite és a PUBG után az Apex Legends sem kerülheti el a sorsát, érkezik a mobilos verzió

Nem sok játék könyvelhetett el ekkora éedeklődést a megjelenésének pillanatában, a Fortnite és a PUBG válláról fejest ugró Apex Legends viszont pillanatok alatt duzzasztota fel, tekintélyes méretű játékosbázisát. A kezdeti lendület csökkenéséről már számos helyen hallani, mivel a robbanás szerű kezdést sajnos visszafogottabb folytatás követte. Az első szezonnal érkező új karakter a közösség fél fogára sem volt elég, a szűken mért digitális tartalmak pedig nem voltak éppen lenyűgözők. Az internet ráadásul még visszhangzik az Anthem katasztrofális bukásától, így az Apex sikerének meglovaglása egészen készenfekvőnek tűnik a kiadó számra. Az EA pedig rendkívül elégedett a számokkal és a játék népszerűségével, így egyenes folytatásként nem is lehet más a következő lépés, mint a mobilos platform meghódítása.

Az érintős irányítás sosem az igazi, de egy controller itt is jó szolgálatot tehet


Az Apex Legends teljesen ingyenes, és a Nintendo Switchen kívül mindhárom főbb felületen elérhető. Az eddig kihagyott, ám annál vaskosabb piacot jelentő kínai játéktér meghódítása mellett, tervezik a világra szóló mobilos változat elkészítését is, így a megfelelően erős telefonokon és tableteken hamarosan elérhetővé válik a játék. Szóba került a Nindendo nagy sikerű 
hordozható konzolja is, ám a Switches változat elkészítése nagyobb kihívást rejthet mint a telefonos kiadás. Míg a Fortnite, az Unreal Engine grafikus motornak köszönhetően viszonylag könnyedén elkészíthető volt a különféle eszközökre, (és még a platformok közötti játék is tökéletesen megoldható volt) az Apex Legends alatt dolgozó Source Engine sajnos nem biztos hogy ilyen jól működik együtt a Switch alatt dolgozó hardverrel.

Ha kicsit összehúzzák magukat, biztosan elfér még néhány új arc


A Respawn Entertainment által jóformán teljes titokban összerakott Apex Legends túl van az 50 millió felhasználón, és bár a növekedés valóban lelassult, az EA nem aggódik. Ha a mobilra érkező változat hasonlóan jó minőségben készül el, minden bizonnyal eszméletlen népszerűségnek örvend majd. Az ingyenesen elérhető mobilos battle royale, rendesen megnövelheti az aktív játékosbázist, főleg, ha a Fortnite-hoz hasonlóan megoldják a platformok közötti kompatibilitást, és legalább a konzolos verziók között biztosítják az átjárást. A fejlesztők korábban megerősítették, hogy érkeznek a várva várt új hősök is, ám konkrétumokat az első szezon érkezése óta nem kaptunk. További információkra, ileltve az Android és iOs változatok megjelenési dátumára, valószínűleg a június 7-én esedékes EA Play-en számíthatunk.

2019. 05. 08

Mi a BIOS, a CMOS és hogyan érjük el őket?
Összefoglalónk az alaplapok és egyben a PC-k rejtélyes kezelőfelületétét mutatja be
Megvettem az első számítógépemet, csak a BIOS-szal ne kelljen vacakolnom. Egyáltalán mi az és mit kezdjek vele? Sok felhasználó gondol így első számítógépére, de még sokszor azok is, akik már egy ideje használják és nem most húzták le a fóliát frissen összeszerelt gépükről. A következő sorok arra tesznek kísérletet, hogy bemutassák, mi is az a BIOS, hogyan jutunk oda a különböző gyártók alaplapjain, és mit tehetünk, ha egyes beállítások miatt gondokat tapasztalunk.
A BIOS
A BIOS a Basic Input/Output System rövidítése és egy olyan beépített firmware, melyet minden számítógép esetében az alaplapon találunk és alapvetően a rendszerindításért felel. Egy olyan aprócska szoftver, mely felismeri, diagnosztizálja és kezeli egy számítógép legfontosabb alkatrészeit, tehát a processzort és a RAM-ot, melyek nélkül a gép el sem indulna, illetve a háttértárakat és az USB portokat melyek az operációs rendszer betöltéséhez, illetve a kezeléséhez szükséges eszközöket, perifériákat tartalmazhatják.
Bár a Windows és a Linux számos lehetőséget és módot kínál egyes beállítások elvégzésére, néhány változtatás csak a rendszer BIOS-án keresztül végezhető el. A BIOS segítségével ellenőrizhető, hogy a gép minden összetevője megfelelően működik-e, mielőtt a Windows rendszerbe bootolna. Ez tehát a gépünk első védvonala is egyben, hiszen már itt is számos dolgot módosíthatunk és a hibák elhárításában is fontos
Amit az alaplapokról tudni érdemes - 2. rész
Mi a VRM szerepe egy alaplapon, miben térnek el a lapkészletek, és milyen alaplapok közül választhatunk?
Cikkünk első fejezete az alaplapok szerepét tárgyalta, kitérve az alapvető felszereltségre, amelyek tekintetében többé-kevésbé minden lap ugyanazt kínálja. De mik azok a részletek, amelyek nagyobb mértékben is megkülönböztetik ezeket a hardvereket? A következőkben a feszültségszabályozást végző VRM, a chipsetek és az igényeink és pénztárcánk szerinti választási lehetőségek következnek.
A VRM
Az alaplapi VRM-ek meglepően fontos részei minden modern alaplapnak, de gyakran figyelmen kívül hagyják őket a marketing és a kritikák során is, vagy nem magyarázzák el megfelelően, ha egyáltalán megemlítik őket. Mik azok az alaplapi VRM-ek, miért említik őket együtt a túlhajtással, és milyen kulcsfontosságú specifikációkat kell megérteni ahhoz, hogy megalapozott döntést hozzunk vásárlás előtt?
A VRM a Voltage Regulator Module (feszültségszabályozó modul) rövidítése, és szerencsére ez a név eléggé magától értetődő. Minden alaplapon van egy feszültségszabályozó modul, amelyet a CPU közelében helyeznek el, hogy szabályozza a feszültséget, amely a tápegységtől és a tápkábelektől a CPU aljzatához jut. Annak ellenére, hogy a CPU önmagában is elég sok energiát képes fogyasztani, mégis szüksége van arra, hogy ezt az energiát kezeljék és szabályozzák, mielőtt a CPU rendelkezhetne vele.
Miért fontosak az alaplapi VRM-ek a túlhajtás szempontjából?
Mivel a tápegységből érkező
Amit az alaplapokról tudni érdemes - 1. rész
Az alaplap egy asztali számítógépben és amit még tudni érdemes
Jól tudjuk, hogy számítógépünk szívét és lelkét a processzor és a videokártya párosa adják, pláne, ha játékra vagy komolyabb grafikai munkára vásárlunk számítógépet. Azt azonban továbbra sem felejthetjük el, hogy a számunkra kiemelten fontos összetevők nem feltétlenül a legfontosabb összetevők. Minőségi tápegység nélkül gépünk egy instabil időzített bomba lehet, és talán még el sem indul, megfelelő alaplap nélkül pedig ugyan mibe pakolnánk az izmos CPU-t és méregdrága videokártyát? A következőkben az alaplap általános működését és funkcióit igyekszünk bemutatni, hogy megértsük, miért fontos egy PC-s felhasználó számára. A cikk folytatásában kitérünk a különböző árkategóriákra is, amelyek különböző minőséget és lehetőségeket kínálnak a felhasználóknak.
Mi is az alaplap?
Ha valaha is raktunk össze vagy szedtünk már szét számítógépet, akkor láthattuk azt az egyetlen alkatrészt, amely mindent összeköt – az alaplapot. Ahogy a neve is árulkodik róla, egy PC esetén ez lesz az alap, amire építkezni fogunk. Ez az a központi áramköri lap, amely mindazokat az alkatrészeket és csatlakozókat tartalmazza, amelyek lehetővé teszik, hogy a számítógép minden eleme áramot kapjon és kommunikáljon egymással. Jellemzően számos beépített funkcióval büszkélkedhetnek, és közvetlenül befolyásolják a számítógép képességeit és bővítési lehetőségeit. Természetesen az alaplap nem új találmány, hiszen már jóval a személyi szá
Értékelések
Az értékeléshez be kell jelentkezned. Belépés
PCX 2006-2024.
Kapcsolat: [email protected]
Cookie / süti kezelés
Weboldalunkon cookie-kat használunk, melyek célja, hogy teljesebb körű szolgáltatást nyújtsunk a Részedre. Néhány általunk használt "süti" elengedhetetlen az egyes szolgáltatások megfelelő működése érdekében, mások információkat gyűjtenek a weboldal használatával kapcsolatban, hogy még kényelmesebb és hasznosabb oldalt hozhassunk létre. Vannak átmeneti "sütik" , amik eltűnnek ha bezárod a böngésződet és vannak tartós változatok is, melyek egy ideig számítógépeden maradnak. Néhány "süti" feltétlenül szükséges az oldal működéséhez, míg másokat a teljesítmény és a felhasználói élmény növelése érdekében használunk. Adataidra különös figyelmet fordítunk, ennek részleteit az adatvédelmi tájékoztató-ban találod. Milyen "sütiket" használunk az oldalunkon? Emlékeznek, mi van a bevásárlókosaradban és a bejelentkezési adataidra, biztosítják a bejelentkezés közbeni biztonságot és a weboldal következetes megjelenését, növelik a weboldal teljesítményét, fokozzák a felhasználói élményt és mérik az oldal felhasználását. Ha látogatásod során mellőzöd a Cookie-k használatát, a legtöbb funkció és oldal nem fog az elvártaknak megfelelően működni. Ha szeretnéd a tárolt cookie-kat törölni, a böngésződ beállításai között könnyedén megteheted.